Mieszkania na sprzedaż Warszawa Wilanów

Oferty sprzedaży mieszkań na Wilanowie cieszą się ogromną popularnością. O zamieszkaniu w tej dzielnicy Warszawy marzy mnóstwo osób. Wilanów ma opinię “miasta w mieście”, samowystarczalnego, a jednocześnie z licznymi terenami zielonymi i rekreacyjnymi. Dodatkowo jest nieźle skomunikowany z centrum miasta.

Mieszkania na sprzedaż w Warszawie

4 mieszkań na sprzedaż

Ile kosztują mieszkania na Wilanowie?

Wilanów należy do najmodniejszych, a tym samym - najdroższych dzielnic dzielnic Warszawy. To właśnie na Wilanowie powstają liczne inwestycje deweloperskie, które są marzeniem wielu warszawiaków szukających nieruchomości z rynku pierwotnego. Z danych SonarHome wynika, że szacunkowa cena za metr kwadratowy nieruchomości na sprzedaż na Wilanowie wyniosła w maju 2022 r. 14 081 zł. Dla porównania, w maju 2021 r. wynosiła ona 11 646 zł. Tylko od początku tego roku szacowana cena za metr kwadratowy wzrosła aż o 6,73 proc. Niesamowite tempo wzrostu cen na Wilanowie może zaskakiwać, ale jednocześnie udowadnia, jak mocno poszukiwane są mieszkania do kupienia właśnie w tej dzielnicy. 

Czy warto kupić mieszkanie na Wilanowie?

Nie ma wątpliwości, że kupno mieszkania na Wilanowie może być dobrym posunięciem zwłaszcza dla inwestorów. Wszystko wskazuje na to, że ceny nieruchomości na sprzedaż w tej dzielnicy Warszawy nadal będą rosnąć. Tylko w ciągu roku cena za metr kwadratowy mieszkania na Wilanowie wzrosła o prawie 2,5 tys. zł. Tym samym zakup nieruchomości w tej dzielnicy to dobra inwestycja zarówno dla osób, które planują wynająć mieszkanie, jak i tych planujących sprzedaż nieruchomości za kilka lat. 

Z danych GUS wynika, że Wilanów już od dłuższego czasu jest uznawany przez warszawiaków za najatrakcyjniejszą dzielnicę do życia. Wpływ ma na to wiele czynników. Po pierwsze, Wilanów dynamicznie się rozwija, a infrastruktura handlowo-usługowa cały czas się rozbudowuje. Jednocześnie już teraz jest to dzielnica uważana praktycznie za samowystarczalną. Dla rodzin z dziećmi istotny jest też dostęp do licznych żłobków, przedszkoli i szkół na późniejszych etapach edukacji oraz dobra opieka medyczna. Na terenie dzielnicy znajduje się również sporo placów zabaw i terenów rekreacyjnych. 

Co ciekawe, Wilanów jest atrakcyjną dzielnicą również dla młodych osób - zarówno singli jak i par. Mowa m.in. o bogatej ofercie kulturalnej i rozrywkowej Wilanowa. Pod tym względem ta dzielnica Warszawy nie odstaje praktycznie od Mokotowa, który z kolei jest uwielbiany przez studentów. 

Pewną wadą może być komunikacja publiczna. Na Wilanowie znajduje się wprawdzie stacja metra Wilanowska, jednak osoby mieszkające w pewnym oddaleniu od niej mogą narzekać na komunikację autobusową i tramwajową. Należy jednak odnotować, że komunikacja z innymi dzielnicami miasta ulega nieustannej poprawie. 

Mieszkania na sprzedaż na Wilanowie mogą też szukać osoby, którym zależy na mieszkaniu w spokojnym miejscu z licznymi terenami zielonymi. Zespół ogrodowy przy pałacu w Wilanowie czy Ogród Botaniczny w Powsinie to tylko dwa z wielu zielonych miejsc w tej dzielnicy. 

Mieszkania na sprzedaż na Wilanowie - dla kogo?

Odnotowywana sprzedaż mieszkań na Wilanowie świadczy o tym, że mieszkania do kupienia w tej dzielnicy szuka wiele osób, począwszy od singli, przez młode pary, aż po rodziny z dziećmi. To świetne miejsce do życia dla wszystkich wymienionych grup. Dobra infrastruktura handlowo-usługowa, bogata oferta rozrywkowa, kulturalna i edukacyjna, a także opieka medyczna i liczne tereny zielone sprawiają, że Wilanów wciąż jest wymarzoną dzielnicą do życia dla wielu osób.