Tanie mieszkania na sprzedaż

Tanie mieszkania na sprzedaż łatwiej znaleźć głównie w mniejszych miejscowościach, jednak i w dużych miastach można natrafić na atrakcyjne oferty. Jak znaleźć tanie mieszkanie na sprzedaż i o czym warto pamiętać przy przeglądaniu ogłoszeń?

Mieszkania na sprzedaż w Warszawie

40 mieszkań na sprzedaż

Otrzymuj najnowsze oferty SonarHome

Zaznacz jakiego mieszkania szukasz, załóż darmowe konto na platformie SonarHome, a my damy Ci znać kiedy takie mieszkanie pojawi się w naszej ofercie.

Jestem zainteresowany

W SonarHome kupisz mieszkania

  • Bezpiecznie

    Sprawdzone lokale naszych klientów, 
w sprzedaży których pośredniczymy

  • Różnego rodzaju

    Gotowe do wprowadzenia lub takie, które możesz zaaranżować zgodnie z własnymi potrzebami

  • Warte inwestowania

    Atrakcyjnie inwestycyjnie i takie w których urządzisz swój wymarzony dom

Ustaw powiadomienia

Tanie mieszkania na sprzedaż - oferty

Dla osób chcących znaleźć tanie mieszkanie na sprzedaż Warszawa, Kraków czy inne duże miasta wydają się znajdować absolutnie poza zasięgiem. W rzeczywistości jednak nawet w największych aglomeracjach można znaleźć ofertę sprzedaży nieruchomości w korzystnej cenie. 

Należy oczywiście wziąć pod uwagę fakt, że dla każdej osoby określenie “tanie mieszkania na sprzedaż okolice Warszawy” (lub innego dużego miasta) będzie znaczyć prawdopodobnie coś innego. Można jednak uznać, że “tania” nieruchomość to taka, której cena za metr kwadratowy jest sporo niższa od średniej dla danego miasta lub dzielnicy. 

Jednocześnie warto też mieć świadomość, że najatrakcyjniejsze oferty będą najszybciej znikać z rynku - osób szukających nieruchomości w dobrej cenie jest sporo, zwłaszcza w przypadku dużych miast. 

Gdzie szukać tanich mieszkań na sprzedaż?

Mieszkanie na sprzedaż tanio można znaleźć m.in. na ogólnopolskich portalach ogłoszeniowych - to właśnie tam zamieszczanych jest najwięcej oferty sprzedaży nieruchomości. Warto jednak wiedzieć, że portale to nie jedyne miejsca, w których warto szukać ogłoszeń. 

Kolejnym miejscem są media społecznościowe, a w szczególności Facebook. Warto zaglądać zwłaszcza na Marketplace. Zdarza się, że właściciele mieszkania na sprzedaż (a nawet pośrednicy nieruchomości) w pierwszej kolejności zamieszczają ogłoszenie właśnie tam, a dopiero później - na portalach ogłoszeniowych. 

Oprócz tego mieszkania na sprzedaż tanio można również szukać w prasie lokalnej, na słupach ogłoszeniowych czy na banerach, wieszanych często na balkonach wystawianych na sprzedaż nieruchomości. Z tego względu osoby poszukujące mieszkania do kupna powinny odwiedzić interesujące ich okolice. 

Tanie mieszkania na sprzedaż można również znaleźć na… licytacjach komorniczych. Ze względu na zazwyczaj skomplikowany stan prawny nieruchomości nie jest to jednak opcja polecana osobom, które nie mają doświadczenia w kupowaniu mieszkań. 

Ogłoszenia - sprzedaż tanich mieszkań

Osoby chcące kupić nieruchomość w stolicy i które interesują tanie mieszkania na sprzedaż, Warszawa rynek wtórny będzie najlepszym wyborem. Ceny transakcyjne mieszkań deweloperskich utrzymują się na stosunkowo stabilnym poziomie; prawdziwych okazji należy szukać wśród nieruchomości “z drugiej ręki”. Czym jednak kierować się przy analizie ogłoszenia, które na pierwszy rzut oka wydaje się atrakcyjne pod kątem cenowym? 

Warto przede wszystkim, już na prezentacji lokalu, sprawdzić dokładny stan nieruchomości. Zazwyczaj niska cena mieszkania (odbiegająca znacznie od cen rynkowych) jest związana z koniecznością przeprowadzenia generalnego remontu w lokalu. Ten z kolei, zwłaszcza przy uwzględnieniu obecnych stawek ekip remontowych i cen materiałów, może okazać się niezwykle kosztowny. 

Przy analizie ogłoszenia należy też zwrócić uwagę na stan prawny lokalu (a zwłaszcza na to, czy osobom trzecim nie przysługują roszczenia do danej nieruchomości). Warto też wziąć pod uwagę ogólny stan budynku, w którym znajduje się mieszkanie, a także średnią wysokość opłat administracyjnych. 

Zalety i wady tanich mieszkań na sprzedaż

Niezaprzeczalną ceną taniego mieszkania jest jego cena - i możliwość zaoszczędzenia znacznej kwoty. Z drugiej strony tanie mieszkania często są zlokalizowane w mało atrakcyjnej okolicy i wymagają generalnego remontu, a co za tym idzie - przeznaczenia sporych środków, aby nieruchomość była gotowa do zamieszkania. 

Sprawdź: Wycena nieruchomości Warszawa