Mieszkania na sprzedaż Warszawa Ochota

Warszawska Ochota to jedna z dzielnic znajdujących się właściwie w centrum miasta - sąsiaduje zarówno ze Śródmieściem, jak i Wolą czy Mokotowem. To jeden z czynników sprawiających, że Ochota cieszy się dużą popularnością, a wiele osób stara się kupić mieszkanie właśnie w tej dzielnicy.

Mieszkania na sprzedaż w Warszawie

15 mieszkań na sprzedaż

Otrzymuj najnowsze oferty SonarHome

Zaznacz jakiego mieszkania szukasz, załóż darmowe konto na platformie SonarHome, a my damy Ci znać kiedy takie mieszkanie pojawi się w naszej ofercie.

Jestem zainteresowany

Sprawdź pozostałe oferty SonarHome

Zobacz oferty

W SonarHome kupisz mieszkania

  • Bezpiecznie

    Sprawdzone lokale naszych klientów, 
w sprzedaży których pośredniczymy

  • Różnego rodzaju

    Gotowe do wprowadzenia lub takie, które możesz zaaranżować zgodnie z własnymi potrzebami

  • Warte inwestowania

    Atrakcyjnie inwestycyjnie i takie w których urządzisz swój wymarzony dom

Ustaw powiadomienia

Ile kosztuje mieszkanie na Ochocie?

Ochota zdecydowanie jest jedną z najdroższych dzielnic Warszawy. Osoby, które chcą kupić nieruchomość na jej terenie, muszą być przygotowane na wysokie ceny. Z danych SonarHome wynika, że szacowana cena za metr kwadratowy nieruchomości na Ochocie w kwietniu 2022 r. wyniosła aż 12 482 zł. Dla porównania, w kwietniu ubiegłego roku średnia szacowana cena za metr kwadratowy lokalu mieszkalnego w tej dzielnicy wynosiła 11 396 zł. Z danych SonarHome wynika również, że szacowana cena metra kwadratowego nieruchomości na Ochocie wzrosła tylko od początku roku o 2,99 proc. 

Czy warto kupić mieszkanie na Ochocie?

Osoby, które przeglądają oferty sprzedaży mieszkań na Ochocie muszą wziąć pod uwagę, że jest to najgęściej zaludniona dzielnica Warszawy - co z kolei oznacza, że nie wszystkim mieszkanie w takim rejonie stolicy przypadnie do gustu. Warto też mieć przy okazji świadomość, że dzielnicę zamieszkuje zarówno wiele osób w podeszłym wieku jak i sporo studentów - ze względu na bliskość licznych uczelni i ich wydziałów.

Mieszkania do kupienia na Ochocie powinny szukać przede wszystkim osoby, którym zależy na sprawnym dojeździe do centrum - blisko znajdują się zarówno Śródmieście jak i Wola czy Mokotów, czyli centra biznesowe stolicy. Dobry dojazd w inne dzielnice Warszawy zapewniają również liczne linie autobusowe i tramwajowe, a ponadto - stacja PKP Warszawa Ochota. 

Ochota to również idealna dzielnica dla osób, które szukają miejsca z niepowtarzalnym klimatem - w tym rejonie Warszawy dominuje niska zabudowa, dlatego osoby marzące o nieruchomości w wysokim budynku, zdeterminowane do kupna mieszkania w tej dzielnicy, będą musiały nieco się wysilić w poszukiwaniach wymarzonego lokalu.

Mieszkanie na Ochocie warto kupić również pod kątem inwestycyjnym. Ceny mieszkań w tej dzielnicy będą niewątpliwie dalej rosnąć, a ponadto zakupiony lokal można bez problemu wynająć - przede wszystkim studentom, którzy często szukają mieszkania na wynajem właśnie na Ochocie. 

Mieszkania na sprzedaż na Ochocie - dla kogo?

Jeśli chodzi o sprzedaż mieszkań, lokalu do kupna na Ochocie powinny szukać przede wszystkim osoby, którym nie przeszkadza miejski zgiełk czy wysokie natężenie ruchu drogowego. Z tego względu jest to idealna dzielnica do zamieszkania zwłaszcza dla studentów, którzy często czerpią wręcz przyjemność z przebywania w tętniących życiem miejscach. 

Ochota może być też dobrym wyborem dla nieco starszych osób, które pracują w centrum miasta i nie chcą codziennie tracić czasu na długie i żmudne dojazdy. Pod względem komunikacyjnym Ochota jest jedną z najatrakcyjniejszych dzielnic Warszawy. 

Nieruchomości na sprzedaż mogą również szukać osoby, dla których istotna jest możliwość odpoczynku na terenach zielonych i rekreacyjnych. Na Ochocie znajduje się m.in. duży Park Szczęśliwicki, Górka Szczęśliwicka (będąca ulubionym miejscem miejskich narciarzy zimą) czy część Pól Mokotowskich, które są usytuowane równocześnie na terenie aż trzech dzielnic. Dodatkowo Ochota to również jedno z zagłębi kulturalnych i rozrywkowych Warszawy - na jej terenie znajdują się kina, muzea, teatry i inne obiekty. Z tego względu mieszkanie na Ochocie będzie dobrym wyborem dla osób, którym zależy na korzystaniu w pełni z miejskiego życia.