Mieszkania na sprzedaż Warszawa Żoliborz

Żoliborz to jedna z kilku warszawskich dzielnic, która jest doskonale znana nawet przez osoby, które nie mieszkają w stolicy. Nie bez przyczyny - klimat Żoliborza jest naprawdę unikatowy, a o kupnie nieruchomości w tej dzielnicy marzy wiele osób. To również jedna z najbardziej zielonych i spokojnych dzielnic Warszawy, mimo że położona bardzo blisko jej centrum.

Mieszkania na sprzedaż w Warszawie

6 mieszkań na sprzedaż

Ile kosztuje mieszkanie na Żoliborzu?

Warszawski Żoliborz to bez wątpienia jedna z najdroższych dzielnic Warszawy, jeśli chodzi o ceny nieruchomości. W porównaniu ze znacznie tańszymi dzielnicami (takimi jak np. Ursus) średnia cena za metr kwadratowy lokalu na Żoliborzu może być nawet o ok. 4 tys. zł wyższa. Z danych SonarHome wynika, że szacunkowa cena metra kwadratowego nieruchomości na Żoliborzu w kwietniu 2022 r. wyniosła aż 14 276 zł. Dla porównania, szacuje się, że w kwietniu 2021 r. średnia cena za metr kwadratowy mieszkania w tej dzielnicy wyniosła 11 815 zł - co oznacza niesamowity wzrost cen rok do roku. Zresztą z danych SonarHome wynika, że szacowana cena za metr kwadratowy lokalu na Żoliborzu tylko od początku 2022 r. wzrosła aż o 7,02 proc.

Czy warto kupić mieszkanie na Żoliborzu?

Żoliborz to jedna ze spokojniejszych dzielnic Warszawy, mimo tego, że jest położona stosunkowo blisko centrum - w metrem można dojechać do stacji Centrum zaledwie w niecałe 10 minut. Niewiele dłużej zajmie też podróż tramwajem czy autobusem (chociaż wiele zależy od tego, na którym dokładnie osiedlu usytuowane jest mieszkanie). Jeśli zatem komuś zależy na tym, by mieszkać blisko centrum Warszawy, ale jednocześnie woli nieco spokojniejszą okolicę - Żoliborz będzie idealnym wyborem.

Mieszkania do kupienia na Żoliborzu często szukają również osoby, które uwielbiają zieleń i nie wyobrażają sobie, by w pobliżu ich miejsca zamieszkania zabrakło skwerów, miejskich parków czy innych terenów rekreacyjnych. Na Żoliborzu dużą popularnością wśród jego mieszkańców cieszą się zwłaszcza Park Fosa i Stoki Cytadela - to świetne miejsca dla osób, które czerpią przyjemność z obcowania z naturą. 

Oferty sprzedaży mieszkań na Żoliborzu powinny również zainteresować osoby, które poszukują lokalu znajdującego się w widnej, przestronnej kamienicy. Na zabudowę Żoliborza w dużej mierze składają się właśnie zabytkowe kamienice - wiele z nich przetrwała czasy wojny. Warto jednak zaznaczyć, że na Żoliborzu powstaje też coraz więcej inwestycji deweloperskich - zwłaszcza na osiedlu Sady Żoliborskie, które jest nieco oddalone od Starego Żoliborza. Tam jednak mieszkanie znajdą bez problemu osoby preferujące nowoczesne budownictwo lub poszukujące lokalu w wysokim budynku, z widokiem na piękną panoramę stolicy. 

Należy też podkreślić, że Żoliborz ma też dość rozbudowaną infrastrukturę handlowo-usługową, ale nie w tym samym stopniu, co inne dzielnice Warszawy, położone blisko centrum. 

Mieszkania na sprzedaż na Żoliborzu - dla kogo?

Zakup mieszkania na Żoliborzu z pewnością będzie dobrym pomysłem dla osób, które chcą mieszkać w klimatycznej dzielnicy pełnej centrum, a jednocześnie cieszyć się spokojem i łatwym dostępem do licznych terenów zielonych oraz rekreacyjnych. Mieszkanie na Żoliborzu często wybierają osoby w średnim wieku, które są dobrze sytuowane i zależy im na dobrym dostępie do podstawowej infrastruktury. 

Zakup nieruchomości w tej warszawskiej dzielnicy może być też udaną inwestycją. Wszystko wskazuje na to, że nieruchomości na Żoliborzu nadal będą mocno drożeć. Z tego względu możliwa jest zatem sprzedaż mieszkania ze sporym zyskiem już za kilka lat.