Biuro nieruchomości
Praga-Południe

+48 664 960 560kontakt@sonarhome.pl

Informacje o dzielnicy
Praga-Południe

Liczba budynków mieszkalnych6829 budynków
Dominująca zabudowa2-piętrowa

Analiza dzielnicy Praga-Południe

  • W dzielnicy Praga-Południe wykonaliśmy dotychczas 84984 wycen.
  • Średni rok budowy wycenianych przez nas mieszkań w tej dzielnicy to 1986.
  • Najdroższą ulicą w tej okolicy jest ulica Berezyńska. Średnia cena za metr kwadratowy wyniosła na niej 14 296 zł / m².
  • Cena za m² w dzielnicy Praga-Południe wynosi obecnie 11 265 zł / m².

Agenci nieruchomości w dzielnicy Praga-Południe

Poznaj opinie naszych klientów

Dziękujemy za profesjonalizm całej ekipie a w szczególności Panu Tomaszowi Pietras, Mateuszowi Woźnemu, Aleksandrze Adamus i Pani Aleksandrze Sucheta. Szybka i rzetelna obsługa transakcji sprzedaży .Firma godna polecenia.
Mariusz
Skorzystałem z pośrednictwa firmy SonarHome po obejrzeniu w sieci prezentacji firmy, przedstawionej przez pana Aleksandra Krasowskiego i też po obejrzeniu zawartości strony sonarhome.pl. To był dobry wybór. Pierwszy pan Mateusz Woźny sprawnie przeprowadził dokumentacje sprzedawanego przeze mnie mieszkania. Następnie w sprzedaży mieszkania pomogła pani Ewelina Kurzyna. Wtedy zarówna ja sam jak i nabywca mieszkania byliśmy zadowoleni ze sposobu komunikacji, zaradności i sprawności postępowania. Wszystkim dziękuje!
Waldemar
Jestem wdzięczna Państwu za pomoc. Szybka, wręcz błyskawiczna obsługa. Młody człowiek, Pan Mateusz Woźny, załatwił oględziny i zdjęcia w 15 minut. Wycenę dostałam po 5 dniach. Nie była to taka suma jaką oczekiwałam, ale i mieszkanie było w tragicznym stanie. Myślałam, że to jakieś oszustwo, ale na szczęście nie. Sprawy prawne , właściwie bez mojego udziału, aż byłam zaskoczona. Kontakt telefoniczny bez zastrzeżeń. Polecam wszystkim .
Anna
Opinie o firmie zostały dodane na naszym profilu Google

Sprzedaj nam swoje mieszkanie

Zacznij od wypełnienia formularza

Informacje o mieszkaniu

Najczęstsze pytania

Biuro nieruchomości Praga-Południe

Każde biuro nieruchomości Praga-Południe jest mocno oblegane przez klientów. Nic dziwnego - dzielnicę zamieszkuje ponad 180 tys. mieszkańców (stan na styczeń 2021 r.). Dzielnica obejmuje tereny włączone do stolicy w XVIII, XIX i XX w., chociaż pierwsze osady zaczęły powstawać na terenie dzisiejszej Pragi-Południe już w XIV w. W 1994 r. z Pragi-Południe wyodrębniono dwie inne dzielnice, czyli Rembertów i Wawer. Obecnie Praga-Południe graniczy z Targówkiem, Pragą-Północ, Rembertowem, Wesołą i Wawrem. Co ciekawe, część mieszkańców (i varsavianistów) uważa, że nazwę dzielnicy należałoby zmienić na Grochów, a nadana w PRL-u nazwa dzielnicy (Praga-Południe) jest sztuczna.

Warszawa Praga-Południe biuro nieruchomości

W przypadku takich dzielnic jak Warszawa Praga-Południe biuro nieruchomości może okazać się niezastąpione, jeśli chodzi o zakup i sprzedaż mieszkania lub domu. Wiele osób może się jednak zastanawiać, jak sprzedać mieszkanie przez biuro nieruchomości i jakie wsparcie oferuje agencja. Klienci, którzy zdecydują się na usługi SonarHome, mogą liczyć m.in. na bezpłatną wycenę nieruchomości. Oprócz tego mają do wyboru dwie usługi - iBuying i Digital Broker. W ramach pierwszej z nich mogą szybko sprzedać nieruchomość; transakcja może zostać sfinalizowana już w 7 dni. Z kolei wybierając Digital Broker klient może liczyć na to, że uzyska za sprzedaż nieruchomości najwyższą możliwą kwotę, ponieważ transakcja jest dokonywana na wolnym rynku. Co istotne, w przypadku obu usług doradcy SonarHome wspierają klienta na każdym etapie transakcji, wykorzystując swoje doświadczenie i ekspercką wiedzę.

Jakie są usługi i atrakcje w Warszawie Praga-Południe?

Praga-Południe jest obecnie jedną z najmodniejszych dzielnic Warszawy. Dużym zainteresowaniem klientów cieszą się zwłaszcza nieruchomości na Saskiej Kępie, gdzie dominuje willowa zabudowa. Na Pradze-Południe z pewnością nie brakuje terenów zielonych. Jednym z ulubionych miejsc odpoczynku mieszkańców tej dzielnicy jest Park Skaryszewski o powierzchni ponad 58 ha. Oprócz tego na terenie Pragi-Południe położony jest również Rezerwat Olszynka Grochowska i urokliwy Park Znisz. Dużą popularnością cieszy się też Plaża Poniatówka, na której w sezonie letnim odbywają się imprezy plenerowe. Dodatkową atrakcją jest również przeprawa promem Pliszka, który kursuje między wspomnianą plażą a bulwarami pod Mostem Poniatowskiego; sama przeprawa jest bezpłatna. To wszystko, w połączeniu z dobrą ofertą gastronomiczną i cyklicznymi eventami na Stadionie Narodowym sprawia, że Praga-Południe przyciąga przede wszystkim młodych warszawiaków. W przypadku Pragi-Południe warto też zwrócić uwagę na komunikację miejską. Podobnie jak w przypadku Pragi-Północ, mieszkańcy mogą stosunkowo szybko dostać się do centrum. Dojazd tramwajem do Śródmieścia zajmuje ok. 10-15 minut. Oprócz tego mieszkańcy mogą również korzystać ze zlokalizowanej w pobliżu stacji metra Stadion Narodowy.

Warszawa Praga-Południe - czy warto zamieszkać?

Praga-Południe ma bez wątpienia charakterystyczny klimat; z jednej strony znajduje się tu sporo willi i zabytkowych kamienic, z drugiej - nie brakuje osiedli z blokami z wielkiej płyty. Oprócz tego dzielnica jest świetnie skomunikowana z centrum, a oferta gastronomiczna i rozrywkowa przyciąga warszawiaków również z lewobrzeżnej strony Warszawy. Dużą zaletą Pragi-Południe jest także dobra oferta edukacyjna. Na terenie dzielnicy znajdują się aż 22 przedszkola i 11 żłobków. Z drugiej strony należy pamiętać że Praga-Południe jest dość gęsto zaludniona, co oznacza, że nawet spora liczba placówek edukacyjnych nie gwarantuje znalezienie miejsca dla dziecka.