Mieszkania na sprzedaż Warszawa Bemowo

Warszawskie Bemowo długo było jedną z najbardziej niedocenianych dzielnic stolicy. Obecnie jednak oferty sprzedaży mieszkań są znacznie bardziej popularne niż jeszcze kilka lat temu. Dużą rolę bez wątpienia odegrał fakt, że metro za jakiś czas będzie dojeżdżać również do tej dzielnicy.

Mieszkania na sprzedaż w Warszawie

12 mieszkań na sprzedaż

W SonarHome kupisz mieszkania

  • Bezpiecznie

    Sprawdzone lokale naszych klientów, 
w sprzedaży których pośredniczymy

  • Różnego rodzaju

    Gotowe do wprowadzenia lub takie, które możesz zaaranżować zgodnie z własnymi potrzebami

  • Warte inwestowania

    Atrakcyjnie inwestycyjnie i takie w których urządzisz swój wymarzony dom

Ustaw powiadomienia

Ile kosztują mieszkania na Bemowie?

Z danych SonarHome wynika, że za metr kwadratowy mieszkania do kupienia na Bemowie trzeba było zapłacić w kwietniu 2022 r. średnio 11 084 zł. Dla porównania, w analogicznym okresie 2021 r. szacowana średnia cena za metr kwadratowy nieruchomości w tej dzielnicy Warszawy wynosiła 9593 zł. 

Z szacunków SonarHome wynika również, że od początku roku szacowana cena za metr kwadratowy mieszkania na Bemowie wzrosła o 5,31 proc. od początku roku. 

Czy warto kupić mieszkanie na Bemowie?

Nieruchomości na sprzedaż na Bemowie cieszą się rosnącym zainteresowaniem już od kilku lat - gdy okazało się, że do tej dzielnicy będzie dojeżdżać metro. Dzięki temu Bemowo, które obecnie ma nienajlepsze połączenie komunikacyjne z samym centrum stolicy, zyska świetne połączenie, a mieszkańcy - dobry dojazd do Śródmieścia i graniczących z nim dzielnic. Kupnem nieruchomości na Bemowie warto jednak zainteresować się również z innych powodów. Jednym z nich są wciąż stosunkowo niskie ceny za metr kwadratowy mieszkania (w porównaniu do wielu innych dzielnic stolicy). Ponadto Bemowo jest uważane za samowystarczalne - ma dobrą infrastrukturę handlowo-usługową (na jego terenie znajduje się m.in. industrialny Wola Park, ale również niewielkie lokalne ryneczki i mnóstwo dyskontów). Na Bemowie zlokalizowane są także liczne placówki edukacyjne, w tym sporo żłobków - co będzie kluczowe dla młodych rodziców lub osób, które planują założenie rodziny. Oprócz tego na Bemowie znajduje się również sporo punktów opieki medycznej. 

Mieszkania do kupienia na Bemowie powinny również zainteresować osoby, które uwielbiają zieleń - to jedna z najbardziej zielonych dzielnic Warszawy. Największym terenem rekreacyjnym jest Park Górczewska, jednak całe Bemowo jest pełne zielonych skwerów czy ogródków działkowych. Dzięki temu przyjemność spędzania wolnego czasu na terenach zielonych jest dostępna dla właściwie wszystkich mieszkańców tej dzielnicy. 

Bemowo to również dzielnica, która zachwyci osoby ceniące sobie estetykę - architektura tej dzielnicy jest spójna, a nowe budynki świetnie wpisują się w dotychczasową zabudowę. Jest to również jedna z dzielnic, w której powstaje mnóstwo inwestycji deweloperskich. 

Mieszkania na sprzedaż na Bemowie - dla kogo?

Sprzedaż mieszkań na Bemowie przybrała w ostatnich latach na intensywności. Powodów jest kilka - oprócz rozbudowy linii metra, warszawiacy doceniają również spokój, rozbudowaną infrastrukturę, zieleń i przystępne ceny mieszkań. 

Bemowo z pewnością będzie świetnym wyborem dla młodych osób, które planują założenie rodziny, a także - dla osób z dziećmi. W tej dzielnicy znajdują się nie tylko liczne żłobki i przedszkola, ale również największy plac zabaw w Warszawie - ponad dwuhektarowy obszar wypełniony atrakcjami dla najmłodszymi, zlokalizowany nieopodal Fortu Bema. 

O zakupie mieszkania na Bemowie powinny również pomyśleć osoby, którym zależy na kupnie lokalu z rynku pierwotnego - na niemal każdym osiedlu w tej dzielnicy powstają nowe inwestycje deweloperskie. Lokal dla siebie znajdą zarówno osoby, które chcą mieszkać w wysokim budynku, jak i w niewielkim szeregowcu. W sprzedaży niemal cały czas są 2, 3 i 4 pokoje na różnych osiedlach.