Akademia Nieruchomości

 • Na co zwrócić uwagę przy sprzedaży mieszkania?

  Sprzedaż nieruchomości bywa równie dużym wyzwaniem jak jej zakup. Sprzedający musi wycenić mieszkanie, skonstruować ofertę i dopełnić wszystkich formalności związanych z transakcją. Jak to wszystko zrobić i o czym trzeba koniecznie pamiętać? Jeśli chcesz wygodnie sprzedać mieszkanie - przeczytaj ten artykuł.

 • Na co zwrócić uwagę przy kupnie mieszkania?

  Zakup mieszkania - zwłaszcza pierwszego - to często jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Z tego względu kupno odpowiedniego lokalu jest zazwyczaj poprzedzone długimi poszukiwaniami. Na co zwrócić uwagę przy kupnie mieszkania i o czym trzeba pamiętać już podczas poszukiwania wymarzonej nieruchomości?

 • Jak inwestować w nieruchomości?

  Inwestowanie w nieruchomości to nie tylko sposób na zysk - nierzadko w krótkim czasie - ale również forma lokowania oszczędności. Jeśli chcesz dowiedzieć się jak inwestować w nieruchomości z zyskiem i o czym musisz wiedzieć, zaczynając przygodę z zakupem mieszkań, domów czy działek - sprawdź nasze kompendium inwestora.

 • Kupno mieszkania - formalności, o których trzeba pamiętać

  Zakup mieszkania wiąże się z wieloma kwestiami - w pierwszej kolejności trzeba ustalić odpowiednie kryteria zakupu mieszkania oraz znaleźć interesującą ofertę. Nie można jednak zapominać, że jeśli chodzi o kupno mieszkania, formalności, o których trzeba pamiętać, są jeszcze ważniejsze. O czym trzeba pamiętać i jakich formalności musisz dopełnić?

 • Co czeka mnie, gdy kupię mieszkanie? Z jakimi wyzwaniami wiąże się remont mieszkania?

  Zakup mieszkania zazwyczaj wiąże się z mniejszym lub większym remontem - nie zawsze można od razu wprowadzić się do nabytego lokalu. Od czego zacząć remont mieszkania w takiej sytuacji? Jak zaplanować remont mieszkania, by jego koszty były jak najniższe?

 • Jak sprzedać mieszkanie: samodzielnie czy z pośrednikiem?

  Nie tylko zakup nieruchomości może być prawdziwym wyzwaniem – podobnie jest ze sprzedażą. Z tego względu warto dowiedzieć się, z jakimi formalnościami wiąże się zbycie lokalu, o co musi zadbać sprzedający i czy samodzielna sprzedaż mieszkania faktycznie jest najlepszym rozwiązaniem.

 • Jak promować mieszkanie w internecie?

  Potencjalnych klientów można znaleźć jedynie poprzez skuteczne promowanie ogłoszenia o sprzedaży nieruchomości. Jak dotrzeć do dużej grupy odbiorców, jakich działań promocyjnych użyć oraz co możemy zrobić, żeby ogłoszenie zachęciło do przyjścia na prezentację nieruchomości? Jak promować mieszkanie, by szybko je sprzedać?

 • Sprzedaż mieszkania: 7 największych wyzwań

  Sprzedaż mieszkania może trwać zarówno kilka dni jak i kilka lat. Średni czas zbycia nieruchomości w Polsce wynosi jednak 7 miesięcy - dlatego sprzedający musi uzbroić się w cierpliwość. Na co jeszcze warto się przygotować?

 • Wycena mieszkania - wszystko, co musisz wiedzieć

  Od właściwej wyceny mieszkania zależy, czy nieruchomość zostanie sprzedana za odpowiednią cenę. Dlatego tak ważne jest, by została poprawnie przeprowadzona. Istnieje kilka podstawowych sposobów wyceniania nieruchomości. Niektóre są łatwe i szybkie, inne wymagają czasu przeznaczonego na przegląd rejestrów cen lub wkładu finansowego. Podpowiadamy, jak usprawnić proces wyceny mieszkania.

 • Czy to koniec dotychczasowych trendów na rynku mieszkaniowym?

  W październiku po raz pierwszy od dziewięciu lat wzrósł w Polsce koszt pieniądza. Na rynku nieruchomości mieszkaniowych do tej pory doszło jedynie do subtelnych zmian. Klimat wokół rynku jednak się zmienia i w niedalekim czasie dowiemy się, czy nadejdzie na nim ochłodzenie.

  Trendy rynkowe22.11.2021
 • RAPORT: Sytuacja cenowa warszawskiego rynku mieszkaniowego

  Rynek nieruchomości w pierwszej połowie 2021 r. charakteryzowała duża dynamika wzrostów cen podyktowana sytuacją epidemiczną oraz gospodarczą. Mieszkania nadal stanowią atrakcyjną formę inwestycji i lokaty kapitału w obliczu rosnącej inflacji.

  Trendy rynkowe10.08.2021
 • 6 porad jak drożej sprzedać swoje mieszkanie

  Zastanawiasz się co zrobić, żeby podnieść wartość sprzedawanego mieszkania? Przeczytaj nasze rady.