Mieszkania 40m2

Mieszkania 40 m2 są obecnie jednymi z najczęściej poszukiwanych nieruchomości na rynku. Powodów jest wiele, ale najważniejszym jest cena - małe mieszkanie można kupić w stosunkowo atrakcyjnej cenie, podczas gdy zakup dużej nieruchomości pochłonie znacznie więcej środków. O czym warto jednak pamiętać kupując mieszkanie 40 m2 i na co zwrócić uwagę, przeglądając oferty nieruchomości na sprzedaż?

Mieszkania na sprzedaż w Warszawie

4 mieszkań na sprzedaż

Mieszkania 40 m2 na sprzedaż

Lokale mieszkalne o powierzchni 40 m2 to zazwyczaj mieszkania dwupokojowe - najczęściej z aneksem kuchennym lub niewielką, odrębną kuchnią, do której wchodzi się bezpośrednio z salonu. Z tego względu są to idealne mieszkania dla singli, par lub małżeństw z małym dzieckiem. Zaletą takiego mieszkania - oprócz ceny - jest również fakt, że można je dość szybko (i za stosunkowo niewielką kwotę) wyremontować. 

Gdzie szukać mieszkania 40m2 na sprzedaż?

Dla osób, które chcą kupić niewielką nieruchomość, takie jak mieszkanie 40 m2, Warszawa, Kraków, Poznań lub jakiekolwiek inne duże miasto może być najodpowiedniejszym wyborem. To właśnie tam rynek nieruchomości jest na tyle duży, że nie powinno być żadnych problemów ze znalezieniem wymarzonego lokalu. 

Ofert sprzedaży nieruchomości warto szukać na ogólnopolskich portalach ogłoszeniowych, takich jak Otodom.pl czy Olx.pl. Oferty mieszkań z rynku wtórnego zamieszczane są też na stronie internetowej SonarHome.pl. 

Osoby, które chcą kupić lokal “z drugiej ręki”, powinny też bacznie śledzić media społecznościowe. Za pośrednictwem Marketplace na Facebooku często są wystawiane oferty mieszkań na sprzedaż, które nie trafiają nigdzie indziej. Oprócz tego warto też zaglądać do ogłoszeń w lokalnej prasie. 

Z kolei mieszkań 40 m2 z rynku pierwotnego najlepiej szukać na stronach internetowych wybranych deweloperów. Można tam zazwyczaj zapoznać się z pełną ofertą lokali na sprzedaż, często też umieszczany jest opis inwestycji i najważniejsze informacje o najbliższej okolicy. Oferty mieszkań z rynku pierwotnego zamieszczane są również na portalu RynekPierwotny.pl. 

Ogłoszenia - sprzedaż mieszkania 40m2

Na co zwrócić uwagę, przeglądając oferty nieruchomości? Warto na przykład poznać, jeśli chodzi o mieszkanie 40 m2, opinie mieszkańców o najbliższej okolicy. Niestety zdarza się, że nieruchomości w atrakcyjnej cenie i o niewielkim metrażu znajdują się w okolicy uznawanej powszechnie za niebezpieczną. Z kolei w przypadku inwestycji deweloperskich warto zwrócić uwagę na to, czy w pobliżu znajdują się przystanki komunikacji miejskiej i jak rozbudowana jest infrastruktura handlowo-usługowa. Nierzadko nowe mieszkania powstają na obrzeżach osiedli, przez co mieszkańcy muszą wszędzie dojeżdżać. 

Przy przeglądaniu ofert nieruchomości należy również wziąć pod uwagę koszty utrzymania mieszkania (w ogłoszeniu powinna być zawarta informacja o wysokości czynszu administracyjnego, rachunkach za media czy o funduszu remontowym), jego stan techniczny (podobnie jak stan całego budynku) oraz stan prawny (czy nieruchomość nie jest obciążona i czy nie mają do niej roszczeń osoby trzecie). 

Zalety i wady mieszkania 40m2

Niewielkie nieruchomości, o powierzchni 40 m2, będą z pewnością atrakcyjne dla osób, które nie potrzebują mieszkania o dużym metrażu, a którym zależy na zakupie lokalu za stosunkowo atrakcyjną cenę. Tym samym lokale o powierzchni 40 m2 z pewnością sprawdzą się w przypadku singli, par czy małżeństw z jednym dzieckiem. Wadą takiej nieruchomości jest jednak to, że ciężko wygospodarować osobne miejsce do pracy zdalnej, a pokój dla dziecka może powstać niemal wyłącznie kosztem sypialni rodziców. Warto mieć to na uwadze przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie mieszkania.

Sprawdź: Wycena nieruchomości Warszawa