Darmowa wycena mieszkania

Skorzystaj z naszego darmowego kalkulatora wyceny nieruchomości, który zbiera i analizuje setki tysięcy ogłoszeń z portali nieruchomości. Wynik otrzymasz po chwili.

Informacje o mieszkaniu
Jaki jest powód wyceny?

Wycena zostanie przygotowana na zasadach określonych w regulaminie Serwisu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest SonarHome S.A., ul. Prosta 20, 00-850 Warszawa.

Podane przez Ciebie dane osobowe będą przetwarzane w szczególności w celu sporządzenia i wyświetlenia wyceny nieruchomości. Więcej informacji na temat przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym o innych celach przetwarzania, podstawach prawnych, okresie retencji danych i o przysługujących Ci uprawnieniach, znajdziesz w naszych Zasadach ochrony danych

Co znajdziesz w wycenie?

 • Rozbudowany raport PDF z analizą konkurencji i podobnych transakcji.
 • Monitoring ceny mieszkania i comiesięczne powiadomienia o jej zmianach.
 • Statystyki historyczne oraz ceny podobnych mieszkań w okolicy.

Najczęstsze pytania dotyczące darmowej wyceny.

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane nam pytania dotyczące wyceny mieszkania.

  Uzyskanie wyceny mieszkania online jest całkowicie bezpłatne. Wystarczy skorzystać z naszego narzędzia do wyceny, podać podstawowe informacje o mieszkaniu, aby w kilka chwil otrzymać szacunkową wartość mieszkania oraz szczegółowy raport cenowy do pobrania w formacie PDF. Dodatkowo raz w miesiącu, zupełnie bezpłatnie, otrzymasz aktualizację wyceny swojej nieruchomości.

  Nasze narzędzie do wyceny nieruchomości online działa w oparciu o autorski, zaawansowany algorytm sztucznej inteligencji, który analizuje dane o rynku nieruchomości w danym mieście. Wyceny powstają na podstawie unikalnych ofert sprzedaży mieszkań z największych portali nieruchomościowych oraz ich cech, takich jak: lokalizacja, metraż, standard, piętro, rok budowy czy obecność windy w budynku, jak również na podstawie aktualnych cen transakcyjnych podobnych mieszkań w okolicy.

  Wycena to określenie realnej wartości nieruchomości. Jest kilka metod wyceny mieszkania. Właściwie przeprowadzona wycena mieszkania powinna zostać przeprowadzona starannie i w oparciu o odpowiednie kryteria. Najczęściej dany lokal porównuje się do innych mieszkań o podobnym standardzie, lokalizacji oraz rozkładzie pomieszczeń i metrażu. Wyceniając nieruchomość należy wziąć pod uwagę: rodzaj nieruchomości, powierzchnię nieruchomości, rok budowy, standard mieszkania, stan techniczny, dostęp do infrastruktury.

  Ceny ofertowe to ceny podane w ogłoszeniach. Ceny te odzwierciedlają oczekiwania sprzedających i podlegają negocjacjom. Ostateczne kwoty sprzedaży, a więc ceny transakcyjne są niższe, często znacząco. Według danych NBP ceny podawane w ofertach różnią się od transakcyjnych od 8 do 17%. Ostateczna cena sprzedaży mieszkania zależy od wielu czynników, np. umiejętności negocjacyjnych, atrakcyjności oferty na tle pozostałych. Ponadto, w wielu przypadkach, należy się liczyć z prowizją pośrednika, co dodatkowo obniża kwotę otrzymywaną ostatecznie przez sprzedającego.