Mieszkania na sprzedaż Warszawa Wesoła

Warszawska Wesoła często bywa pomijana w różnych zestawieniach. Jest dzielnicą najdalej wysuniętą na wschód miasta, graniczącą z Mazowieckim Parkiem Krajobrazowym. To, co może przekonywać część osób do szukania mieszkania do kupienia w Wesołej, to zdecydowanie ceny nieruchomości - zdecydowanie najniższe w całej stolicy.

Mieszkania na sprzedaż w Warszawie

0 mieszkań na sprzedaż

Aktualnie nie posiadamy ofert mieszkań w tej dzielnicy. Sprawdź inne mieszkania na sprzedaż.

Ile kosztują mieszkania w Wesołej? 

Z danych SonarHome wynika, że szacunkowa cena za metr kwadratowy nieruchomości na sprzedaż w Wesołej wynosi 7539 zł. Tym samym jest to o ponad 1000 zł mniej niż za metr kwadratowy nieruchomości w drugiej najtańszej dzielnicy Warszawy, czyli na Rembertowie. Bez wątpienia osoby chcące zamieszkać w stolicy, ale jednocześnie nie dysponujące budżetem pozwalającym na zakup nieruchomości w dzielnicach położonych bliżej centrum, powinny zatem zainteresować się ofertami mieszkań na sprzedaż w Wesołej. Należy jednocześnie pamiętać, że niższa cena za metr kwadratowy często wynika też z tego, że wiele nieruchomości na sprzedaż w tej dzielnicy to domy jednorodzinne, które mają znacznie większy metraż. Osoby z mniejszym budżetem mogą natomiast zdecydować się na zakup mieszkania w apartamentowcu z rynku pierwotnego. 

Czy warto kupić mieszkanie w Wesołej?

Mieszkanie do kupna w Wesołej z pewnością nie będzie dobrym wyborem dla osób, które chcą na co dzień korzystać z typowo wielkomiejskich atrakcji i cieszyć się tętniącym życiem miastem. To raczej dzielnica, którą pokochają osoby lubiące obrzeża, spokój i brak zgiełku. Co ciekawe, Wesoła była przez długi czas odrębną miejscowością, a do Warszawy została włączona dopiero w 2002 r. 

W Wesołej dominuje niska zabudowa. Przeważają domy jednorodzinne, chociaż powstaje też coraz więcej inwestycji deweloperskich. Można się spodziewać, że w kolejnych latach ten trend się utrzyma. Jednocześnie Wesoła to najmniejsza dzielnica Warszawy; dodatkowo wyróżnia ją też niska gęstość zaludnienia (niższą ma jedynie sąsiadujący z nią Rembertów). 

To, co jeszcze wyróżnia Wesołą, to mieszkańcy - często są to seniorzy, którzy mieszkają w domach jednorodzinnych, które następnie są dziedziczone przez następne pokolenia. Liczną grupę mieszkańców Wesołej stanowią również rodziny z dziećmi - m.in. ze względu na fakt, że Wesoła jest oceniana jako bezpieczna dzielnica. 

Dla wielu osób istotną zaletą Wesołej będzie duża liczba terenów zielonych. W dodatku dzielnica sąsiaduje z Mazowieckim Parkiem Krajobrazowym, w którym można zrelaksować się na łonie natury. Stosunkowo niedaleko Wesołej znajduje się również Zalew Zegrzyński. 

Nie ma jednak wątpliwości, że infrastruktura handlowo-usługowa czy oferta edukacyjna jest znacznie skromniejsza niż w innych dzielnicach Warszawy. Dodatkowo mieszkańcy, który chcą skorzystać z oferty rozrywkowej czy kulturalnej miasta muszą dojechać do centrum lub do innych dzielnic stolicy. Sam dojazd może być nieco kłopotliwy - wprawdzie na terenie Wesołej znajduje się stacja PKP, jednak zlokalizowana jest w pewnym oddaleniu od centrum dzielnicy. Z kolei jazda samochodem do centrum (pod warunkiem, że nie ma korków) powinna zająć ok. 30 minut. 

Mieszkania na sprzedaż w Wesołej - dla kogo?

Sprzedaż mieszkań w Wesołej powinna zainteresować osoby, które chcą kupić nieruchomość znajdującą się nadal w granicach Warszawy, ale jednocześnie - za znacznie niższą cenę niż w przypadku innych dzielnic. To też świetne miejsce dla osób, które uwielbiają zieleń, cenią sobie bliskość natury, lubią niską zabudowę i nie przepadają za wielkomiejskim stylem życia. Atmosfera Wesołej zdecydowanie sprzyja seniorom i rodzinom z dziećmi, którym zależy na spokojnej i bezpiecznej okolicy.