• SonarHome
  • Historie
  • Dla pani Katarzyny sprzedaż do SonarHome była dobrym doświadczeniem

Dla pani Katarzyny sprzedaż do SonarHome była dobrym doświadczeniem


Pani Katarzyna zgłosiła się do nas z polecenia brata. Ponieważ najemca wypowiedział jej umowę, zastanawiała się nad różnymi sposobami inwestycji. Ostatecznie skorzystała z wyceny SonarHome i to ją utwierdziło w przekonaniu, że warto sprzedać nam mieszkanie.

Dlaczego zdecydowała się Pani sprzedać mieszkanie?

Po tym, jak najemca wypowiedział mi umowę, sprawdzałam różne opcje inwestycyjne, m.in. najem krótkoterminowy. Chciałam się też zorientować, czy opłacałoby mi się sprzedać to mieszkanie i za uzyskane pieniądze spłacić resztę kredytu. Zainteresowała mnie opcja szybkiej wyceny SonarHome. Kilka lat temu to mieszkanie nie było na tyle warte, aby spłacić hipotekę, ale może teraz cena wzrosła i zbycie miałoby sens.

Jak wyobrażała sobie Pani proces sprzedaży mieszkania?

To nie było pierwsze mieszkanie, które sprzedawałam. Poprzednią transakcję wspominam z bólem, bo trwała długo - wiele miesięcy. Korowody zwiedzających, mnóstwo telefonów od agencji, nie zainteresowanych sprzedażą, tylko wrzuceniem ogłoszenia do bazy...
Może dałam za dużą cenę początkową, ale ostatecznie sprzedałam mieszkanie za kwotę poniżej oczekiwań, żeby mieć to z głowy. Proces był długi i frustrujący. Podpisałam umowy z dwiema agencjami. Miałam poczucie, że żadna z nich nie potrafiła docenić mojego mieszkania, przedstawić jego zalet. Pojawiło się trochę nieporozumień, naciski na obniżenie ceny. Do dziś uważam, że mogłam sprzedać to mieszkanie po wyższej cenie.

Jakie były Pani wrażenia po zobaczeniu wyceny SonarHome?

Ta pierwsza oferta była na granicy akceptowalności. Natomiast po obejrzeniu mieszkania przez pracownika SonarHome wzrosła do poziomu, który uznałam za bardzo satysfakcjonujący.

Czy to spowodowało, że zdecydowała się Pani sprzedać mieszkanie do SonarHome?

To był pierwszy argument. Kolejnym, bardzo dużym, okazała się szybkość transakcji. Nie chciałam zawracać sobie głowy samodzielną sprzedażą, pokazywać mieszkanie, odbierać telefony, słuchać ofert od agencji, z których każda chciała mieć umowę na wyłączność, obiecywała nie wiadomo co. Z resztą miałam już przykre doświadczenia przy sprzedaży innego mieszkania.Nie jestem specjalistką od rynku nieruchomości, ale cena mi się spodobała, no i oczywiście kwestia tej szybkiej sprzedaży.

Jak przebiegał proces sprzedaży z Pani perspektywy?

Po otrzymaniu wyceny umówiliśmy się na wizytę państwa pracownika w mieszkaniu. Pani sprawdziła mieszkanie, wykonała jego pomiary, zrobiła zdjęcia. 2 dni później otrzymałam finalną wycenę. Musiałam chyba też podać numer księgi wieczystej, żeby mogli państwo sprawdzić, że ja jestem właścicielką. Potem poszło bardzo szybko.

Co najbardziej podobało się Pani we współpracy z nami?

Podobało mi się, że państwo mi powiedzieli, jakie kroki muszę wykonać, jakie zaświadczenia uzyskać. Trzeba było poświęcić trochę czasu na zgromadzenie dokumentacji, bo nie wszystko jest wydawane od razu. Ze względu na przedłużone terminy w urzędach obawiałam się, że się nie wyrobimy do daty podpisania umowy finalnej, ale poszło zgodnie z planem. Nie było opóźnień.
Podobały mi się też szybkość, rzetelność, wybór pani notariusz, która bardzo pieczołowicie sprawdziła i sporządziła akt notarialny. Przeprowadziłam transakcję z fajnymi ludźmi. Było sympatycznie, miło, z uśmiechem.
Dobrze, że przez cały czas byłam w kontakcie z SonarHome. Wiedziałam, że ktoś po drugiej stronie zajmuje się tą sprawą, jesteście zaangażowani. Nie miałam poczucia, że jestem zostawiona sama sobie.
Byłam miło zaskoczona, że rzeczywiście nie pobraliście ode mnie prowizji. Kwota wyceny to była kwota finalna, która dostałam do kieszeni, to było super.

Czy moglibyśmy zrobić coś lepiej?

Nie wydaje mi się. Proces trwał 5-6 tygodni bodajże, czyli krótko. Nie mam żadnych zastrzeżeń. Będę miło wspominać ten okres. Ze współpracy z SonarHome jestem zadowolona. Wielu osobom opowiadałam o swoich doświadczeniach i zawsze wzbudzały one zainteresowanie. Zwłaszcza to, że sprzedaż odbyła się szybko, za dobrą cenę, w miłej atmosferze. Trudno w to uwierzyć, a jednak.

Myślisz o sprzedaży mieszkania?

Skorzystaj z naszej darmowej wyceniarki i dowiedz się, ile może być warte.

Wyceń nieruchomość

Średnia ocena: 5. Głosy: 3

Zobacz też