Mieszkania na sprzedaż Warszawa Wawer

Największa powierzchnia i najmniejsza liczba mieszkańców - to coś, co charakteryzuje warszawski Wawer. Dzielnica znajduje się na obrzeżach stolicy. Od południa sąsiaduje z miastem Józefów, od wschodu - z gminą Wiązowna. Nazywany jest często Zielonymi Płucami Warszawy ze względu na liczne tereny zielone. Mieszkanie na Wawrze może być jednak kłopotliwe dla osób, które codziennie muszą dojechać do centrum stolicy. 

Mieszkania na sprzedaż w Warszawie

4 mieszkań na sprzedaż

Ile kosztują mieszkania na Wawrze?

Mieszkania do kupienia na Wawrze z pewnością powinny poszukać osoby, którym zależy na stosunkowo niskich (w porównaniu z innymi dzielnicami stolicy) cenach nieruchomości. To jedna z niewielu dzielnic Warszawy (obok Białołęki i Wesołej), gdzie cena za metr kwadratowy nieruchomości jest niższa niż 10 tys. zł za metr kwadratowy. Z danych SonarHome wynika, że szacunkowa cena za metr kwadratowy nieruchomości na sprzedaż na Wawrze wyniosła w maju 2022 r. 9589 zł. Dla porównania, w maju 2021 r. wynosiła ona 8740 zł. Tym samym, mimo że ceny mieszkań na Wawrze wciąż utrzymują się na stosunkowo niskim poziomie, to - podobnie jak w innych dzielnicach stolicy - cały czas rosną. Z danych SonarHome wynika, że szacowana cena za metr kwadratowy dla dzielnicy Wawer wzrosła od początku roku o 3,28 proc. 

Czy warto kupić mieszkanie na Wawrze?

Bez wątpienia oferty sprzedaży mieszkań na Wawrze zainteresują osoby, które uwielbiają kameralny klimat przedmieścia. Dzielnica znajduje się na obrzeżach Warszawy i wyróżnia ją niewielka gęstość zaludnienia. Można jednak podejrzewać, że w najbliższych latach to się zmieni - i to z kilku powodów. Po pierwsze, ceny nieruchomości na Wawrze wciąż są niezwykle atrakcyjne (zwłaszcza na tle dzielnic, które również znajdują się na obrzeżach stolicy). Po drugie, Wawer pod względem powierzchni jest największą dzielnicą Warszawy, co oznacza, że w najbliższym czasie deweloperzy mogą coraz częściej rozpoczynać inwestycje właśnie w tym rejonie stolicy. Dodatkowo dojazd z Wawra do centrum nie zajmuje więcej czasu niż np. dojazd z Ursusa czy Białołęki. 

Mieszkanie do kupna na Wawrze może być też dobrym pomysłem dla osób, które nie lubią wielkomiejskiego zgiełku, a jednocześnie chcą zachować możliwość stosunkowo szybkiego dojazdu do centrum i mieć dostęp do podstawowej infrastruktury handlowo-usługowej. Oprócz tego to, co niewątpliwie wyróżnia Wawer na tle innych dzielnic Warszawy, to liczba terenów zielonych. Mimo że w niemal każdym rejonie stolicy (oprócz ścisłego centrum) znajduje się sporo parków i skwerów, to Wawer pod tym względem zdecydowanie dominuje. Tym samym jest to również świetne miejsce do życia dla osób ceniących sobie świeże powietrze, możliwość odpoczynku w otoczeniu zieleni oraz dostępność terenów rekreacyjnych. Jednocześnie Wawer nie zachwyci osób, które uwielbiają wielkomiejski styl życia i chcą mieszkań w pobliżu lokali gastronomicznych i atrakcji typowych dla dużego miasta. 

Mieszkania na sprzedaż na Wawrze - dla kogo?

Sprzedaż mieszkań na Wawrze to temat, który powinien zainteresować osoby preferujące życie na przedmieściach. Wawer będzie atrakcyjną dzielnicą dla osób ceniących sobie mocno tereny zielone i rekreacyjne, a mniej lokale gastronomiczne i mocno rozwiniętą infrastrukturę handlowo-usługową. 

Zakup mieszkania na Wawrze może być również ciekawą opcją dla osób, które chcą kupić nieruchomość w celach inwestycyjnych. Można się spodziewać, że w przyszłości ceny mieszkań w tej dzielnicy Warszawy wzrosną. Z tego względu kupno nieruchomości w tym momencie, gdy cena za metr kwadratowy nie przekracza 10 tys. zł, może okazać się dobrym pomysłem.