Mieszkania na sprzedaż Warszawa Ursynów

Warszawski Ursynów jest zlokalizowany w południowej części stolicy, po lewej stronie Wisły. Jest to jednocześnie jedna z największych dzielnic Warszawy, choć zagęszczenie ludności - w porównaniu do innych rejonów stolicy - nie jest duże. Ursynów jest też nazywany “miastem w mieście” ze względu na swoją samowystarczalność - z tego względu sprzedaż mieszkań w tej dzielnicy nieustannie cieszy się dużym zainteresowaniem warszawiaków.

Mieszkania na sprzedaż w Warszawie

7 mieszkań na sprzedaż

Ile kosztują mieszkania na Ursynowie?

Ceny nieruchomości na sprzedaż na Ursynowie są zbliżone do tych z wielu innych dzielnic lewobrzeżnej Warszawy. Z danych SonarHome wynika, że szacowana średnia cena za metr kwadratowy lokalu mieszkalnego w tej dzielnicy wynosiła w kwietniu 2022 r. 11 428 zł. Dla porównania - w kwietniu 2021 r. było to 10 105 zł. Z danych SonarHome wynika również, że od początku roku szacowana cena za metr kwadratowy nieruchomości na Ursynowie wzrosła średnio o 2,87 proc. W porównaniu do wielu innych dzielnic jest to stosunkowo mały wzrost. 

Czy warto kupić mieszkanie na Ursynowie?

Nie bez powodów Ursynów jest uważany za dzielnicę w pełni samowystarczalną. Po pierwsze - infrastruktura handlowo-usługowa jest tu nad wyraz rozbudowana. Znajduje się tu kilka galerii handlowych, mnóstwo marketów spożywczych, budowlanych, drogerie, lokalne rynki i liczne firmy usługowe. Oprócz tego mieszkańcy Ursynowa mają dobry dostęp do opieki zdrowotnej. 

Mieszkania do kupienia na Ursynowie przeważnie szukają rodziny z dziećmi. W tej dzielnicy usytuowane są zarówno duże place zabaw, na których można bezpiecznie spędzić czas z dzieckiem, jak i liczne placówki edukacyjne - żłobki, przedszkola i szkoły. To, w połączeniu z faktem, że Ursynów jest uznawany za stosunkowo bezpieczną dzielnicę, czyni ją idealnym miejscem dla rodziców z dziećmi lub osób, które chcą w najbliższej przyszłości powiększyć rodzinę. 

Oferty sprzedaży mieszkań na Ursynowie zainteresują też osoby, którym zależy - mimo wszystko - na dobrym dojeździe do Śródmieścia czy dzielnic z nim sąsiadujących. Ursynów nie znajduje się wprawdzie blisko centrum (co dla wielu osób będzie zresztą kolejną zaletą), ale dzięki linii metra przebiegającej przez dzielnicę stosunkowo szybko można dostać się do północnych rejonów stolicy. 

Dużym atutem dzielnicy są też liczne tereny zielone. Na Ursynowie znajduje się sporo parków (w tym m.in. Park Moczydełko, park przy Górce Kazurce, Park Kultury w Powsinie czy Park Natoliński). Tym samym osoby, którym sprawia przyjemność odpoczynek na łonie natury, nie muszą nawet opuszczać terenu dzielnicy. 

Mieszkania na sprzedaż na Ursynowie - dla kogo?

Mieszkanie do kupna na Ursynowie będzie idealną opcją dla wszystkich rodzin z dziećmi, dla których ważne jest bezpieczeństwo, porządek, spokój i dostęp do pełnej infrastruktury handlowo-usługowej. Zakupem nieruchomości na Ursynowie powinny być też zainteresowane osoby, którym nie zależy na mieszkaniu w centrum, ale które jednocześnie chcą korzystać ze wszystkich zalet dużego miasta, w tym - z infrastruktury sportowej czy rozrywkowej. 

Co istotne, na Ursynowie bez problemu można znaleźć zarówno mieszkanie na sprzedaż w wysokim budynku deweloperskim, na dowolnym piętrze (również ostatnim), jak i lokal na parterze w widnej kamienicy lub kameralnym bloku. Nieruchomość dla siebie znajdą zatem zarówno osoby, które poszukują mieszkania z rynku pierwotnego jak i wtórnego, bez względu na rodzaj zabudowy, metraż, pokoje czy lokalizację na konkretnym osiedlu.