Mieszkania na sprzedaż Warszawa Mokotów

Oferty sprzedaży mieszkań na Mokotowie cieszą się ogromnym zainteresowaniem osób, które chciałyby kupić w Warszawie własną nieruchomość. Dobry dojazd do ścisłego centrum stolicy, rozbudowana infrastruktura handlowo-usługowa to tylko dwie z wielu zalet tej dzielnicy. Dużym atutem jest również usytuowanie w tej dzielnicy wielu biur, dzięki czemu dojazd do pracy może zająć nawet tylko kilka lub kilkanaście minut. 

Mieszkania na sprzedaż w Warszawie

33 mieszkań na sprzedaż

Otrzymuj najnowsze oferty SonarHome

Zaznacz jakiego mieszkania szukasz, załóż darmowe konto na platformie SonarHome, a my damy Ci znać kiedy takie mieszkanie pojawi się w naszej ofercie.

Jestem zainteresowany

W SonarHome kupisz mieszkania

  • Bezpiecznie

    Sprawdzone lokale naszych klientów, 
w sprzedaży których pośredniczymy

  • Różnego rodzaju

    Gotowe do wprowadzenia lub takie, które możesz zaaranżować zgodnie z własnymi potrzebami

  • Warte inwestowania

    Atrakcyjnie inwestycyjnie i takie w których urządzisz swój wymarzony dom

Ustaw powiadomienia

Ile kosztują mieszkania na Mokotowie? 

W kwietniu 2022 r. szacowana średnia cena za metr kwadratowy nieruchomości na sprzedaż na Mokotowie wyniosła 12 826 zł. Dla porównania, w kwietniu 2021 r. średnia cena metra kwadratowego lokalu mieszkalnego w tej dzielnicy wynosiła 11 500 zł. Z danych SonarHome wynika, że szacowana cena za metr kwadratowy nieruchomości na Mokotowie wzrosła od początku 2022 r. o 3,48 proc. 

Czy warto kupić mieszkanie na Mokotowie?

Mokotów powszechnie jest uważany za jedną z najbardziej eleganckich i prestiżowych dzielnic Warszawy - stąd też wysokie ceny za metr kwadratowy nieruchomości. Z pewnością jest to zatem miejsce, w którym warto zakupić nieruchomość nie tylko na własne potrzeby, ale również w celach inwestycyjnych. 

Jedną z największych zalet Mokotowa jest doskonałe skomunikowane ze ścisłym centrum miasta. Na terenie Mokotowa usytuowane są stacje metra (Pole Mokotowskie, Racławicka, Wierzbno, Wilanowska, Służew). Dojazd pociągiem metra na stację Centrum zajmuje zaledwie od kilku do kilkunastu minut. Oprócz tego na terenie Mokotowa znajduje się mnóstwo przystanków autobusowych i tramwajowych. Należy też podkreślić, że z Mokotowa łatwo dostać się nie tylko do centrum, ale również - do innych dzielnic, zwłaszcza po lewobrzeżnej stronie Warszawy. 

Na terenie Mokotowa znajdują się również siedziby i wydziały szkół wyższych (m.in. Szkoły Głównej Handlowej) oraz ogromne zagłębie biurowe (zlokalizowane w rejonie ulic Domaniewskiej, Wołoskiej, Cybernetyki i Młynarskiej). Oprócz tego mocno rozwinięta jest również infrastruktura handlowo-usługowa (na terenie dzielnicy znajduje się m.in. Galeria Mokotów), kulturalno-rozrywkowa (kina, teatry, kręgielnie) i gastronomiczna (m.in. ze względu na zamieszkujących licznie Mokotów studentów). 

Jednocześnie Mokotów to też jedna z bardziej zazielenionych dzielnic Warszawy - na jej terenie znajdują się liczne parki (m.in. Park Arkadia, Królikarnia czy Park Mokotów). Oprócz tego mieszkańcy Mokotowa chętnie relaksują się również na Polach Mokotowskich. Osoby szukające mieszkania na sprzedaż w pobliżu terenów zielonych powinny zatem zainteresować się ofertami nieruchomości właśnie na Mokotowie. 

Mieszkania na sprzedaż na Mokotowie - dla kogo?

Osoby, które interesuje sprzedaż mieszkań z rynku pierwotnego, powinny szukać ofert nieruchomości zlokalizowanych m.in. na osiedlu Nowy Mokotów, ale też na Sadybie czy Służewcu. Stosunkowo łatwo znaleźć tam mieszkanie na sprzedaż w wysokim budynku, wybudowanym w ostatnich latach. W ofertach najczęściej znajdują się 2 i 3 pokoje, nieco rzadziej kawalerki. Z kolei osoby, którym marzy się mieszkanie w widnej, zabytkowej kamienicy powinny poszukać ofert sprzedaży mieszkań na Starym Mokotowie. 

Kupno mieszkania na Mokotowie powinny rozważyć przede wszystkim osoby zatrudnione w tej dzielnicy, którym nie przeszkadza nasilony ruch komunikacyjny i które chcą cieszyć się wszystkim, co oferuje im największa w Polsce aglomeracja - czyli atrakcyjną ofertą handlowo-usługową, rozrywkową, kulturalną czy gastronomiczną. Tereny Mokotowa mogą być atrakcyjne również dla osób, które planują zakup nieruchomości w celach inwestycyjnych.