Biuro nieruchomości
Wilanów

+48 664 960 560kontakt@sonarhome.pl

Informacje o dzielnicy
Wilanów

Liczba budynków mieszkalnych6016 budynków
Dominująca zabudowa1-piętrowa

Analiza dzielnicy Wilanów

  • W dzielnicy Wilanów wykonaliśmy dotychczas 15766 wycen.
  • Średni rok budowy wycenianych przez nas mieszkań w tej dzielnicy to 2006.
  • Najdroższą ulicą w tej okolicy jest ulica Herbu Szreniawa. Średnia cena za metr kwadratowy wyniosła na niej 13 651 zł / m².
  • Cena za m² w dzielnicy Wilanów wynosi obecnie 14 273 zł / m².

Agenci nieruchomości w dzielnicy Wilanów

Poznaj opinie naszych klientów

SonarHome to odpowiedź na naszą potrzebę kompleksowej obsługi zabieganego Klienta, który chce skutecznie i profesjonalnie sprzedać swoją nieruchomość, a nie ma na to czasu. Błyskawiczny kontakt, doskonała i empatyczna obsługa oraz rzetelność to są pierwsze słowa przychodzące mi na myśl. Szczególnie polecam kontakt z Panią Weroniką Gołąbek, która ma doskonałe wyczucie i Klienta i rynku. Już dawno nie doświadczyłam tak profesjonalnej obsługi Klienta. 5 gwiazdek dla SonarHome i trzymajcie tak dalej:)
Patrycja M.
Wysoki profesjonalizm, Rzetelność w przedstawieniu ofert , znajomość rynku szybka reakcja na pojawiające się pytania oraz wysoka kultura osobista osób prowadzących transakcję.
Wacław Ś.
Opinie o firmie zostały dodane na naszym profilu Google

Sprzedaj nam swoje mieszkanie

Zacznij od wypełnienia formularza

Informacje o mieszkaniu

Najczęstsze pytania

Biuro nieruchomości w dzielnicy Wilanów

Każde biuro nieruchomości Warszawa Wilanów ma bez wątpienia mnóstwo pracy - wiele osób, poszukujących mieszkania w stolicy, wybiera właśnie Wilanów. Powodów jest wiele; wśród nich należy wymienić dobre połączenie komunikacyjne z pozostałymi częściami miasta oraz samowystarczalność dzielnicy, jeśli chodzi o infrastrukturę handlowo-usługową, ofertę edukacyjną czy gastronomiczną. To z kolei sprawia, że ceny nieruchomości na Wilanowie są wyższe niż w większości innych dzielnic Warszawy. Co ciekawe, w latach 1994-2002 Wilanów był samodzielną gminą. W styczniu 2021 r. liczba mieszkańców tej dzielnicy przekraczała nieco ponad 41 tys. i cały czas rośnie. Wilanów graniczy bezpośrednio z Ursynowem, Mokotowem oraz gminą Konstancin-Jeziorna.

Warszawa Wilanów biuro nieruchomości - jak sprzedać mieszkanie przez biuro nieruchomości?

Osoby posiadające mieszkanie na Wilanowie doskonale zdają sobie sprawę z tego, że w razie sprzedaży nieruchomości nie powinny mieć większego problemu ze znalezieniem kupca. Mimo to warto skorzystać z pomocy biura nieruchomości. Na przykład SonarHome umożliwia sfinalizowanie transakcji nawet w siedem dni (w ramach usługi iBuying) lub zapewnia kompleksową pomoc w sprzedaży mieszkania na wolnym rynku - tak, by uzyskać za nieruchomość jak najwyższą cenę (mowa o usłudze Digital Broker). Warto pamiętać, że skorzystanie z usług biura nieruchomości nie tylko usprawni realizację transakcji, ale również pomoże sprzedającemu oszczędzić czas. Oprócz tego wsparcie eksperta to dla wielu klientów ogromny komfort psychiczny - zwłaszcza, jeśli sprzedają nieruchomość po raz pierwszy.

Jakie są usługi i atrakcje w Warszawie Wilanów?

Jakie muzea znajdują się w Wilanowie? Dla wielu warszawiaków (i mieszkańców samego Wilanowa) największym symbolem tej dzielnicy jest Pałac Jana III Sobieskiego. Co roku zabytek (zwłaszcza zimą, gdy zamienia się w Królewski Ogród Światła) przyciąga prawdziwe tłumy, a na wizytę w Wilanowie decydują się też osoby spoza Warszawy. Tuż przy pałacu znajduje się również Muzeum Plakatu. Mieszkańcy Wilanowa chętnie odwiedzają również plażę na Kępie Zawadowskiej oraz Lake Park Wilanów. W kwestii komunikacji publicznej Wilanów wypada teoretycznie nieźle na tle innych dzielnic Warszawy. W praktyce jednak dojazd do centrum nie powinien być problematyczny, o ile ktoś mieszka blisko stacji metra; w innym przypadku, w godzinach szczytu, dojazd na Śródmieście może zająć nawet ponad godzinę. Należy mieć jednak przy tym świadomość, że to problem wielu dzielnic Warszawy - i Wilanów nie jest pod tym względem żadnym wyjątkiem. Na uwagę zasługuje oferta edukacyjna Wilanowa. Mieszkańcy dzielnicy przyznają wprawdzie, że przydałoby się więcej placówek (mowa zwłaszcza o przedszkolach i szkołach podstawowych), jednak zajęcia prowadzone są na wysokim poziomie, a uczniowie nie mogą narzekać na brak oferty zajęć dodatkowych. Podobnie jest w przypadku opieki zdrowotnej - mieszkańcy Wilanowa mają dobry dostęp do przychodni i prywatnych gabinetów lekarskich. Oprócz tego w tej dzielnicy zlokalizowany jest również prywatny szpital Medicover.

Warszawa Wilanów - czy warto zamieszkać?

Na Wilanowie z pewnością spodoba się osobom, które poszukują mieszkania z rynku pierwotnego - to właśnie w tej dzielnicy realizowane są liczne inwestycje deweloperskie. Dodatkowo dzielnica uznawana jest za bezpieczną, ma dobrą ofertę gastronomiczną i edukacyjną, a mieszkańcy mają świetny dostęp do opieki medycznej. Zakup nieruchomości na Wilanowie powinny natomiast przemyśleć osoby, które muszą codziennie dojeżdżać do centrum miasta.