Nowe mieszkania Warszawa

Nowe mieszkania Warszawa są przedmiotem zainteresowania wielu osób marzących o zakupie własnej nieruchomości w stolicy. Potencjalni klienci z pewnością nie mogą narzekać na brak ofert. Rynek deweloperski w Warszawie kwitnie, a z miesiąca na miesiąc przybywa inwestycji gotowych do odbioru. 

Mieszkania na sprzedaż w Warszawie

6 mieszkań na sprzedaż

Nowe mieszkania Warszawa na sprzedaż

Wiele osób poszukujących nieruchomości do kupienia preferuje mieszkanie nowe; Warszawa pod tym względem zdecydowanie dominuje rynki pierwotne pozostałych dużych miast kraju. Dostępne są zarówno niewielkie lokale inwestycyjne, kupowane z myślą o najmie (krótkoterminowym i długoterminowym), jak i nowe mieszkania w Warszawie o powierzchni nawet kilkuset metrów kwadratowych. Obecnie można bez przeszkód kupić nieruchomość od dewelopera właściwie w dowolnej dzielnicy stolicy.

Gdzie szukać nowych mieszkań w Warszawie na sprzedaż?

Osoby, które chcą kupić nowe mieszkanie w Warszawie, powinny przede wszystkim zapoznać się z ofertami deweloperów bezpośrednio na ich stronach internetowych. Na nich znajdą również szczegółowe informacje o inwestycji, a nierzadko również o najbliższej okolicy (m.in. pod kątem komunikacji, infrastruktury handlowo-usługowej czy oferty edukacyjnej). 

Oferty nowych mieszkań Warszawa można znaleźć też na portalach ogłoszeniowych, takich jak Otodom.pl czy Olx.pl; warto zajrzeć również na stronę RynekPierwotny.pl, na której umieszczane są ogłoszenia o sprzedaży nieruchomości deweloperskich na terenie całego kraju. To właściwie najbardziej praktyczna wyszukiwarka nowych mieszkań Warszawa. 

Innym sposobem na znalezienie nowego mieszkania w Warszawie są naoczne poszukiwania na interesujących daną osobę dzielnicach. Część osób kupuje za gotówkę mieszkanie prosto od dewelopera, po czym - nie wprowadzając absolutnie żadnych zmian - chce odsprzedać je dalej. Często na balkonach takich mieszkań wiszą banery o sprzedaży. Osobom, którym nie przeszkadza zakup nowej nieruchomości niekoniecznie bezpośrednio od dewelopera, mogą zatem poszukiwać mieszkania do kupna również w taki sposób. 

Ogłoszenia - sprzedaż nowych mieszkań w Warszawie

Nowe gotowe mieszkania Warszawa dla wielu osób wydają się idealnym rozwiązaniem. Na co jednak zwrócić uwagę, zapoznając się z ofertą dewelopera? 

Po pierwsze, warto zapoznać się z dokładnymi wymiarami mieszkania. Zdarza się, że wizualizacje deweloperów nie do końca odpowiadają rzeczywistości; mowa przede wszystkim o rozmiarach mebli. Na rysunkach technicznych meble wydają się znacznie mniejsze, niż w rzeczywistości, a potencjalny klient ma złudzenie, że do danego pomieszczenia będzie w stanie wstawić wszystko, co znajduje się na rysunku. 

Oprócz tego należy też dowiedzieć się, które ściany są ścianami nośnymi, a które działowymi, na jakie strony świata wychodzą okna czy jak przebiega instalacja wodno-kanalizacyjna. 

Zalety i wady nowych mieszkań w Warszawie

Ceny nowych mieszkań w Warszawie należą do najwyższych w Polsce; średnia cena za metr kwadratowy nieruchomości z rynku pierwotnego już dawno przekroczyła 10 tys. zł (teraz jest raczej w okolicy 12-13 tys. zł). Osoby, którym zależy na zakupie nieco tańszego mieszkania, powinny zatem poszukiwać nieruchomości na obrzeżach. Wysoka cena jest jednocześnie największą wadą mieszkań w nowym budownictwie.

Niezaprzeczalną zaletą jest natomiast możliwość urządzenia takiego mieszkania po swojemu, bez konieczności zrywania starych płytek czy wymiany instalacji. Nieruchomość jest przygotowana do niezbędnych prac remontowych. Dodatkowo warto pamiętać, że nowe gotowe mieszkania Warszawa są też idealną inwestycją na przyszłość. 

Sprawdź: Wycena nieruchomości Warszawa