Mieszkania 2 pokojowe Warszawa

Mieszkania 2 pokojowe Warszawa cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród osób, które poszukują nieruchomości do kupna. Zazwyczaj na zakup takiego lokalu decydują się single, młode małżeństwa i pary z jednym dzieckiem. Jaka jest cena mieszkania 2 pokojowego w Warszawie i o czym warto pamiętać, przeglądając ogłoszenia?

Mieszkania na sprzedaż w Warszawie

95 mieszkań na sprzedaż

Otrzymuj najnowsze oferty SonarHome

Zaznacz jakiego mieszkania szukasz, załóż darmowe konto na platformie SonarHome, a my damy Ci znać kiedy takie mieszkanie pojawi się w naszej ofercie.

Jestem zainteresowany

W SonarHome kupisz mieszkania

  • Bezpiecznie

    Sprawdzone lokale naszych klientów, 
w sprzedaży których pośredniczymy

  • Różnego rodzaju

    Gotowe do wprowadzenia lub takie, które możesz zaaranżować zgodnie z własnymi potrzebami

  • Warte inwestowania

    Atrakcyjnie inwestycyjnie i takie w których urządzisz swój wymarzony dom

Ustaw powiadomienia

Mieszkania 2 pokojowe w Warszawie na sprzedaż

Nowe mieszkania 2 pokojowe Warszawa to obecnie najczęściej poszukiwane lokale w stolicy. Powodów jest kilka. Po pierwsze - w ofertach deweloperów dominują właśnie małe, 2-pokojowe mieszkania o stosunkowo niewielkim metrażu (między 35 a 48 metrów kwadratowych). Cena takiego 2 pokojowego mieszkania jest znacznie niższa niż nieruchomości o większym metrażu, dzięki czemu więcej osób może sobie pozwolić na jej zakup. 

Gdzie szukać mieszkania 2 pokojowego w Warszawie na sprzedaż?

Mieszkanie 2 pokojowe w Warszawie do kupna można znaleźć m.in. na portalach ogłoszeniowych - zarówno ogólnopolskich jak i tych lokalnych. W przypadku nieruchomości z rynku pierwotnego warto m.in. śledzić strony internetowe deweloperów; na nich zazwyczaj można znaleźć pełną ofertę, opis inwestycji, a także - informacje o najbliższej okolicy. Mieszkań z rynku pierwotnego warto również szukać na portalu RynekPierwotny.pl. 

Z kolei osoby, które interesuje mieszkanie 2 pokojowe Warszawa Centrum, Wola czy Ochota powinny dodatkowo zapoznać się z ogłoszeniami nieruchomości na sprzedaż z rynku wtórnego. W centralnych dzielnicach Warszawy często znacznie łatwiej kupić mieszkanie “z drugiej ręki”. Takich ofert najlepiej szukać na portalach ogłoszeniowych. Ogłoszenia sprzedaży nieruchomości w Warszawie zamieszczane są również na stronie SonarHome.pl. Oprócz tego ciekawe oferty można też często znaleźć w mediach społecznościowych, np. za pośrednictwem Marketplace na Facebooku. 

Ogłoszenia - sprzedaż mieszkanie 2 pokojowe w Warszawie

Osoby, które interesuje mieszkanie 2 pokojowe w Warszawie powinny jednocześnie wiedzieć, na co zwrócić uwagę przy przeglądaniu ofert. Liczy się nie tylko cena mieszkania 2 pokojowego w Warszawie, ale też - koszt jego utrzymania. Dotyczy to zwłaszcza nieruchomości z rynku wtórnego; w ich przypadku czynsz administracyjny wynosi zazwyczaj co najmniej kilkaset złotych, a należy doliczyć do tego rachunki za media czy fundusz remontowy. 

Kolejnym aspektem, na który warto zwrócić uwagę, to stan techniczny nieruchomości - zarówno samego mieszkania, jak i całego budynku. O ile w przypadku zakupu nieruchomości od dewelopera nie powinno być większych problemów, o tyle szczególną ostrożność należy zachować przy zakupie mieszkania z rynku wtórnego. Niektórzy właściciele chcą w ogłoszeniu za wszelką cenę ukryć mankamenty nieruchomości - z tego względu podczas prezentacji lokalu warto zapytać o stan instalacji, ostatni remont, obejrzeć dokładnie stolarkę czy ocenić stan ścian i podłóg.

Zalety i wady mieszkania 2 pokojowego w Warszawie

Mieszkanie 2 pokojowe w Warszawie ma sporo zalet. Oprócz ceny (niższej niż w przypadku nieruchomości o większych metrażach) mniejsze mieszkanie - w razie potrzeby - łatwiej wynająć lub sprzedać. Ponadto koszt utrzymania tego lokalu również jest zazwyczaj niższy niż w przypadku większych nieruchomości. Wadą dla wielu osób może być jednak fakt, że w razie powiększenia się rodziny (zwłaszcza, jeśli powierzchnia mieszkania nie przekracza 40 metrów kwadratowych) dostępna przestrzeń może okazać się niewystarczająca. Przed podjęciem ostatecznej decyzji o kupnie lokalu warto o tym pamiętać.

Sprawdź: Wycena nieruchomości Warszawa