Pani Anna wybrała iBuying z SonarHome

Sprzedaż mieszkania przez iBuying - prościej się nie da. Historia Pani Anny.

Kiedy pani Anna pierwszy raz trafiła na stronę SonarHome, postanowiła dowiedzieć się czegoś więcej o firmie, która dopiero niedawno pojawiła się na rynku. Na portal weszła zaciekawiona reklamą darmowego narzędzia do wyceny nieruchomości. Łatwa w obsłudze wyceniarka zachęciła ją do sprawdzenia wartości wszystkich mieszkań, które były w rodzinie. Wyniki jej nie zawiodły.

W momencie, w którym w rodzinie pani Anny pojawiła się potrzeba sprzedaży jednego z mieszkań, pamiętała o SonarHome i usłudze szybkiego kupna mieszkania za gotówkę.

Pomimo tego, że mieliśmy jedną ofertę kupna, spróbowałam zobaczyć, jak to będzie, jeśli skorzystamy z aplikacji, już nie tylko na zasadzie ciekawości dotyczącej samej ceny, ale uzyskania od Was oferty kupna mieszkania.

Pani Anna wypełniła formularz i po 48 godzinach otrzymała e-mail ze wstępną propozycją zakupu mieszkania. Jak wspomina:

Oferta, którą uzyskałam, była w granicach cenowych, o których myślałam.

Potem sprawy potoczyły się już bardzo szybko. Ponieważ pani Anna pozytywnie odpowiedziała na przedstawioną przez nas propozycję, umówiliśmy się na spotkanie w mieszkaniu w terminie, który odpowiadał sprzedającej. Podczas takiej wizyty nasi eksperci ocenili stan techniczny mieszkania, wykonali zdjęcia, potwierdzili sytuację prawną i skontaktowali się z administracją budynku. Do takich oględzin nie musiała się specjalnie przygotowywać, ani sprzątać, jak w przypadku tradycyjnego pokazywania mieszkania potencjalnym kupującym. Wizyta trwała zaledwie 20 minut i pozwoliła potwierdzić informacje zebrane w formularzu i podczas rozmowy telefonicznej.

Mieszkanie pani Anny kwalifikowało się do usługi iBuyingu, dlatego już następnego dnia otrzymała ostateczną ofertę kupna. Propozycja cenowa była wyższa niż ta, otrzymana w pierwszej wiadomości e-mail, wpłynęły na to cechy mieszkania, które nasi eksperci mogli ocenić dopiero na miejscu. Otrzymując wstępna propozycję warto pamiętać, że jest wiele czynników, których nie uwzględnia formularz, a które mogą zwiększyć lub zmniejszyć wartość rynkową nieruchomości. Niektóre mieszkania po wizycie niestety musimy odrzucić z procesu.

Ostateczną ofertę oceniam jak najbardziej pozytywnie. Przyznam, że miałyśmy z siostrą ochotę negocjować po otrzymaniu pierwszej złożonej przez Was oferty. Zdecydowałyśmy się ponieważ ostateczna oferta była w granicach tych wielkości, które sobie przyjęłyśmy za to mieszkanie dostać. Wyższa oferta nie była wzięta znikąd. Przypomnę, że i miejsce, i sam budynek, otoczenie budynku, było w najwyższym standardzie.

Pani Anna zdecydowała się na iBuying mimo, że miała wcześniej potencjalnego kupca, z którym rozminęli się jednak w oczekiwaniach finansowych. Nie żałuje decyzji. Za niewątpliwe zalety SonarHome uważa przejrzystość transakcji i transparentność firmy, mówi:

Jest to firma, którą mogę sobie sprawdzić w KRS-ie, o której mogę przeczytać, firma, która z tych wszystkich artykułów, które można znaleźć w internecie, jest firmą ciekawą, rozwijającą się, firmą młodych ludzi, którzy mają jakiś fajny pomysł i pomysł mi się bardzo spodobał. Druga rzecz, że jest to jasna i przejrzysta struktura transakcji, nie ma pośredników. Część rzeczy Państwo załatwiliście za mnie. Rzeczywiście stosunkowo w krótkim czasie od momentu złożenia Waszej oferty udało się sfinalizować transakcję.

Ponieważ pani Ania była pierwszą klientką korzystającą z usługi iBuyingu, w trakcie finalizacji transakcji pojawiło się kilka niedociągnięć, które pozwoliły nam usprawnić cały proces:

Z takich spraw proceduralnych widać było, że jest to początek. Dlatego, że rozbijaliśmy się na początku o to, jakie dokumenty, ile dokumentów. W pewnym momencie zaczęło mnie to nawet lekko irytować i tutaj mi się bardzo podobała postawa państwa, ponieważ część rzeczy przejęliście na siebie.

Odrobiliśmy zadanie domowe tworząc listę dokumentów niezbędnych na każdym etapie naszego procesu. Staramy się wyręczać naszych klientów w formalnościach, które możemy załatwić posiadając upoważnienie, dzięki temu sprzedaż do SonarHome może przebiegać jeszcze sprawniej.

Komu pani Anna poleciłaby nasze usługi?

Jeżeli osobie zależy na czasie, pewności, to zdecydowanie Was polecam. Mniej jeżeli komuś nie zależy na czasie i może długo czekać, ale przypominam, że czekanie ze sprzedażą nawet pustego mieszkania jest związane również z opłatami, które w tym czasie trzeba ponosić na rzecz mieszkania nieużywanego. Może się okazać, że sprzedaż trwa dwa-trzy lata, bo w rodzinie miałyśmy taką sytuację, że trzy lata trwało oczekiwanie na znalezienie klienta, który zaproponował cenę, na którą mogliśmy się zgodzić. Więc tutaj pewność i czas - jak najbardziej Wy. Uważam, że oferowane przez Was ceny nie są cenami wziętymi z sufitu i nie są cenami nie do przyjęcia, nie jest to cena minimalna. Rzadko kiedy się trafi osoba, której tak będzie zależało na kupnie danego mieszkania, że nie wiadomo jaką cenę zaproponuje. Trzeba być realistą w tym względzie.

Myślisz o sprzedaży mieszkania?

Sprzedaj mieszkanie bezpośrednio do SonarHome.
Oferta gotówkowa w 48h.

Uzyskaj ofertę