Biuro nieruchomości
Śródmieście

+48 664 960 560kontakt@sonarhome.pl

Informacje o dzielnicy
Śródmieście

Liczba budynków mieszkalnych3402 budynków
Dominująca zabudowa3-piętrowa

Analiza dzielnicy Śródmieście

  • W dzielnicy Śródmieście wykonaliśmy dotychczas 71536 wycen.
  • Średni rok budowy wycenianych przez nas mieszkań w tej dzielnicy to 1964.
  • Najdroższą ulicą w tej okolicy jest Rondo Organizacji Narodów Zjednoczonych. Średnia cena za metr kwadratowy wyniosła na niej 25 808 zł / m².
  • Cena za m² w dzielnicy Śródmieście wynosi obecnie 16 560 zł / m².

Agenci nieruchomości w dzielnicy Śródmieście

Poznaj opinie naszych klientów

Wysoki profesjonalizm, Rzetelność w przedstawieniu ofert , znajomość rynku szybka reakcja na pojawiające się pytania oraz wysoka kultura osobista osób prowadzących transakcję.
Wacław Ś.
Serdecznie polecam. Profesjonalna, sprawna i uprzejma obsługa. Podziękowania dla Pana Wiktora Zduńczyka za zaangażowanie i miłą współpracę.
Anna
Opinie o firmie zostały dodane na naszym profilu Google

Sprzedaj nam swoje mieszkanie

Zacznij od wypełnienia formularza

Informacje o mieszkaniu

Najczęstsze pytania

Biuro nieruchomości w dzielnicy Śródmieście

Każde biuro nieruchomości Warszawa Śródmieście obsługuje zazwyczaj również inne dzielnice miasta, ale to właśnie Śródmieście jest prawdziwym centrum stolicy. To jednocześnie najbardziej reprezentacyjna część Warszawy, w której znajduje się też najwyższy w całym mieście, luksusowy apartamentowiec Złota 44. Śródmieście graniczy z Żoliborzem, Mokotowem, Wolą, Ochotą i Ochotą, wschodnią granicę dzielnicy stanowi Wisła. To na Śródmieściu znajdują się też budynki najważniejszych urzędów państwowych, czyli m.in. Pałac Prezydencki czy Kancelaria Rady Ministrów. Najstarszą część Śródmieścia tworzy Stare Miasto, na którym zlokalizowany jest Zamek Królewski. Centrum stolicy zamieszkuje łącznie nieco ponad 113 tys. mieszkańców (stan na styczeń 2020 r.).

Warszawa Śródmieście biuro nieruchomości - czy warto korzystać z agencji?

Agencje nieruchomości Warszawa Śródmieście nie mogą narzekać na brak klientów, zarówno tych, którzy chcą kupić apartament lub lokal w centrum miasta jak i osób chcących sprzedać posiadaną nieruchomość. W przypadku planowanej transakcji warto skorzystać z usług agencji, której oferta jest dopasowana do potrzeb klienta. SonarHome ma dla swoich klientów, oprócz bezpłatnej wyceny, dwie propozycje - iBuying (czyli szybką sprzedaż nieruchomości) oraz Digital Broker (pomoc w sprzedaży nieruchomości na wolnym rynku). Pierwsza opcja powinna zainteresować osoby, które chcą jak najszybciej dokonać transakcji sprzedaży. Druga - osoby, które chcą uzyskać jak najwyższą cenę za nieruchomość.

Jakie są usługi i atrakcje w Warszawie Śródmieście?

Warszawa Śródmieście bez wątpienia słynie z niezwykle bogatej oferty gastronomicznej - to właśnie tutaj znajduje się prawdopodobnie najwięcej restauracji, barów i pubów na metr kwadratowy. Odpowiedź na pytanie “gdzie zjeść Warszawa Śródmieście?” nie jest zatem zbyt trudna. Wiele lokali znajduje się m.in. na Nowym Świecie, Starym Mieście, ale i na Powiślu czy Śródmieściu Południowym. Na Śródmieściu zlokalizowane są też liczne muzea i galerie sztuki, m.in. Muzeum Narodowe, Galeria Sztuki Zachęta czy Muzeum Wojska Polskiego. Dużym zainteresowaniem cieszy się również Centrum Nauki Kopernik. Oprócz tego na Śródmieściu znajdują się również kina (m.in. kultowe kino Muranów, kino Atlantic, ale i Multikino w Złotych Tarasach czy Cinema City) oraz teatry (Teatr Polonia, Opera Narodowa, Teatr 6. Piętro czy Teatr Muzyczny Roma). To, co wyróżnia Śródmieście na tle innych dzielnic w Warszawie, to komunikacja. Na terenie dzielnicy zlokalizowane są cztery dworce (w tym przede wszystkim Warszawa Centralna oraz Warszawa Śródmieście) obsługujące zarówno pociągi dalekobieżne, regionalne jak i Szybką Kolej Miejską. Na plac Defilad dojeżdżają z kolei busy z wielu miejscowości w Polsce. Oprócz tego funkcjonuje też metro - na Śródmieściu zlokalizowane są zarówno stacje linii M1 (Politechnika, Centrum, Świętokrzyska, Ratusz Arsenał, Dworzec Gdański) jak i linii M2 (Rondo ONZ, Świętokrzyska, Nowy Świat-Uniwersytet, Centrum Nauki Kopernik). Warto również pamiętać, że to w Śródmieściu znajduje się główna siedziba Uniwersytetu Warszawskiego. Oprócz tego w centrum stolicy, jeśli chodzi o ofertę edukacyjną, zlokalizowanych jest sporo szkół podstawowych (ok. trzydziestu) oraz niemal czterdzieści liceów.

Warszawa Śródmieście - czy warto zamieszkać?

W takiej dzielnicy jak Warszawa Śródmieście nieruchomości są niezwykle drogie, jednak wciąż znajdują nowych nabywców. Centrum stolicy to świetne miejsce do zamieszkania dla osób, które chcą mieszkać w samym sercu Warszawy, doskonale skomunikowanym ze wszystkimi najważniejszymi miejscami w stolicy. Śródmieście to też ulubiona dzielnica wielbicieli nocnego życia Warszawy. W centrum nie odnajdą się natomiast osoby, którym przeszkadza tłok czy gwar typowy dla centralnej dzielnicy miasta.