Mieszkania w bloku

Mieszkania w bloku są najczęściej poszukiwanymi nieruchomościami - głównie ze względu na ceny i wygodę, jaka wiąże się z mieszkaniem w lokalu, do którego podłączone są media miejskie. Oprócz tego małe mieszkanie w bloku często będzie wygrywać z szeregowcami czy inwestycjami deweloperskimi, jeśli chodzi o atrakcyjność lokalizacji.

Mieszkania na sprzedaż w Warszawie

217 mieszkań na sprzedaż

Otrzymuj najnowsze oferty SonarHome

Zaznacz jakiego mieszkania szukasz, załóż darmowe konto na platformie SonarHome, a my damy Ci znać kiedy takie mieszkanie pojawi się w naszej ofercie.

Jestem zainteresowany

W SonarHome kupisz mieszkania

  • Bezpiecznie

    Sprawdzone lokale naszych klientów, 
w sprzedaży których pośredniczymy

  • Różnego rodzaju

    Gotowe do wprowadzenia lub takie, które możesz zaaranżować zgodnie z własnymi potrzebami

  • Warte inwestowania

    Atrakcyjnie inwestycyjnie i takie w których urządzisz swój wymarzony dom

Ustaw powiadomienia

Mieszkania w bloku na sprzedaż

Osoby, które chcą kupić przytulne mieszkanie w bloku, nie powinny mieć problemów ze znalezieniem interesującej ich nieruchomości - niezależnie od miasta. Na rynku wtórnym dostępne są zarówno kawalerki, niewielkie, dwupokojowe mieszkania jak i lokale 3- lub 4-pokojowe o znacznie większym metrażu. 

Gdzie szukać mieszkania w bloku na sprzedaż?

Wszyscy poszukujący mieszkania w bloku na sprzedaż powinni dokładnie zapoznać się z ofertami zamieszczonymi na ogólnopolskich portalach ogłoszeniowych, takich jak Otodom.pl czy Olx.pl. Warto również zajrzeć do mediów społecznościowych; osoby posiadające mieszkanie w bloku na sprzedaż często wstawiają ogłoszenie np. na Marketplace na Facebooku. Taką samą praktykę stosują zresztą nierzadko również pośrednicy nieruchomości. Mieszkania na sprzedaż można również znaleźć na stronie SonarHome.pl. 

Ofert sprzedaży mieszkań w bloku warto też szukać w lokalnej prasie. Oprócz tego dobrym pomysłem jest zwracanie uwagi na banery wiszące często na balkonach mieszkań - właściciele nierzadko zamieszczają w ten sposób informację o sprzedaży nieruchomości i numer kontaktowy. Tym samym warto wybrać się na spacer po okolicy, w której zlokalizowane ma być wymarzone mieszkanie. 

Ogłoszenia - sprzedaż mieszkań w bloku

Aby kupić piękne mieszkanie w bloku, trzeba zazwyczaj przejrzeć kilkadziesiąt, a nawet - kilkaset ofert. Na co jednak zwrócić uwagę przy przeglądaniu ogłoszeń? 

Wiele osób w pierwszej kolejności patrzy na cenę nieruchomości. Warto jednak uwzględnić też koszt mieszkania w bloku, czyli m.in. wysokość czynszu administracyjnego. W wielu miastach kwota takiego czynszu może różnić się nawet o kilkaset złotych w zależności od dzielnicy i osiedla. 

Kolejną kwestią, na którą warto zwrócić uwagę, jest stan nieruchomości - i mowa tu zarówno o samym lokalu, jak i całym budynku. Zdarza się, że nawet najbardziej stylowe mieszkania w bloku znajdują się np. w starym, nieocieplonym budynku, w którym w dodatku są niewyremontowane klatki schodowe lub stara winda. W takim przypadku warto zastanowić się, czy zakup mieszkania w takim budynku faktycznie jest dobrym rozwiązaniem (zwłaszcza, że koszty administracyjne w takich blokach są zazwyczaj znacznie wyższe). Jeśli chodzi z kolei o stan samego mieszkania, należy mieć świadomość, że nieruchomości z rynku wtórnego często wymagają generalnego remontu, który pochłania mnóstwo środków. Z tego względu warto najpierw dokładnie zapoznać się ze stanem technicznym lokalu i dopiero później zdecydować, czy jest to nieruchomość warta zakupu.

Zalety i wady mieszkania w bloku

Decydując się na zakup mieszkania w bloku warto być świadomym nie tylko jakie są plusy mieszkania w bloku, ale również - minusy takiego rozwiązania. Jakie są zatem wady i zalety mieszkania w bloku? 

Dla wielu osób ogromną zaletą jest cena - często takie nieruchomości są tańsze, niż lokale od dewelopera. Ile kosztuje mieszkanie w bloku? Wiele zależy od miasta; w małych miejscowościach ceny zaczynają się nawet od 3-4 tys. zł za metr kwadratowy, podczas gdy w Warszawie przekraczają 12 tys. zł. 

Kolejną zaletą jest również rozbudowana infrastruktura - zazwyczaj w pobliżu bloków znajdują się sklepy, szkoły, place zabaw i przystanki komunikacji miejskiej. 

Wadą - dla niektórych - jest natomiast układ pomieszczeń. Wiele osób nie chce też kupować mieszkania w bloku ze względu na niewielką przestrzeń czy brak ogródka.

Sprawdź: Wycena nieruchomości Warszawa