Mieszkania na sprzedaż Warszawa Włochy

Warszawskie Włochy to dzielnica należąca do lewobrzeżnej stolicy. Urzekająca spokojem, sporą ilością terenów zielonych, a jednocześnie - dobrze skomunikowana z centrum miasta, nie jest zbyt popularna wśród osób szukających mieszkania do kupienia w stolicy, choć powoli się to zmienia.

Mieszkania na sprzedaż w Warszawie

2 mieszkań na sprzedaż

Sprawdź pozostałe oferty SonarHome

Zobacz oferty

Otrzymuj najnowsze oferty SonarHome

Zaznacz jakiego mieszkania szukasz, załóż darmowe konto na platformie SonarHome, a my damy Ci znać kiedy takie mieszkanie pojawi się w naszej ofercie.

Jestem zainteresowany

Ile kosztują mieszkania na Włochach?

Ceny nieruchomości na sprzedaż na Włochach stale rosną - i powoli zbliżają się do cen mieszkań położonych znacznie bliżej centrum. Wciąż jednak mieszkanie do kupna na Włoszech może być alternatywą dla znacznie droższego Mokotowa, Ursynowa czy Woli. Z danych SonarHome wynika, że szacunkowa cena za metr kwadratowy nieruchomości na sprzedaż na Włochach wyniosła w maju 2022 r. 11 471 zł. Dla porównania, w maju 2021 r. cena za metr kwadratowy nieruchomości w tej dzielnicy wynosiła 10 229 zł. Można zatem zaobserwować spory wzrost cen - choć nadal mniej dynamiczny niż w wielu innych rejonach stolicy. Szacowana cena za metr kwadratowy nieruchomości na Włochach wzrosła od początku roku o 4,47 proc. 

Czy warto kupić mieszkanie na Włochach?

Dużym atutem warszawskich Włoch jest bez wątpienia komunikacja publiczna. Można dotrzeć nią z miejsca zamieszkania do wszystkich dzielnic Warszawy. Dojazd do samego centrum (w zależności od wybranego środka transportu) zajmuje od 15 do 40 minut. Wielu mieszkańców Włoch wybiera jazdę pociągiem - to na ten moment zdecydowanie najlepsza opcja, by szybko dostać się do Śródmieścia. 

Nie można również zapominać, że to właśnie w dzielnicy Warszawa Włochy zlokalizowane jest lotnisko im. Fryderyka Chopina, obsługujące zarówno połączenia krajowe jak i międzynarodowe. To istotna informacja dla osób, które często podróżują samolotem (np. służbowo). 

Kolejną ogromną zaletą warszawskich Włoch są liczne tereny zielone i rekreacyjne. Tym samym oferty sprzedaży mieszkań w tej dzielnicy cieszą się szczególnie dużym zainteresowaniem wśród osób, które wolą mieszkać nieco dalej od centrum, ale za to - mieć na wyciągnięcie liczne parki i skwery. Mieszkańcy Włoch szczególnie chętnie odwiedzają Park Cietrzewia oraz Fort V Włochy. Sprzedaż mieszkań na Włochach powinna też zainteresować osoby, które lubią niską, willową zabudowę.

Mieszkania do kupienia na Włochach poszukują również rodziny z dziećmi. Duża liczba placów zabaw, a także liczne żłobki i przedszkola (w połączeniu ze spokojem, jaki panuje na dzielnicy) sprawiają, że Włochy są uznawane za jeden z najatrakcyjniejszych rejonów stolicy dla rodzin posiadających już dzieci lub dopiero planujących założenie rodziny. 

Jednocześnie należy podkreślić, że infrastruktura handlowo-usługowa warszawskich Włoch jest nieco uboższa niż w przypadku dzielnic położonych bliżej centrum Warszawy. Z drugiej strony, cały czas zwiększa się liczba miejsc pracy - na terenie dzielnicy powstaje coraz więcej siedzib międzynarodowych firm. 

Mieszkania na sprzedaż na Włochach - dla kogo?

Mieszkania do kupienia na Włochach powinny poszukać osoby, które zdecydowanie unikają wielkomiejskiego zgiełku, a jednocześnie chcące szybko dojechać do centrum w razie potrzeby. Ta dzielnica to również dobry wybór dla wszystkich, którzy cenią sobie kameralny klimat oraz liczne tereny zielone i rekreacyjne. Warszawskie Włochy nieco przypominają pod tym kątem Żoliborz, choć ceny mieszkań są w tym drugim przypadku znacznie mniej atrakcyjne. Zakup nieruchomości na Włochach to również dobry pomysł dla rodzin z dziećmi, którym zależy na dobrym dostępie do żłobków, przedszkoli i placów zabaw.