Mieszkania na sprzedaż Warszawa Śródmieście

Śródmieście to bez wątpienia najbardziej rozpoznawalna dzielnica Warszawy. W ścisłym centrum stolicy, praktycznie niezależnie od pory, można spotkać mnóstwo osób - zarówno warszawiaków, jak i przyjezdnych. Nieruchomości na sprzedaż w tej części Warszawy zazwyczaj osiągają niebotyczne ceny.

Mieszkania na sprzedaż w Warszawie

19 mieszkań na sprzedaż

Otrzymuj najnowsze oferty SonarHome

Zaznacz jakiego mieszkania szukasz, załóż darmowe konto na platformie SonarHome, a my damy Ci znać kiedy takie mieszkanie pojawi się w naszej ofercie.

Jestem zainteresowany

Sprawdź pozostałe oferty SonarHome

Zobacz oferty

W SonarHome kupisz mieszkania

  • Bezpiecznie

    Sprawdzone lokale naszych klientów, 
w sprzedaży których pośredniczymy

  • Różnego rodzaju

    Gotowe do wprowadzenia lub takie, które możesz zaaranżować zgodnie z własnymi potrzebami

  • Warte inwestowania

    Atrakcyjnie inwestycyjnie i takie w których urządzisz swój wymarzony dom

Ustaw powiadomienia

Ile kosztują mieszkania na Śródmieściu?

Warszawskie Śródmieście to bez wątpienia najdroższa dzielnica stolicy, jeśli chodzi o ceny nieruchomości. Z tego względu na zakup mieszkania w tym rejonie Warszawy może pozwolić sobie niewiele osób. Z danych SonarHome wynika, że szacunkowa cena za metr kwadratowy nieruchomości na sprzedaż na Śródmieściu wyniosła w maju 2022 r. 16 628 zł. Dla porównania, w maju 2021 r. wynosiła ona 14 697 zł. Tylko od początku tego roku szacowana cena za metr kwadratowy wzrosła o 3,51 proc. Nie ma również wątpliwości, że ceny nieruchomości na Śródmieściu będą utrzymywać się na stabilnym poziomie lub rosnąć - ze względu na niewielką podaż i dużą atrakcyjność dzielnicy. 

Czy warto kupić mieszkanie na Śródmieściu?

Mieszkanie na Śródmieściu to marzenie wielu osób - jednak na zakup nieruchomości w tej dzielnicy Warszawy stać będzie jedynie osoby bardzo dobrze zarabiające. Należy mieć świadomość, że w ścisłym centrum stolicy praktycznie nie ma wolnych gruntów - przy tak niewielkiej podaży ceny nieruchomości muszą być wysokie i wszystko wskazuje na to, że będą nadal rosły. 

Nie ma jednak wątpliwości, że mieszkanie do kupna na Śródmieściu to w pierwszej kolejności dobry pomysł dla osób, które dysponują odpowiednim budżetem i chcą zainwestować zgromadzone środki. 

Czy jednak warto kupić nieruchomość na Śródmieściu, by móc zamieszkać w ścisłym centrum stolicy? W tym przypadku wiele zależy od preferencji kupującego. Oferty sprzedaży mieszkań w tej dzielnicy Warszawy powinny zainteresować zwłaszcza osoby uwielbiające wielkomiejski styl życia. Na Śródmieściu znajduje się wiele lokali gastronomicznych i usługowych, najpopularniejsza galeria handlowa w całej Warszawie (Złote Tarasy), a także liczne biurowce. Warto też zwrócić uwagę na komunikację publiczną - osoby mieszkające na Śródmieściu mają blisko zarówno do stacji metra jak i licznych przystanków tramwajowych i autobusowych. Dodatkowo w ścisłym centrum stolicy znajduje się również dworzec kolejowy Warszawa Centralna i Warszawa Śródmieście, dzięki czemu szybko można dojechać również do dzielnic stolicy mocno oddalonych od centrum. Ponadto w Śródmieściu zlokalizowanych jest wiele biurowców, w których siedziby mają polskie i międzynarodowe firmy. 

Jednocześnie nie da się ukryć, że Śródmieście jest jedną z najmniej zielonych dzielnic Warszawy. Mieszkańcy centrum mogą wprawdzie zrelaksować się m.in. w Ogrodzie Saskim, jednak w porównaniu do innych dzielnic stolicy, terenów zielonych i rekreacyjnych jest stosunkowo mało. Wielu osobom może również przeszkadzać hałas, tłok i korki typowe dla ścisłego centrum miasta. Jest to jednak cena za dostęp do oferty gastronomicznej, kulturalnej i rozrywkowej na wyciągnięcie ręki. 

Mieszkania na sprzedaż na Śródmieściu - dla kogo?

Sprzedaż mieszkań na Śródmieście powinna zainteresować przede wszystkim osoby, które chcą kupić nieruchomość w celach inwestycyjnych. Mieszkanie do kupienia na Śródmieściu może być też dobrym pomysłem dla osób, które dysponują odpowiednim budżetem i marzą o życiu w ścisłym centrum stolicy. To świetny wybór dla singli lub par - rodziny z dziećmi mogą czuć się przytłoczone.