Mieszkania 3 pokojowe Warszawa

Mieszkania 3 pokojowe Warszawa są świetnym wyborem dla osób, które poszukują nieruchomości o większym metrażu lub posiadających dzieci (ewentualnie planujących w najbliższej przyszłości założyć rodzinę). O czym jednak trzeba pamiętać przy zakupie takiego mieszkania i na co warto zwrócić uwagę?

Mieszkania na sprzedaż w Warszawie

81 mieszkań na sprzedaż

Otrzymuj najnowsze oferty SonarHome

Zaznacz jakiego mieszkania szukasz, załóż darmowe konto na platformie SonarHome, a my damy Ci znać kiedy takie mieszkanie pojawi się w naszej ofercie.

Jestem zainteresowany

W SonarHome kupisz mieszkania

  • Bezpiecznie

    Sprawdzone lokale naszych klientów, 
w sprzedaży których pośredniczymy

  • Różnego rodzaju

    Gotowe do wprowadzenia lub takie, które możesz zaaranżować zgodnie z własnymi potrzebami

  • Warte inwestowania

    Atrakcyjnie inwestycyjnie i takie w których urządzisz swój wymarzony dom

Ustaw powiadomienia

Mieszkania 3 pokojowe w Warszawie na sprzedaż

Mieszkanie 3 pokojowe Warszawa, zwłaszcza w atrakcyjnej cenie, może być trudno znaleźć; na rynku dominują oferty sprzedaży lokali 2 pokojowych, zazwyczaj o znacznie niższym metrażu. Dotyczy to zarówno mieszkań z rynku pierwotnego jak i wtórnego. Jednocześnie rośnie popularność lokali mających 3 pokoje. Coraz więcej osób marzy o większym metrażu, nie tylko ze względu na chęć przeznaczenia jednego z pomieszczeń na pokój dla dziecka, ale też - na osobny gabinet do pracy zdalnej. 

Gdzie szukać mieszkania 3 pokojowego w Warszawie na sprzedaż?

Osoby, które chcą kupić mieszkanie 3 pokojowe w stolicy mogą szukać ofert sprzedaży na portalach ogłoszeniowych, takich jak Otodom.pl czy Olx.pl. Oferty zamieszczane są także na stronie SonarHome.pl. W przypadku mieszkań z rynku wtórnego można też szukać ogłoszeń w lokalnej prasie (często są to krótkie notki w rodzaju “Sprzedam mieszkanie 3 pokojowe Warszawa”, do których dołączony jest numer kontaktowy) lub na słupach ogłoszeniowych. Warto też zwracać uwagę na banery wywieszane na balkonach. 

Z kolei osoby chcące kupić mieszkanie z rynku pierwotnego powinny zapoznać się z ofertami deweloperów umieszczanymi zazwyczaj bezpośrednio na stronach internetowych danej firmy. Oferty sprzedaży mieszkań z rynku pierwotnego można znaleźć też na portalu RynekPierwotny.pl. 

Ogłoszenia - sprzedaż mieszkania 3 pokojowego w Warszawie

Oferty sprzedaży nieruchomości, zwłaszcza te dobrze przygotowane, mogą rozbudzić wyobraźnię i wzbudzić w przeglądającym przekonanie, że właśnie znalazł wymarzone mieszkanie. Z tego względu warto pamiętać, aby przy przeglądaniu ofert zwrócić uwagę na kilka czynników. 

Oprócz ceny (na którą zwracają uwagę niemal wszyscy poszukujący nieruchomości do kupna) należy też uwzględnić m.in. koszt utrzymania mieszkania. Istotna jest wysokość czynszu administracyjnego, ale i fundusz remontowy czy średnie opłaty za media; warto też zwrócić uwagę na to, czy w starym budownictwie założone są podzielniki ciepła. 

Kolejnym istotnym czynnikiem jest stan nieruchomości, przy czym należy tu pamiętać zarówno o samym lokalu, jak i całym budynku. O ile w przypadku lokalu od dewelopera nie powinno być większych problemów, o tyle przy ewentualnym zakupie mieszkania z rynku wtórnego należy zwrócić uwagę na stan stolarki, ścian, podłóg czy instalacji. Oceniając stan całego budynku warto z kolei pamiętać o sprawdzeniu, czy jest on ocieplony, w jakich latach powstał oraz kiedy ostatni raz remontowano klatki schodowe. 

Nie można też zapominać o stanie prawnym lokalu. W przypadku mieszkań z rynku wtórnego należy dokładnie przestudiować zapisy z księgi wieczystej i sprawdzić, czy nieruchomość nie jest w jakiś sposób obciążona. 

Zalety i wady mieszkania 3 pokojowego w Warszawie

Zalety 3 pokojowego mieszkania w stolicy są niepodważalne. Po pierwsze - większy metraż to więcej możliwości. Bez problemu można wydzielić osobny pokój dla dziecka czy gabinet do pracy. Większa przestrzeń to też większy komfort. Ponadto przy ewentualnej sprzedaży mieszkania właściciel może liczyć na uzyskanie pokaźnej kwoty.

3 pokojowe mieszkanie w Warszawie ma też jednak swoje wady. Większe lokale są zazwyczaj znacznie droższe, a koszt ich utrzymania jest wyższy. Dodatkowo mniejsza liczba ofert lokali 3 pokojowych sprawia, że czas poszukiwania wymarzonej nieruchomości może się nieco wydłużyć.

Sprawdź: Wycena nieruchomości Warszawa