Najczęstsze pytania

Poniżej znajdziesz najczęściej zadawane nam pytania. Jeśli nie ma w nich odpowiedzi na Twoją wątpliwość, skorzystaj z możliwości kontaktu z naszym opiekunem.

 • Ile kosztuje wycena mieszkania przez SonarHome?

  Uzyskanie szacunkowej wyceny online oraz otrzymanie raportu cenowego jest całkowicie bezpłatne.

 • Na jakiej podstawie przygotowywana jest wycena?

  Nasze narzędzie do wyceny nieruchomości online działa w oparciu o autorski, zaawansowany algorytm sztucznej inteligencji, który analizuje dane o rynku nieruchomości w danym mieście. Wyceny powstają na podstawie unikalnych ofert sprzedaży mieszkań z największych portali nieruchomościowych oraz ich cech, takich jak lokalizacja, metraż, standard, piętro, rok budowy czy obecność windy w budynku.

 • Jak zgłosić mieszkanie do sprzedaży?

  Aby zgłosić chęć sprzedaży mieszkania, wystarczy wypełnić formularz na stronie SonarHome. Po otrzymaniu zgłoszenia skontaktujemy się z Tobą telefonicznie.

 • Jak szybko możecie kupić moje mieszkanie?

  Jesteśmy w stanie sfinalizować transakcję kupna/sprzedaży nawet w 7 dni. Możliwość realizacji transakcji i jej szybkość zależy jednak od sytuacji prawnej mieszkania.

 • Czy ponoszę jakąś opłatę za zgłoszenie mieszkania? Czy zgłoszenie jest zobowiązujące?

  Zgłoszenie mieszkania i otrzymanie oferty zakupu od SonarHome jest całkowicie bezpłatne i nie niesie za sobą żadnych zobowiązań. Jedyne koszty po stronie sprzedającego mogą pojawić się w momencie akceptacji oferty i konieczności pobrania odpowiednich, wymaganych do finalizacji transakcji, zaświadczeń z banku lub urzędu.

 • Jak wyliczana jest cena zakupu mieszkania oferowana przez SonarHome?

  W obliczeniu ceny zakupu mieszkania pomaga nam zaawansowana technologia. Rozwiązania z dziedziny data mining i machine learning wykorzystujemy w analizie ofert oraz danych transakcyjnych z rynku nieruchomości. O cenie zakupu decydują także informacje zebrane przez naszego doradcę podczas wizyty w mieszkaniu. Oprócz automatycznej wyceny bierzemy także pod uwagę m.in. stan mieszkania, wygląd budynku, stan klatki schodowej, wielkość balkonu, stan instalacji, miejsce parkingowe - wszystkie te zmienne mogą podnieść lub obniżyć naszą propozycję cenową w stosunku do pierwotnej wyceny.

 • Czy zapłacę prowizję sprzedając mieszkanie z SonarHome?

  Kupując mieszkanie bezpośrednio nie pobieramy żadnych prowizji, a proponowana cena zakupu uwzględnia ponoszone przez firmę SonarHome koszty transakcji. W wariantach innych, niż bezpośredni zakup, wysokość ewentualnej prowizji jest ustalana podczas niezobowiązującego spotkania w mieszkaniu.

 • Dlaczego wasza oferta może wydawać się niższa niż ceny w ogłoszeniach?

  Ceny ofertowe podane w ogłoszeniach podlegają negocjacjom. Ostateczne kwoty sprzedaży, a więc ceny transakcyjne są niższe, często znacząco. Według danych NBP ceny ofertowe różnią się od transakcyjnych od 8 do 17%. W drugim kwartale 2020 roku w Warszawie różnica wyniosła 14%. Ostateczna cena sprzedaży mieszkania zależy od wielu czynników, np. umiejętności negocjacyjnych, atrakcyjności oferty na tle pozostałych, itd.

 • Jak wygląda proces sprzedaży i wizyta w mieszkaniu?

  Spotkanie w mieszkaniu proponujemy w dogodnym terminie, już na etapie przedstawienia wstępnej propozycji cenowej. Na spotkaniu nasz specjalista uzupełnia dokumentację niezbędną do szczegółowej analizy rynkowej i w ciągu maksymalnie 48h od wizyty przedstawiamy ostateczną ofertę zakupu. W przypadku zaakceptowania naszej propozycji przedstawiamy wstępną listę dokumentów potrzebnych do sprzedaży, w tym umowę rezerwacyjną.

 • Czym jest sprzedaż mieszkania z SonarHome? Jak różni się od oferty zakupu przez SonarHome?

  Usługa pomocy w sprzedaży mieszkania na wolnym rynku, to opcja dla osób, których mieszkania nie kwalifikują się do wykupu za gotówkę przez SonarHome lub którym bardziej niż na czasie zależy na maksymalizacji zysku. Dostaniesz raport cenowy, z którego korzystają agenci nieruchomości. Nasz doradca przygotuje indywidualną strategię cenową opartą o aktualne dane z rynku. Przygotujemy mieszkanie na sprzedaż, stworzymy ogłoszenie i zapewnimy profesjonalny marketing, tak aby dotrzeć do jak największego grona potencjalnych klientów. Pomożemy załatwić formalności. To opcja dla wszystkich, którzy chcą oszczędzić czas i nerwy, zająć się pracą lub rodziną, kiedy my pracujemy dla Ciebie.

 • Czy wycenę z SonarHome mogę wykorzystać na potrzeby banku, urzędu lub sądu?

  Zgodnie z prawem wyceną mieszkań na potrzeby banku, urzędu czy sądu zajmuje się wyłącznie rzeczoznawca majątkowy, czyli urzędnik z odpowiednimi uprawnieniami. Opinia rzeczoznawcy jest wymagana w oświadczeniach majątkowych, sprawach spadkowych, przy zniesieniu współwłasności, kredycie hipotecznym, wykupie mieszkania komunalnego czy przy sprawach związanych z ubezpieczeniami, na przykład przy wycenie lokalu po zalaniu. W tych sytuacjach żadna inna wycena nie jest akceptowana.

Sprzedaż mieszkania nigdy nie była tak prosta

Wiemy, że proces sprzedaży mieszkania potrafi być wyczerpującym doświadczeniem, które może wiązać się z dziesiątkami telefonów i wizyt oraz miesiącami oczekiwania na potencjalnego nabywcę.

Naszym założeniem jest maksymalne uproszczenie tego procesu, dlatego sprzedaż z SonarHome może trwać tylko 7 dni, a całkowite koszty sprzedaży są niższe, niż przy tradycyjnej sprzedaży.

Uzyskaj ofertę