Mieszkanie na sprzedaż Warszawa Rembertów

Warszawski Rembertów znajduje się na obrzeżach prawobrzeżnej Warszawy. Dzielnica graniczy od od północy z gminą Ząbki, od wschodu - z gminą Zielonka i dzielnicą Wesoła. To jednocześnie jedna z mniejszych dzielnic stolicy, jeśli chodzi o powierzchnię oraz najmniejsza, gdy pod uwagę bierze się liczbę mieszkańców. Dodatkowo niewielka jest także gęstość zaludnienia - co wynika w głównej mierze z tego, że na terenie dzielnicy dominuje zabudowa jednorodzinna.

Mieszkania na sprzedaż w Warszawie

214 mieszkań na sprzedaż

Otrzymuj najnowsze oferty SonarHome

Zaznacz jakiego mieszkania szukasz, załóż darmowe konto na platformie SonarHome, a my damy Ci znać kiedy takie mieszkanie pojawi się w naszej ofercie.

Jestem zainteresowany

W SonarHome kupisz mieszkania

  • Bezpiecznie

    Sprawdzone lokale naszych klientów, 
w sprzedaży których pośredniczymy

  • Różnego rodzaju

    Gotowe do wprowadzenia lub takie, które możesz zaaranżować zgodnie z własnymi potrzebami

  • Warte inwestowania

    Atrakcyjnie inwestycyjnie i takie w których urządzisz swój wymarzony dom

Ustaw powiadomienia

Ile kosztują mieszkania na Rembertowie?

Rembertów bez wątpienia jest jedną z najtańszych dzielnic Warszawy - co nie powinno dziwić, uwzględniając jej położenie i komunikację z innymi rejonami stolicy. Z danych SonarHome wynika, że szacunkowa cena za metr kwadratowy nieruchomości na sprzedaż na Rembertowie wyniosła w maju 2022 r. 8552 zł. Dla porównania, w maju 2021 r. wynosiła ona 8004 zł. Tym samym różnica nie jest zbyt duża - zwłaszcza, że w niektórych dzielnicach Warszawy można było zaobserwować wzrost cen za metr kwadratowy rzędu ok. 2 tys. zł r/r. Co jednak równie ciekawe, od początku tego roku szacowana cena za metr kwadratowy wzrosła o 4,49 proc., co z kolei jest jednym z lepszych wyników w stolicy. 

Czy warto kupić mieszkanie na Rembertowie?

Oferty sprzedaży mieszkań na Rembertowie nie cieszą się tak dużą popularnością jak w przypadku innych dzielnic Warszawy. Przyczyn jest kilka. Pierwszą z nich jest lokalizacja dzielnicy - Rembertów położony jest na samych obrzeżach stolicy. Należy jednak przy tym podkreślić, że komunikacja z centrum jest całkiem dobra - na terenie dzielnicy znajduje się stacja PKP, a na Rembertów dojeżdża Szybka Kolej Miejska. Dzięki temu mieszkaniec Rembertowa może znaleźć się na Śródmieściu już w ok. 20 minut. Alternatywą jest dojazd autobusem. W tym przypadku czas przejazdu może wydłużyć się do 40 lub nawet 50 minut.

Położenie Rembertowa dla wielu osób będzie jednak zaletą, a nie wadą. Mieszkania do kupienia w tej dzielnicy szuka sporo ludzi zmęczonych hałasem i tłokiem, jakie dominują w centrum stolicy. Rembertów słynie z ciszy, spokoju, a dodatkowo - licznych terenów zielonych, które stanowią aż 30 proc. powierzchni całej dzielnicy. Mieszkańcy najchętniej wypoczywają w rozległym Rezerwacie Przyrody Kawęczyn czy Lesie Rembertowskim, jednak na Rembertowie znajduje się również sporo mniejszych parków i skwerów. Nie brakuje też miejsc do rekreacji. 

Osoby, które interesuje mieszkanie do kupna na Rembertowie, mogą się natomiast obawiać o infrastrukturę handlowo-usługowę czy ofertę edukacyjną. W tej dzielnicy na pewno nie można liczyć na duże galerie handlowe, jednak na Rembertowie znajduje się kilka marketów i liczne punkty usługowe. Jeśli chodzi z kolei o ofertę edukacyjną, jest ona na pewno mniej rozbudowana niż w dzielnicach Warszawy znajdujących się bliżej centrum, jednak w zamian za to przedszkola czy szkoły oferują kameralne warunki nauki. 

Mieszkania na sprzedaż na Rembertowie - dla kogo?

Sprzedaż mieszkań na Rembertowie może być zainteresować osoby, które nie chcą mieszkać w centrum miasta, ale jednocześnie zależy im, by można było w miarę szybko i wygodnie dojechać do Śródmieścia. To też dobra dzielnica dla osób chcących cieszyć się urokiem obrzeży miasta, licznymi terenami zielonymi oraz ceniących wolniejsze tempo życia. Dobrze odnajdą się tu zwłaszcza rodziny z dziećmi oraz osoby, które nie muszą codziennie dojeżdżać do pracy do lewobrzeżnej części miasta.