Mieszkania na sprzedaż Warszawa Wola

Wola to obecnie - obok Śródmieścia - centrum biznesowe Warszawy. W dodatku na terenie tej dzielnicy cały czas powstają nowe inwestycje mieszkaniowe. To z kolei sprawia, że Wola jest chętnie wybierana przez warszawiaków, a wiele osób szuka mieszkania właśnie tam. Dużą popularnością cieszą się zarówno lokale z rynku pierwotnego jak i wtórnego - w tym m.in. zabytkowe kamienice. 

Mieszkania na sprzedaż w Warszawie

26 mieszkań na sprzedaż

Otrzymuj najnowsze oferty SonarHome

Zaznacz jakiego mieszkania szukasz, załóż darmowe konto na platformie SonarHome, a my damy Ci znać kiedy takie mieszkanie pojawi się w naszej ofercie.

Jestem zainteresowany

Sprawdź pozostałe oferty SonarHome

Zobacz oferty

W SonarHome kupisz mieszkania

  • Bezpiecznie

    Sprawdzone lokale naszych klientów, 
w sprzedaży których pośredniczymy

  • Różnego rodzaju

    Gotowe do wprowadzenia lub takie, które możesz zaaranżować zgodnie z własnymi potrzebami

  • Warte inwestowania

    Atrakcyjnie inwestycyjnie i takie w których urządzisz swój wymarzony dom

Ustaw powiadomienia

Ile kosztują mieszkania na Woli?

Z szacunków SonarHome wynika, że za metr kwadratowy nieruchomości na sprzedaż na Woli trzeba było w kwietniu 2022 r. zapłacić średnio 12 937 zł. Mieszkanie do kupna w analogicznym okresie 2021 r. można było kupić znacznie taniej - szacowana średnia cena wynosiła w kwietniu poprzedniego roku 11 830 zł. Szacowana cena za metr kwadratowy nieruchomości na Woli wzrosła tylko od początku roku o 2,97 proc. 

Czy warto kupić mieszkanie na Woli?

Warszawska Wola jest bez wątpienia jedną z najpopularniejszych dzielnic stolicy. Oferty sprzedaży mieszkań na Woli cieszą się zatem naturalnie bardzo dużym zainteresowaniem - zarówno jeśli chodzi o lokale z rynku pierwotnego jak i rynku wtórnego. Powodów jest kilka.

Po pierwsze - Wola jest położona blisko centrum miasta. Niezależnie od tego, na jakim osiedlu Woli ktoś mieszka, może mieć pewność, że łatwo i szybko dojedzie do Śródmieścia. Należy zresztą podkreślić, że dojazd jest dobry w niemal wszystkie dzielnice lewobrzeżnej Warszawy, a dzięki linii M2 - również do dzielnic leżących po prawej stronie Wisły. 

Wola to również bezsprzecznie kolejne duże centrum mieszkaniowo-biznesowe Warszawy. Osoby zatrudnione w firmach na terenie tej dzielnicy (lub sąsiadującego Śródmieścia czy bliskiej Ochoty) często poszukują mieszkań, które są usytuowane stosunkowo blisko ich miejsca pracy. 

Mieszkania do kupienia na Woli powinny też poszukać osoby, które chciałyby mieszkać w nowoczesnej nieruchomości, najlepiej - w wysokim budynku, na ostatnim piętrze (lub jednym z ostatnich), tak, by móc cieszyć się pięknym widokiem na panoramę Warszawy. Na Woli znajduje się bowiem stosunkowo dużo takich budynków, w dodatku deweloperzy cały czas otwierają kolejne inwestycje. 

Nie da się też ukryć, że zakup mieszkania na Woli jest świetnym wyborem, jeśli komuś zależy na mocno rozbudowanej infrastrukturze handlowo-usługowej, rozrywkowej, gastronomicznej, edukacyjnej i zdrowotnej. Na terenie tej warszawskiej dzielnicy (i na każdym jej osiedlu) znajdują się liczne żłobki, przedszkola, szkoły, przychodnie, sklepy, lokale gastronomiczne, ale także - baseny, hale sportowe, kino czy galeria handlowa. 

Mieszkanie na Woli warto kupić również w celach inwestycyjnych. Ceny lokali w tej dzielnicy nieustannie rosną i należą do jednych z najwyższych w stolicy. Tym samym zakup mieszkania zarówno z myślą o szybkiej sprzedaży jak i długoterminowym wynajmie może być dobrym rozwiązaniem. 

Mieszkania na sprzedaż na Woli - dla kogo?

Nieruchomości na sprzedaż na Woli powinny zainteresować przede wszystkim osoby młode, którym zależy na dobrym połączeniu komunikacyjnym, rozbudowanej infrastrukturze i chcącym mieszkań niemal w samym centrum stolicy. Mieszkanie na Woli będzie też świetną opcją dla młodych rodziców - w sprzedaży dostępne są zarówno 2, 3 jak i 4 pokoje, głównie z rynku pierwotnego. 

Warto też dodać, że warszawska Wola - wbrew niektórym stereotypom - ma sporo terenów zielonych i rekreacyjnych. Szacuje się, że mogą zajmować nawet 100 ha. Tym samym osoby, którym sprawia przyjemność spędzanie czasu na terenach zielonych również powinny obserwować sprzedaż mieszkań w tej dzielnicy i poszukać oferty odpowiedniej dla siebie.