Najczęstsze pytania

Poniżej znajdziesz najczęściej zadawane nam pytania. Jeśli nie ma w nich odpowiedzi na Twoją wątpliwość, skorzystaj z możliwości kontaktu z naszym opiekunem.

 • Ile kosztuje wycena mieszkania zrobiona przez SonarHome?

  Uzyskanie wyceny mieszkania online jest całkowicie bezpłatne. Wystarczy skorzystać z naszego narzędzia do wyceny, podać podstawowe informacje o mieszkaniu, aby w kilka chwil otrzymać szacunkową wartość mieszkania oraz szczegółowy raport cenowy do pobrania w formacie PDF. Dodatkowo raz w miesiącu, zupełnie bezpłatnie, otrzymasz aktualizację wyceny swojej nieruchomości.

 • Na jakiej podstawie przygotowywana jest wycena?

  Nasze narzędzie do wyceny nieruchomości online działa w oparciu o autorski, zaawansowany algorytm sztucznej inteligencji, który analizuje dane o rynku nieruchomości w danym mieście. Wyceny powstają na podstawie unikalnych ofert sprzedaży mieszkań z największych portali nieruchomościowych oraz ich cech, takich jak: lokalizacja, metraż, standard, piętro, rok budowy czy obecność windy w budynku, jak również na podstawie aktualnych cen transakcyjnych podobnych mieszkań w okolicy.

 • Jak zgłosić mieszkanie do sprzedaży?

  Aby zgłosić chęć sprzedaży mieszkania, wystarczy wypełnić formularz na stronie SonarHome. Osoby z Warszawy mogą wybrać szybką sprzedaż bezpośrednio do SonarHome lub opcję wsparcia naszego eksperta w sprzedaży na wolnym rynku. Po otrzymaniu zgłoszenia skontaktujemy się telefonicznie, aby przedstawić możliwości sprzedaży i wybrać najlepsze dla Ciebie rozwiązanie. Zgłoszenia z innych miast przekazujemy zaufanym agencjom nieruchomości, które doskonale znają realia lokalnego rynku.

 • Jak szybko możemy kupić Twoje mieszkanie?

  Jesteśmy w stanie sfinalizować transakcję kupna/sprzedaży nawet w 7 dni. Możliwość realizacji transakcji i jej szybkość zależą jednak od sytuacji prawnej mieszkania oraz zebrania dokumentów wymaganych do sprzedaży. Zawsze staramy się być elastyczni i dostosować do klienta w kwestii terminu sprzedaży, dlatego jeśli potrzebujesz więcej czasu na przeprowadzkę, albo chcesz zawrzeć umowę przedwstępną z odroczonym terminem sprzedaży - poczekamy.

 • Czy za zgłoszenie mieszkania firma SonarHome pobiera opłatę?

  Zgłoszenie mieszkania i otrzymanie oferty zakupu od SonarHome są całkowicie bezpłatne i nie niosą za sobą żadnych zobowiązań.

 • Jak wyliczana jest cena zakupu mieszkania oferowana przez SonarHome?

  O cenie zakupu decydują informacje zebrane przez naszego doradcę podczas wizyty w mieszkaniu. Oprócz automatycznej wyceny bierzemy pod uwagę także m.in. stan prawny mieszkania, wygląd lokalu i budynku, stan klatki schodowej, wielkość balkonu, stan instalacji, miejsce parkingowe, regulację gruntów, widok z okien, popyt na mieszkania w tym rejonie - wszystkie te zmienne mogą podnieść lub obniżyć naszą propozycję cenową w stosunku do pierwotnej wyceny.

 • Czy firma SonarHome pobiera prowizję?

  Jeśli zdecydujesz się sprzedać mieszkanie bezpośrednio do SonarHome, nie pobierzemy od Ciebie żadnej prowizji. Proponowana cena zakupu uwzględnia ponoszone przez firmę SonarHome koszty transakcji.

  W przypadku korzystania z pomocy naszego doradcy w sprzedaży na wolnym rynku wysokość prowizji jest ustalana podczas pierwszej wizyty.

 • Czym różnią się ceny ofertowe od cen transakcyjnych?

  Ceny ofertowe to ceny podane w ogłoszeniach. Ceny te odzwierciedlają oczekiwania sprzedających i podlegają negocjacjom. Ostateczne kwoty sprzedaży, a więc ceny transakcyjne są niższe, często znacząco. Według danych NBP ceny podawane w ofertach różnią się od transakcyjnych od 8 do 17%. Ostateczna cena sprzedaży mieszkania zależy od wielu czynników, np. umiejętności negocjacyjnych, atrakcyjności oferty na tle pozostałych. Ponadto, w wielu przypadkach, należy się liczyć z prowizją pośrednika, co dodatkowo obniża kwotę otrzymywaną ostatecznie przez sprzedającego.

 • Jak wygląda proces sprzedaży w SonarHome?

  Po wysłaniu formularza możesz zarezerwować w kalendarzu naszego konsultanta dogodny termin rozmowy telefonicznej. Po potwierdzeniu zgłoszenia i zebraniu dodatkowych danych nasz konsultant, w trakcie rozmowy telefonicznej, potwierdzi podstawowe parametry oraz potrzeby, a następnie zaproponuje termin wizyty doradcy w mieszkaniu. Doradca na spotkaniu ma ze sobą szczegółowy raport dotyczący mieszkania oraz sytuacji na rynku nieruchomości w okolicy. Na miejscu sprawdza dokumenty i stan techniczny zgłoszonego mieszkania. Na tej podstawie doradca ustala wstępny zakres oferty oraz omawia wszystkie opcje sprzedaży. Umowę o współpracy możemy podpisać od razu na miejscu. Jeśli Twoja sytuacja wymaga bardziej pogłębionej analizy, nasz doradca zbierze niezbędne dane i w ciągu 48h od skompletowania danych wróci z potwierdzeniem ostatecznej oferty zakupu przez SonarHome. Pamiętaj — porządek w mieszkaniu nie ma wpływu na naszą ofertę, dlatego nie przejmuj się sprzątaniem.

 • Do kogo jest kierowana usługa Digital Broker i na czym ona polega?

  Usługa pomocy w sprzedaży mieszkania na wolnym rynku to opcja dla osób, którym, bardziej niż na wygodzie i czasie sprzedaży zależy, na możliwej maksymalizacji zysku, dlatego decydują się szukać innej oferty. Nasz doradca przygotuje indywidualną strategię sprzedaży opartą o aktualne dane z rynku, udostępni szczegółowy raport cenowy, z którego korzystają analitycy SonarHome. Pomożemy przygotować mieszkanie do sprzedaży, stworzymy ogłoszenie i zapewnimy profesjonalny marketing, tak aby dotrzeć do jak największego grona potencjalnych klientów. Każdy klient otrzymuje dostęp do Panelu Klienta, gdzie może na bieżąco obserwować nasze działania i postępy w procesie sprzedaży. Pomożemy załatwić formalności od "A do Z'. Dzięki pełnomocnictwu możemy wystąpićw imieniu klienta o wszystkie niezbędne dokumenty do sprzedaży. Naszym klientom gwarantujemy możliwość otrzymania oferty bezpośrednio od SonarHome i sprzedaży mieszkania nawet w 7 dni.

 • W jaki sposób SonarHome zapewnia bezpieczeństwo transakcji w przypadku mieszkań, które kupuje?

  Wszystkie transakcje w których uczestniczy SonarHome odbywają się z udziałem renomowanych kancelarii notarialnych i są w 100% finansowane ze środków SonarHome. W celu zapewnienia Klientom dodatkowego bezpieczeństwa i spokoju ducha środki na zakup już przed transakcja deponowane są na depozycie notarialnym i zwalniane dla Klienta przez notariusza bezpośrednio po zawarciu umowy sprzedaży.

Sprzedaż mieszkania nigdy nie była tak prosta

Sprzedaż mieszkania potrafi być długa i wyczerpująca. W SonarHome upraszczamy ten proces.Wypełnij formularz i uzyskaj propozycję kupna Twojego mieszkania.
Sprawdzam