Pani Ewa sprzedała mieszkanie w niecały miesiąc

Krok I: Wycena nieruchomości

Pani Ewa była właścicielką mieszkania obciążonego kredytem hipotecznym. Po 11 latach wynajmu postanowiła je sprzedać. Na stronę SonarHome trafiła dzięki reklamie internetowej, skorzystała z opcji wyceny mieszkania online. Jej wrażenia były pozytywne, jak mówi:

Te liczby wydały mi się realne. Nie były zaniżone ani zawyżone, więc od razu wzbudziły pozytywne wrażenie. Bardzo szybko też dostałam tę pierwszą wycenę.

Zanim pani Ewa zdecydowała się skorzystać z usługi iBuyingu, dokładnie sprawdziła nas w internecie:

Na początku trochę się obawiałam, bo mamy teraz taki rynek i taki świat, że różne sytuacje się zdarzają. Jestem osobą, która sprawdza wiele rzeczy. Sprawdziłam więc i Państwa, i inwestorów, ale naprawdę nie miałam do czego się przyczepić. Pierwsze wrażenie było pozytywne - uznałam Was za profesjonalną firmę.

Wtedy Pani Ewa zdecydowała się na spotkanie z nami. Jak je wspomina?

Spotkaliśmy się pod blokiem, w którym znajdowało się moje mieszkanie. Obejrzeliśmy je dość szybko - bodajże w ciągu 5 minut. Panowie ocenili fachowym okiem, w jakim stanie jest mieszkanie. Jak tylko wyszliśmy i zjechaliśmy na dół, od razu padła ostateczna cena. Różniła się od wstępnej wyceny o 3 000 zł.

Krok II: Sprzedaż nieruchomości

Jak pani Ewa zapamiętała współpracę z SonarHome na etapie sprzedaży?

Dobrze. SonarHome wsparł mnie, kiedy spotkały mnie różne przygody przy zbieraniu dokumentacji. Na przykład miałam taką sytuację, że w urzędzie na Targówku, z którego musiałam wyciągnąć dokumenty, przecięli światłowód. Tam obecnie budują metro. W związku z tym, w urzędzie nie było internetu, więc nikt nie mógł mi wydać żadnych papierów. To było w piątek, a my we wtorek chcieliśmy podpisać akt notarialny. Ja potrzebowałam zaświadczenie z tego urzędu. SonarHome mi wtedy pomógł.Z niczym nie miałam problemu. Nie miałam problemu z dodzwonieniem się, nie miałam problemu z uzyskaniem jakiejkolwiek informacji czy z przekazaniem tej informacji ode mnie.

Pani Ewie zależało na czasie, staraliśmy się więc jak najszybciej zamknąć etap sprzedaży. Jak sama sprzedająca wspomina:

Zależało mi, żeby mieć już tę sprawę z głowy. I rzeczywiście bardzo szybko poszło… Mieliśmy podpisywać umowę w maju, gdzieś w połowie, a podpisaliśmy z końcem kwietnia. Pieniądze miałam w ciągu 10 min na koncie, więc od razu od notariusza pojechaliśmy do mieszkania w celu przekazania kluczy. Naprawdę bardzo szybko, bardzo profesjonalnie.

SonarHome - opinia pani Ewy

Jak pani Ewa ocenia współpracę z nami?

Na pewno myślę, że jesteście Państwo godni polecenia, bo nasza współpraca odbywała się bardzo sprawnie. Jestem zadowolona, że sprzedaż mieszkania nastąpiła w niecały miesiąc, w dodatku zaproponowaliście mi uczciwą cenę. Na pewno pomogły mi też te wszystkie informacje o dokumentach i wiele innych porad, które dostałam od swojego opiekuna, pana Piotra.

Czy jest coś, co moglibyśmy poprawić? Coś, co Panią zaskoczyło?

Zaskoczyła mnie przede wszystkim szybkość wyceny, którą otrzymałam, jak tylko zjechaliśmy na dół. Czy moglibyście coś poprawić? Była jedna taka sytuacja, już po sprzedaży mieszkania, kiedy trzeba było skontaktować się z administratorem i przepisać właściciela mieszkania pod kątem rachunków. Tu proces mógłby być szybszy.

Obecnie SonarHome wdrożył i ulepszył opiekę posprzedażową. Przepisanie rachunków zajmuje nam bardzo mało czasu.

SonarHome - nasza rola w sprzedaży

W przypadku opisywanej tu sytuacji SonarHome był pośrednikiem pomiędzy inwestorem a osobą sprzedającą. Nawet w roli pośrednika SonarHome nie bierze prowizji od sprzedającego mieszkanie.

Kilka dni po otrzymaniu wstępnej oferty pani Ewa spotkała się z nami w mieszkaniu. Kilkuminutowa wizyta pozwoliła nam ocenić faktyczny stan nieruchomości i ustalić ostateczną cenę zakupu. Poinstruowaliśmy Panią Ewę, jakie dokumenty będą niezbędne w przypadku sprzedaży mieszkania z kredytem hipotecznym, aby cały proces mógł przebiec sprawnie.

Umowę przedwstępną podpisaliśmy u notariusza już 3 dni po pierwszym spotkaniu. Do finalizacji transakcji potrzebny był jeszcze komplet dokumentów, które pani Ewie udało się zebrać szybciej niż oczekiwaliśmy. W rezultacie całą transakcję zamknęliśmy już pod koniec kwietnia, a nie jak planowaliśmy w połowie maja.

Myślisz o sprzedaży mieszkania?

Skorzystaj z naszej darmowej wyceniarki i dowiedz się, ile może być warte.

Wyceń nieruchomość

Zobacz też