Najczęstsze pytania

 • Ile kosztuje wycena mieszkania przygotowywana przez SonarHome?

  Uzyskanie wyceny mieszkania online jest całkowicie bezpłatne. Wystarczy skorzystać z naszego narzędzia do wyceny, podać podstawowe informacje o nieruchomości, aby w kilka sekund otrzymać szacunkową wartość mieszkania oraz szczegółowy raport cenowy do pobrania w formacie PDF. Dodatkowo raz w miesiącu, zupełnie bezpłatnie, otrzymasz aktualizację wyceny swojej nieruchomości.

 • Na jakiej podstawie przygotowywana jest wycena?

  Darmowy kalkulator wyceny nieruchomości online działa w oparciu o autorski, zaawansowany algorytm sztucznej inteligencji, który analizuje dane o rynku nieruchomości, w tym chociażby setki tysięcy ogłoszeń z największych portali ogłoszeniowych. Wyceny powstają na podstawie:

   unikalnych ofert sprzedaży z portali;

   cech mieszkania (takich, jak: lokalizacja, metraż, standard wykończenia, piętro, rok budowy czy obecność windy w budynku);

   aktualnych cen transakcyjnych podobnych mieszkań w okolicy. 

  Narzędzie błyskawicznie zestawia dane o podobnych mieszkaniach w okolicy i szacuje wartość nieruchomości w zależności od różnorodnych czynników – w ten sposób klient za każdym razem otrzymuje wiarygodną i aktualną wycenę.  

 • Czym różnią się ceny ofertowe od cen transakcyjnych?

  Ceny ofertowe to ceny podane w ogłoszeniach. Wartości te odzwierciedlają oczekiwania sprzedających i podlegają negocjacjom. Ostateczne kwoty sprzedaży – a więc ceny transakcyjne – są niższe, często znacząco. Według danych NBP, stawki podawane w ofertach różnią się od cen transakcyjnych od 8 do 17%. Ostateczna cena sprzedaży mieszkania zależy od wielu czynników, np. umiejętności negocjacyjnych czy atrakcyjności oferty na tle pozostałych. Ponadto w wielu przypadkach należy się liczyć z prowizją pośrednika, co dodatkowo obniża kwotę otrzymywaną ostatecznie przez sprzedającego.

 • Jak zgłosić mieszkanie do sprzedaży?

  Aby zgłosić chęć sprzedaży mieszkania, wystarczy wypełnić formularz na stronie SonarHome. Po jego wysłaniu  otrzymasz raport z wyceną nieruchomości. Zgłoszenie sprzedaży mieszkania natychmiast przekażemy do partnera – lokalnej agencji nieruchomości, doskonale znającej realia rynku. Zgłoszenie mieszkania do sprzedaży jest bezpłatne i niezobowiązujące. Decyzję o współpracy podejmiesz po rozmowie z doradcą ds. nieruchomości. 

 • Co się wydarzy po zgłoszeniu mieszkania do sprzedaży?

  Po uzupełnieniu formularza na Twojej skrzynce mailowej pojawi się raport z wyceną nieruchomości. Jeśli wyraziłeś chęć sprzedaży mieszkania, niezwłocznie przekażemy Twoje zgłoszenie lokalnemu partnerowi. Dedykowany doradca ds. nieruchomości umówi się z Tobą na bezpłatną rozmowę i opowie więcej o możliwościach współpracy. 

 • Czego dowiem sie na bezpłatnej rozmowie z lokalnym doradca ds. nieruchomości?

  Podczas bezpłatnej rozmowy doradca ds. nieruchomości zinterpretuje dane z raportu z wyceną i opowie więcej o realiach lokalnego rynku. Bazując na swoim doświadczeniu, zaproponuje indywidualną strategię sprzedaży, która pozwoli Ci zmaksymalizować zysk i przyciągnąć jak największą liczbę klientów. Jednocześnie przedstawi Ci możliwości i warunki współpracy. 

 • Czy wartość wyceny różni się od ceny sprzedaży mieszkania?

  Cena sprzedaży mieszkania różni się od wartości rynkowej mieszkania. Pierwsza z nich to kwota, jaką kupujący jest w stanie zapłacić za nabycie nieruchomości – w praktyce może być ona niższa lub wyższa niż wartość rynkowa lokalu. Wiele ofert sprzedaży nieruchomości ma zawyżoną lub zaniżoną cenę, nawet o 30%. Wpływa na to wiele różnorodnych czynników: z jednej strony – duża wartość sentymentalna czy wysokiej jakości wyposażenie mieszkania; z drugiej – groźba zajęcia komorniczego, chęć szybkiej sprzedaży czy obciążenia finansowe właściciela. Do niedoszacowania lub przeszacowania stawek przyczynia się także nieznajomość cen rynkowych, jednak ten czynnik można łatwo wyeliminować, korzystając z darmowej wyceny SonarHome. Wycena mieszkania przez rzeczoznawcę, kalkulator do wyceny nieruchomości online czy doradca ds. nieruchomości zawsze odnoszą się do wartości rynkowej mieszkania. Warto to mieć tego świadomość, bo na różnicy między wartością a ostateczną ceną można zarobić lub stracić.

Zgłoś mieszkanie do SonarHome i zobacz, jak prosta może być sprzedaż