Mieszkania na sprzedaż Warszawa Praga-Północ

Warszawska Praga-Północ jest przez wiele osób spoza stolicy uznawana za miejsce niebezpieczne. Powoli jednak wizerunek tej dzielnicy się zmienia. Powstaje tu coraz więcej inwestycji, a zabytkowe kamienice i ulice są rewitalizowane. Dodatkowo ceny nieruchomości w tej dzielnicy Warszawy wciąż są bardzo atrakcyjne.

Mieszkania na sprzedaż w Warszawie

32 mieszkań na sprzedaż

Otrzymuj najnowsze oferty SonarHome

Zaznacz jakiego mieszkania szukasz, załóż darmowe konto na platformie SonarHome, a my damy Ci znać kiedy takie mieszkanie pojawi się w naszej ofercie.

Jestem zainteresowany

W SonarHome kupisz mieszkania

  • Bezpiecznie

    Sprawdzone lokale naszych klientów, 
w sprzedaży których pośredniczymy

  • Różnego rodzaju

    Gotowe do wprowadzenia lub takie, które możesz zaaranżować zgodnie z własnymi potrzebami

  • Warte inwestowania

    Atrakcyjnie inwestycyjnie i takie w których urządzisz swój wymarzony dom

Ustaw powiadomienia

Ile kosztują mieszkania na Pradze-Północ?

Ceny nieruchomości na Pradze-Północ, w porównaniu z innymi dzielnicami w stolicy, wciąż są stosunkowo niskie - przekraczają wprawdzie 11 tys. zł za metr kwadratowy, jednak biorąc pod uwagę dobre skomunikowanie dzielnicy z centrum i rozbudowywaną infrastrukturę, taką cenę należy uznać za wciąż atrakcyjną.  Z danych SonarHome wynika, że szacunkowa cena za metr kwadratowy nieruchomości na sprzedaż na Pradze-Północ wyniosła w maju 2022 r. 11 610 zł. Dla porównania, w maju 2021 r. wynosiła ona 10 459 zł. Tylko od początku tego roku szacowana cena za metr kwadratowy wzrosła aż o 5,32 proc. Tym samym ceny nieruchomości na Pradze-Północ rosną od początku 2022 r. w szybszym tempie niż w większości dzielnic Warszawy. 

Czy warto kupić mieszkanie na Pradze-Północ?

Oferty sprzedaży mieszkań na Pradze-Północ jeszcze do niedawna nie cieszyły się zbyt dużą popularnością. Powoli się to jednak zmienia, a reputacja dzielnicy jest znacznie lepsza niż jeszcze choćby kilka lat temu. Poszczególne obszary Pragi-Północ są intensywnie rewitalizowane, infrastruktura handlowo-usługowa rozbudowuje się, powiększa się też oferta gastronomiczna. Na Pradze-Północ organizowanych jest też coraz więcej imprez kulturalnych. 

Na uwagę zasługuje też komunikacja miejska. Praga-Północ jest świetnie skomunikowana z lewobrzeżną Warszawą. Po pierwsze, na terenie dzielnicy znajdują się dwie stacje metra (Stadion Narodowy i Dworzec Wileński), dzięki czemu można bardzo szybko dostać się do Śródmieścia i Woli, a także - w inne dzielnice Warszawy. Ponadto na terenie Pragi-Północ zlokalizowana jest również stacja kolejowa, co pozwala szybko dojechać również do nieco dalej położonych dzielnic stolicy. 

Mieszkania do kupienia na Pradze-Północ powinny również poszukać osoby, które uwielbiają charakterystyczny klimat tej dzielnicy, na który składają się m.in. zabytkowe kamienice i niska zabudowa. Niestety - jednocześnie na Pradze-Północ jest stosunkowo mało terenów zielonych i rekreacyjnych. Jednym z ulubionych miejsc spacerów mieszkańców tej dzielnicy jest Park Praski. Dużą popularnością cieszy się również Miejski Ogród Zoologiczny. 

Pewne wątpliwości co do mieszkania do kupna na Pradze-Północ mogą mieć rodziny z dziećmi - ze względu na opinie północnej Pragi jako jednego z najniebezpieczniejszych miejsc na mapie Warszawy. W rzeczywistości jednak dzielnica ma bardzo rodzinny charakter, czemu sprzyja też niska zabudowa. Rodziny z dziećmi nie mogą też narzekać na ofertę edukacyjną czy dostęp do opieki medycznej. 

Mieszkania na sprzedaż na Pradze-Północ - dla kogo?

Sprzedaż mieszkań na Pradze-Północ może zainteresować osoby, które szukają nieruchomości w nieco niższej cenie niż w większości dzielnic lewobrzeżnej Warszawy, a jednocześnie chcą mieć zapewniony szybki i bezproblemowy dojazd do ścisłego centrum. Pragę-Północ często wybierają z tego względu osoby młode, które dodatkowo mogą cieszyć się coraz atrakcyjniejszą ofertą kulturalną i rozrywkową. 

Mieszkanie do kupna na Pradze-Północ może być również ciekawą inwestycją - ceny nieruchomości w tej dzielnicy Warszawy bez wątpienia będą rosnąć w kolejnych latach.