Mieszkania na sprzedaż Warszawa Targówek

Warszawski Targówek cieszy się rosnącą popularnością wśród osób, które szukają mieszkania na sprzedaż. Niższe ceny mieszkań niż w centrum, dobry dojazd do Śródmieścia oraz rozbudowana infrastruktura handlowo-usługowa sprawiają, że oferty sprzedaży mieszkań na Targówku cieszą się dużym zainteresowaniem.

Mieszkania na sprzedaż w Warszawie

14 mieszkań na sprzedaż

Otrzymuj najnowsze oferty SonarHome

Zaznacz jakiego mieszkania szukasz, załóż darmowe konto na platformie SonarHome, a my damy Ci znać kiedy takie mieszkanie pojawi się w naszej ofercie.

Jestem zainteresowany

Sprawdź pozostałe oferty SonarHome

Zobacz oferty

W SonarHome kupisz mieszkania

  • Bezpiecznie

    Sprawdzone lokale naszych klientów, 
w sprzedaży których pośredniczymy

  • Różnego rodzaju

    Gotowe do wprowadzenia lub takie, które możesz zaaranżować zgodnie z własnymi potrzebami

  • Warte inwestowania

    Atrakcyjnie inwestycyjnie i takie w których urządzisz swój wymarzony dom

Ustaw powiadomienia

Ile kosztują mieszkania na Targówku?

Mieszkanie do kupna na Targówku może być interesującą opcją dla osób, które chcą mieszkać w Warszawie, a jednocześnie zależy im na zakupie nieruchomości w nieco niższej cenie. Z danych SonarHome wynika, że szacunkowa cena za metr kwadratowy nieruchomości na sprzedaż na Targówku wyniosła w maju 2022 r. 10 269 zł. Dla porównania, w maju 2021 r. było to 8984 zł. W przypadku Targówka to ogromny przeskok. Wpływ na to może mieć rozbudowująca się komunikacja miejska oraz rosnąca popularność prawobrzeżnej Warszawy. Tylko od początku roku szacowana cena za metr kwadratowy dla dzielnicy Targówek wzrosła o 7,07 proc. 

Czy warto kupić mieszkanie na Targówku?

Targówek jest położony na peryferiach stolicy. Należy jednak zaznaczyć, że dojazd do centrum cały czas się poprawia. W 2019 r. otworzono dwie stacje metra na Targówku - stację Targówek Mieszkaniowy oraz stację Trocka. Co więcej, planowane są kolejne. Metro ma pojawić się również na Bródnie, co zapewni sprawniejszą komunikację Targówka nie tylko ze Śródmieściem, ale również z Wolą, Bemowem oraz Pragą. Można również przypuszczać, że w przyszłości linia metra po prawej stronie Wisły będzie nadal rozbudowywana, dzięki czemu mieszkańcy Targówka zyskają dodatkowe możliwości komunikacyjne. 

Niewątpliwą zaletą Targówka jest również rozbudowana infrastruktura handlowo-usługowa. Mieszkańcy dzielnicy nie muszą dojeżdżać w inne rejony miasta, by załatwić codzienne sprawy. Na Targówku można znaleźć zarówno liczne sklepy, galerie handlowe jak i punkty usługowe. 

Dla rodzin z dziećmi istotne może być natomiast to, że na Targówku znajdują się liczne żłobki, przedszkola i szkoły, a także - place zabaw i przychodnie. Mieszkańcy tej dzielnicy nie mogą też narzekać na dostęp do opieki medycznej. 

Nieruchomości na sprzedaż na Targówku mogą też zainteresować osoby, które chcą mieszkać w Warszawie, ale jednocześnie zależy im na tym, by w najbliższej okolicy znajdowało się jak najwięcej terenów zielonych. Nie wszyscy zdają sobie bowiem sprawę z tego, że prawie 30 proc. terenu Targówka to właśnie tereny zielone. Do największych należą Lasek Bródnowski, Park Bródnowski, Park “Wiecha” i liczne ogródki działkowe. 

Mieszkania na sprzedaż na Targówku - dla kogo?

Sprzedaż mieszkań na Targówku cieszy się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród rodzin z dziećmi i osób, które pracują po prawej stronie Wisły lub w Śródmieściu albo Woli (do których można łatwo dojechać metrem). Dojazd do lewobrzeżnej Warszawy wciąż się poprawia, jednak codzienna jazda do nieco oddalonych od centrum dzielnic (takich jak Mokotów czy Ursynów) może być uciążliwa. 

Targówek to też idealny wybór dla osób, które cenią praktyczne walory tej dzielnicy - czyli rozwiniętą infrastrukturę handlowo-usługową oraz niezłą ofertą edukacyjną. 

Mieszkanie do kupna na Targówku może być także ciekawą opcją dla wszystkich, którzy chcą zainwestować w nieruchomość w Warszawie. Z danych statystycznych wynika, że ceny w tej części stolicy dynamicznie rosną, a jednocześnie - są wciąż znacznie niższe niż w większości dzielnic Warszawy. To oznacza, że inwestor, który zakupi mieszkanie w tym momencie, za kilka lat prawdopodobnie będzie mógł je sprzedać z dużym zyskiem.