Mieszkania na sprzedaż Warszawa Bielany

Mieszkania na sprzedaż usytuowane na warszawskich Bielanach cieszą się dużą popularnością wśród osób, które chcą mieszkać stosunkowo blisko centrum, poszukują nieruchomości przede wszystkim z rynku wtórnego, a w dodatku uwielbiają zieleń i cenią sobie niską zabudowę. 

Mieszkania na sprzedaż w Warszawie

13 mieszkań na sprzedaż

W SonarHome kupisz mieszkania

  • Bezpiecznie

    Sprawdzone lokale naszych klientów, 
w sprzedaży których pośredniczymy

  • Różnego rodzaju

    Gotowe do wprowadzenia lub takie, które możesz zaaranżować zgodnie z własnymi potrzebami

  • Warte inwestowania

    Atrakcyjnie inwestycyjnie i takie w których urządzisz swój wymarzony dom

Ustaw powiadomienia

Ile kosztują mieszkania na Bielanach?

Osoby, które interesuje mieszkanie do kupna na warszawskich Bielanach, muszą mieć świadomość, że w kwietniu 2022 r. szacowana średnia cena za metr kwadratowy mieszkania na tym osiedlu wyniosła 11 137 zł. Z danych SonarHome wynika, że szacowana cena za mkw. dla dzielnicy Bielany wzrosła o 5,39 proc. Dla porównania, w kwietniu 2021 r. średnia cena za metr kwadratowy lokalu mieszkalnego w tym rejonie wyniosła 10 014 zł. 

Czy warto kupić mieszkanie na Bielanach?

Warszawskie Bielany są nieco oddalone od centrum, jednak warto zwrócić uwagę na fakt, że są świetnie połączone komunikacyjnie zarówno ze Śródmieściem, jak i Wolą czy Mokotowem - w tych dzielnicach zlokalizowana jest zdecydowana większość powierzchni biurowych. Oprócz kilku stacji metra (Słodowiec, Stare Bielany, Wawrzyszew, Młociny) na terenie dzielnicy znajduje się sporo przystanków tramwajowych i autobusowych. Do centrum stolicy można przedostać się już w 20-30 minut. Jednocześnie same Bielany to osiedle niezwykle spokojne i ciche, na którym dominuje niska zabudowa (zwłaszcza na tzw. Starych Bielanach) i liczne tereny zielone. Mieszkańcy tej dzielnicy mogą wybrać się na spacer m.in. do Lasu Bielańskiego, a także do Lasu Młocińskiego i Lasku Lindego. Warto również pamiętać, że Bielany znajdują się niedaleko (a właściwie w bezpośrednim sąsiedztwie) Kampinoskiego Parku Narodowego - północna granica Bielan stanowi jednocześnie północną granicę stolicy. Z tego względu ta dzielnica bywa nazywana zielonymi płucami Warszawy. 

Bielany to również miejsce o doskonale rozwiniętej infrastrukturze handlowo-usługowej; na terenie dzielnicy znajduje się też duża galeria handlowa (Galeria Młociny), nie brakuje również placówek edukacyjnych czy lokali gastronomicznych. Oferta kulturalno-rozrywkowa Bielan jest jednak nieco uboższa niż dzielnic położonych bliżej centrum stolicy. 

Mieszkania na sprzedaż na Bielanach - dla kogo?

Osoby, które poszukują mieszkania do kupienia w spokojnej dzielnicy, z której jednocześnie szybko i sprawnie mogą dojechać do centrum, powinny przejrzeć oferty sprzedaży mieszkań właśnie na Bielanach.

Na osiedlu Słodowiec wystawione są głównie nowe nieruchomości na sprzedaż - w tej części Bielan, podobnie jak na Marymoncie, Piaskach, Młocinach czy Chomiczówce powstaje sporo nowych inwestycji. W tych rejonach można kupić zarówno lokale prosto od dewelopera jak i sporo nowych, świetnie urządzonych mieszkań kupionych wcześniej w celach inwestycyjnych. Na wspomnianych osiedlach lokalu powinny też szukać osoby, którym zależy na mieszkaniu w wysokim budynku (najlepiej na ostatnim piętrze), 

Z kolei osoby, które interesuje sprzedaż mieszkań z rynku wtórnego, powinny skupić się na poszukiwaniu lokalu w pięknej okolicy osiedla Stare Bielany, Wawrzyszew czy Wrzeciono. Na tych osiedlach można bez problemu kupić 2 czy 3-pokoje np. w widnej kamienicy czy bloku z lat 60. - dodatkowo z pięknym widokiem, w samym środku dzielnicy. 

Mieszkanie na Bielanach to zatem wspaniała opcja dla osób, które cenią sobie bliskość natury, uwielbiają zieleń, spokój i ciszę, a jednocześnie nie doskwiera im mniej atrakcyjna oferta kulturalno-rozrywkowa i mniejsza liczba lokali gastronomicznych (w porównaniu do centralnych dzielnic miasta).