Biuro nieruchomości
Rembertów

+48 664 960 560kontakt@sonarhome.pl

Informacje o dzielnicy
Rembertów

Liczba budynków mieszkalnych5178 budynków
Dominująca zabudowa1-piętrowa

Analiza dzielnicy Rembertów

  • W dzielnicy Rembertów wykonaliśmy dotychczas 5479 wycen.
  • Średni rok budowy wycenianych przez nas mieszkań w tej dzielnicy to 1986.
  • Najdroższą ulicą w tej okolicy jest ulica Pancerna. Średnia cena za metr kwadratowy wyniosła na niej 9533 zł / m².
  • Cena za m² w dzielnicy Rembertów wynosi obecnie 9019 zł / m².

Agenci nieruchomości w dzielnicy Rembertów

Poznaj opinie naszych klientów

Nie mogę powiedzieć niczego złego o tej firmie. Kupili ode mnie mieszkanie które odziedziczyłam po mamie. Nie mieszkam w Polsce, więc zależało mi na tym, żeby wszystko zorganizować w jak najkrótszym czasie, póki byłam w kraju. Cały proces od momenty skontaktowania się z firma do finalizacji sprzedaży trwał około dwóch tygodni, a byłoby jeszcze szybciej gdyby nie to, że musiałam najpierw zorganizować wszystkie dokumenty związane ze spadkiem. Nie musiałam opróżniać mieszkania z mebli, co było dodatkowym ułatwieniem. Cena na pewno trochę niższa niż gdybym sprzedawała sama, ale myślę, że uczciwa, szczególnie biorąc pod uwagę szybkość i wygodę. Bardzo polecam ich usługi
Magda D.
Wysoki profesjonalizm, Rzetelność w przedstawieniu ofert , znajomość rynku szybka reakcja na pojawiające się pytania oraz wysoka kultura osobista osób prowadzących transakcję.
Wacław Ś.
Opinie o firmie zostały dodane na naszym profilu Google

Sprzedaj nam swoje mieszkanie

Zacznij od wypełnienia formularza

Informacje o mieszkaniu

Najczęstsze pytania

Biuro nieruchomości w dzielnicy Rembertów

Biuro nieruchomości Warszawa Rembertów nieco trudniej znaleźć, niż w innych dzielnicach stolicy. Mimo że pod względem powierzchni Rembertów to największa dzielnica Warszawy, to jednocześnie jest bardzo słabo zaludniona. Nazwa dzielnicy pochodzi jeszcze z XV-XVI w., jednak osada Rembertów powstała dopiero w 1915 r. W 1939 r. osada uzyskała prawa miejskie, a w 1957 r. została włączona do Warszawy, ale jako część dzielnicy Praga-Południe. W 2002 r. Rembertów stał się osobną dzielnicą stolicy. Obecnie Rembertów zamieszkuje jedynie niecałe 25 tys. osób (stan na styczeń 2021 r.). Dzielnica graniczy z Wawrem, Pragą-Południe, Targówkiem, Wesołą oraz gminami: Ząbki i Zielonka.

Warszawa Rembertów biuro nieruchomości

Tak jak każda dzielnica w Warszawie, tak i Warszawa Rembertów biuro nieruchomości ma niejedno. Z tego względu osoby, które chcą kupić mieszkanie w tej dzielnicy lub sprzedać posiadaną nieruchomość muszą najpierw zdecydować, z usług której agencji warto skorzystać. Jak wybrać biuro nieruchomości? SonarHome, oprócz bezpłatnej wyceny nieruchomości, oferuje swoim klientom dwie usługi - iBuying i Digital Broker. Pierwsza będzie świetnym wyborem dla osób, które chcą szybko sprzedać nieruchomość. Do sfinalizowania transakcji może dojść już nawet w ciągu 7 dni od rozpoczęcia rozmów. Usługa Digital Broker będzie z kolei bardziej odpowiednia dla osób, którym zależy na sprzedaży nieruchomości po jak najwyższej cenie. To możliwe ze względu na fakt, że w ramach usługi Digital Broker mieszkanie jest sprzedawane na wolnym rynku, przy pełnym wsparciu eksperta SonarHome, który przygotowuje nieruchomość do sprzedaży, prowadzi rozmowy z klientami i dba o dopełnienie wszelkich formalności.

Jakie są usługi i atrakcje w Warszawie Rembertów?

Rembertów zdecydowanie wyróżnia ogromna ilość terenów zielonych i bardzo niska gęstość zaludnienia. To sprawia, że mieszkańcy tej dzielnicy mają mnóstwo miejsca do rekreacji, a rytm życia na Rembertowie bardziej przypomina ten znany z małych miejscowości. Mieszkańcy mogą odpoczywać w licznych parkach i Rezerwacie Przyrody Kawęczyn. 30 proc. powierzchni dzielnicy stanowi zieleń, przez co Rembertów bywa też nazywany “zielonymi płucami” Warszawy. Nieco gorzej przedstawia się sytuacja, jeśli chodzi o dojazd z Rembertowa do centrum. Na terenie dzielnicy nie kursują tramwaje czy metro. Najszybciej do Śródmieścia można się dostać pociągiem Kolei Mazowieckich czy Szybką Koleją Miejską; dojazd do centrum zajmuje w takim wypadku ok. 20 minut. Warto jednak pamiętać, że osoby, które mieszkają w pewnym oddaleniu od stacji, są skazane na dojazd autobusem lub samochodem. Zaskakująco nieźle wypada oferta edukacyjna Rembertowa. Placówki wprawdzie nie przodują w rankingach, jednak rodzice nie narzekają na brak miejsc, a ponadto chwalą sobie kameralne warunki nauki. Z tego względu Rembertów to jedna z ulubionych dzielnic rodzin z dziećmi. Na terenie Rembertowa znajduje się też sporo placów zabaw i dom kultury, który oferuje zajęcia dla pociech w każdym wieku.

Warszawa Rembertów - czy warto zamieszkać?

Rembertów może być wymarzonym miejscem do zamieszkania dla osób, które nie lubią wielkomiejskiego zgiełku, ceniących sobie zieleń i dostępność terenów rekreacyjnych. To również świetna dzielnica dla rodzin z dziećmi, m.in. ze względu na niezłą ofertę edukacyjną. Z kolei infrastruktura handlowo-usługowa na Rembertowie może nie jest imponująca, ale mieszkańcy są w stanie zaspokoić podstawowe potrzeby bez konieczności dojazdu do innej dzielnicy. Warszawa Rembertów to też tańsze mieszkania - ceny nieruchomości w tym rejonie stolicy są zdecydowanie niższe niż w innych dzielnicach. Jednym problemem może być dojazd do centrum, dlatego Rembertów nie jest polecany osobom, które pracują po drugiej stronie Wisły.