Najczęstsze pytania

Poniżej znajdziesz najczęściej zadawane nam pytania. Jeśli nie ma w nich odpowiedzi na Twoją wątpliwość, skorzystaj z możliwości kontaktu z naszym opiekunem.

 • Czy ponoszę jakąś opłatę za zgłoszenie mieszkania?

  Zgłoszenie mieszkania i otrzymanie oferty zakupu przez SonarHome jest całkowicie bezpłatne i nie niesie za sobą żadnych zobowiązań. Jedyne koszty po stronie sprzedającego mogą pojawić się w momencie akceptacji oferty i konieczności pobrania odpowiednich, wymaganych do finalizacji transakcji, zaświadczeń z banku lub urzędu.

 • W jaki sposób mogę poprosić o ofertę kupna mojej nieruchomości?

  Aby otrzymać ofertę kupna wejdź na stronę główną sonarhome.pl, wpisz adres mieszkania, które chcesz sprzedać. Następnie wypełnij krótki formularz dotyczący nieruchomości i dane kontaktowe. W ciągu 48 godzin nasz doradca skontaktuje się z Tobą.

 • Czy mogę poprosić o ofertę dla mieszkania, które jest już wystawione na sprzedaż na portalu?

  Tak, możesz skorzystać z naszej usługi, gdy mieszkanie zostało już wystawione na sprzedaż. Nasza oferta może okazać się szczególnie atrakcyjna dla osób, które próbują bezskutecznie sprzedać mieszkanie od dłuższego czasu.

 • Jakie informacje muszę podać w formularzu?

  W formularzu prosimy o wypełnienie informacji dotyczących mieszkania, niezbędnych do jego właściwej wyceny, takich jak: adres, metraż, liczba pokoi, standard, stan prawny.

 • Jak wyliczana jest cena zakupu mieszkania?

  W obliczeniu ceny zakupu mieszkania pomaga nam zaawansowana technologia. Rozwiązania z dziedziny data mining i machine learning wykorzystujemy w analizie ofert oraz danych transakcyjnych z rynku nieruchomości. Dzięki temu jesteśmy w stanie precyzyjniej wycenić Twoje mieszkanie.

 • Czy zdjęcie mojego mieszkania i moje dane kontaktowe są w jakiś sposób udostępniane?

  Zdjęcia i dane kontaktowe nie są udostępniane. Przechowujemy je w naszym systemie i wykorzystujemy jedynie do analizy zgłoszenia i przygotowania oferty. Z polityką prywatności naszego portalu można zapoznać się na stronie: Polityka Prywatności.

 • Czy wypełniając formularz jestem zobowiązany/a do przyjęcia oferty?

  Nie, formularz nie zobowiązuje do przyjęcia oferty. Na każdym etapie, aż do podpisania aktu notarialnego, możesz zrezygnować ze sprzedaży mieszkania do SonarHome.

 • Kiedy odbywają się wizyty pracownika?

  Staramy się umówić inspekcję mieszkania w dogodnym dla Ciebie terminie w tygodniu, między godziną 8 a 18.

 • Jak szybko otrzymam pieniądze po zaakceptowaniu oferty?

  Pieniądze otrzymasz od razu po podpisaniu aktu notarialnego.

 • Czy zapłacę prowizję sprzedając mieszkanie z SonarHome?

  Kupując mieszkanie bezpośrednio nie pobieramy żadnych prowizji, a proponowana cena zakupu uwzględnia ponoszone przez firmę SonarHome koszty transakcji. W wariantach innych, niż bezpośredni zakup, wysokość ewentualnej prowizji jest ustalana podczas niezobowiązującego spotkania w mieszkaniu.

 • Zastanawiam się nad sprzedażą mieszkania, jak możecie mi pomóc?

  Na naszej stronie internetowej udostępniamy darmowe narzędzie do wycenę nieruchomości, wyliczające orientacyjną wartość mieszkania. Ponadto zachęcamy do zapoznania się z raportami cenowymi, które publikujemy regularnie, aby ułatwić rozeznanie w bieżącej sytuacji na rynku nieruchomości.

 • Dlaczego wasza oferta może wydawać się niższa niż ceny w ogłoszeniach?

  Ceny ofertowe podane w ogłoszeniach podlegają negocjacjom. Ostateczne kwoty sprzedaży, a więc ceny transakcyjne są niższe, często znacząco. Według danych NBP ceny ofertowe różnią się od transakcyjnych od 8 do 17%. W drugim kwartale 2020 roku w Warszawie różnica wyniosła 14%. Ostateczna cena sprzedaży mieszkania zależy od wielu czynników, np. umiejętności negocjacyjnych, atrakcyjności oferty na tle pozostałych, itd.

 • Co się dzieje z mieszkaniami, które kupuje SonarHome?

  Każde kupione przez nas jest przede wszystkim dokładnie sprzątane (w tym opróżniane są wszystkie zbędne rzeczy). Następnie, na podstawie dokonanej inwentaryzacji oraz przyjętej przez nas strategii, przeprowadzany jest remont lub odświeżenie, zwieńczone tzw. stagingiem czyli profesjonalnym przygotowaniem mieszkania do prezentacji oraz poszukiwaniem finalnego odbiorcy.

 • Dlaczego nie dostałem/am oferty zakupu mojego mieszkania?

  Powody odmownej decyzji zakupowej określane są zawsze indywidualnie, po analizie danych zawartych w zgłoszeniu.

 • Czy mogę znaleźć kupca teraz, ale sfinalizować transakcję za rok?

  Większość analiz i prognoz dotyczących rynku nieruchomości dotyczy najbliższych kilku miesięcy. Trudno przewidzieć poziomy cen w dłuższej perspektywie, dlatego transakcja tak bardzo oddalona w czasie może być ryzykowna dla obu stron.

 • Czy mogę sprzedać mieszkanie do SonarHome jeśli już współpracuję z agentem nieruchomości?

  Zdecydowana większość umów pośrednictwa w sprzedaży nieruchomości ( w tym zawieranych na wyłączność ) pozostawia właścicielowi możliwość samodzielnej sprzedaży bez prowizji oraz kar umownych. Dla pewności warto jednak zweryfikować poszczególne zapisy warunków współpracy z pośrednikiem, ponieważ niektórych przypadkach agent może zażądać zwrotu poniesionych kosztów.

 • Ile kosztuje wycena mieszkania przez SonarHome?

  Uzyskanie szacunkowej wyceny online oraz otrzymanie raportu cenowego jest całkowicie bezpłatne.

 • Czy wartość oferty SonarHome różni się od wartości automatycznej wyceny mieszkania?

  Nasze propozycje cenowe uwzględniają już ponoszony przez nas koszt przeprowadzenia transakcji oraz pozostałe wydatki po nabyciu nieruchomości. Zwykle różnice mogą wynieść od kilku do kilkunastu procent w zależności od stanu technicznego nieruchomości.

 • Czy przed sprzedażą mieszkania podpisuję jakąś umowę z SonarHome?

  Po zaakceptowaniu warunków podpisujemy umowę rezerwacyjną, obowiązującą do czasu skompletowania przez sprzedającego dokumentów niezbędnych do zawarcia umowy sprzedaży. Oczywiście w miarę możliwości pomagamy również w ich kompletowaniu.

 • Jak długo oferta SonarHome jest aktualna?

  Nasza propozycja zakupu ważna jest przez 48h. Po tym czasie oferta wygasa, a jej ewentualne odnowienie wymaga ponownej analizy rynkowej.

 • Jak wygląda proces sprzedaży i wizyta w mieszkaniu?

  Spotkanie w mieszkaniu proponujemy w dogodnym terminie, już na etapie przedstawienia wstępnej propozycji cenowej. Na spotkaniu nasz specjalista uzupełnia dokumentację niezbędną do szczegółowej analizy rynkowej i w ciągu maksymalnie 48h od wizyty przedstawiamy ostateczną ofertę zakupu. W przypadku zaakceptowania naszej propozycji przedstawiamy wstępną listę dokumentów potrzebnych do sprzedaży, w tym umowę rezerwacyjną.

 • Czym różni się cena transakcyjna od ceny ofertowej?

  Cena ofertowa to cena podana w ofercie sprzedaży nieruchomości. Cena transakcyjna to rzeczywista cena w jakiej nieruchomość została sprzedana. Ceny podane w ogłoszeniach podlegają negocjacjom, dlatego ostateczne kwoty sprzedaży są niższe. Według danych NBP ceny ofertowe różnią się od transakcyjnych od 8 do 17%.

Sprzedaż mieszkania nigdy nie była tak prosta

Wiemy, że proces sprzedaży mieszkania potrafi być wyczerpującym doświadczeniem, które może wiązać się z dziesiątkami telefonów i wizyt oraz miesiącami oczekiwania na potencjalnego nabywcę.

Naszym założeniem jest maksymalne uproszczenie tego procesu, dlatego sprzedaż z SonarHome może trwać tylko 7 dni, a całkowite koszty sprzedaży są niższe, niż przy tradycyjnej sprzedaży.

Uzyskaj ofertę