Biuro nieruchomości
Żoliborz

+48 664 960 560kontakt@sonarhome.pl

Informacje o dzielnicy
Żoliborz

Liczba budynków mieszkalnych2038 budynków
Dominująca zabudowa2-piętrowa

Analiza dzielnicy Żoliborz

  • W dzielnicy Żoliborz wykonaliśmy dotychczas 24765 wycen.
  • Średni rok budowy wycenianych przez nas mieszkań w tej dzielnicy to 1975.
  • Najdroższą ulicą w tej okolicy jest ulica Skazańców. Średnia cena za metr kwadratowy wyniosła na niej 16 030 zł / m².
  • Cena za m² w dzielnicy Żoliborz wynosi obecnie 14 192 zł / m².

Agenci nieruchomości w dzielnicy Żoliborz

Poznaj opinie naszych klientów

Choć do transakcji ostatecznie nie doszło (SonarHome nie ponosi w tym przypadku żadnej winy !), to po moich pozytywnych doświadczeniach czuję się niejako w obowiązku wyrazić moją opinię o firmie i jej przedstawicielu. Od początku: błyskawiczna i konkretna reakcja na moje zapytanie, ustalenie i dotrzymanie co do minuty umówionego terminu (co było potrzebne kilkakrotnie). Telefon z ostrzeżeniem o możliwości nie dotrzymania terminu z powodu np. sytuacji drogowej. Pan Emil - jako przedstawiciel firmy i doradca klienta - bardzo kulturalny, słuchający klienta i starający się wyjść na przeciw jego wymaganiom i oczekiwaniom. Pan Fotograf: uprzejmy, kulturalny i bardzo sprawny. W sumie - oceniam moją współpracę z SonarHome bardzo pozytywnie. Firma jest jak najbardziej godna polecenia.
Kazimierz S.
Firma Sonarhome godna polecenia. Pani Ada Zagrodzka pomogła załatwić wszystkie sprawy związane z kupnem mieszkania. Pełen profesjonalizm i miła obsługa. Pani notariusz polecona przez Panią Adę, strzał w dziesiątkę. Gorąco polecam kupno mieszkania za pośrednictwem Sonarhome.
Joanna R.
Opinie o firmie zostały dodane na naszym profilu Google

Sprzedaj nam swoje mieszkanie

Zacznij od wypełnienia formularza

Informacje o mieszkaniu

Najczęstsze pytania

Biuro nieruchomości w dzielnicy Żoliborz

Biuro nieruchomości Warszawa Żoliborz z pewnością nie może narzekać na brak klientów. Nieruchomości na Żoliborzu co roku poszukują tysiące klientów, którzy pokochali tę dzielnicę i chcieliby na niej zamieszkać. Żoliborz to najmniejsza dzielnica stolicy. Początkowo na terenie dzisiejszej dzielnicy znajdowała się wieś Polików, która od drugiej połowy XVII w. była już nazywana Faworami. Współczesny Żoliborz rozwinął się jednak dopiero w latach 20. XX w. Od 1951 do 1994 r. w skład dzielnicy wchodziły też Bielany. Obecnie na Żoliborzu mieszka niemal 53 tys. osób (stan na styczeń 2021 r.). Dzielnica graniczy z Bielanami, Bemowem, Wolą i Śródmieściem.

Warszawa Żoliborz biuro nieruchomości

W takich dzielnicach jak Warszawa Żoliborz biuro nieruchomości wspiera zarówno klientów chcących kupić wymarzone mieszkanie (lub willę), jak i sprzedać posiadaną już nieruchomość. Za co odpowiada biuro nieruchomości? Wszystko zależy od tego, w jaki sposób została skonstruowana oferta danej agencji. Na przykład w SonarHome każdy klient może liczyć na bezpłatną wycenę nieruchomości. Oprócz tego można wybrać jedną z dwóch usług - czyli iBuying lub Digital Broker. Klienci, którym zależy na jak najszybszej sprzedaży nieruchomości, powinni rozważyć iBuying; dzięki temu będą w stanie sfinalizować transakcję nawet w 7 dni. Z kolei klienci, chcący sprzedać nieruchomość za maksymalną możliwą cenę, powinni wybrać usługę Digital Broker. W jej ramach ekspert z SonarHome przygotowuje mieszkanie do sprzedaży, zajmuje się wszystkimi formalnościami i prowadzi rozmowy z klientami.

Jakie są usługi i atrakcje w Warszawie Żoliborz?

Jedną z największych zalet Żoliborza jest bez wątpienia świetna komunikacja. Do centrum stolicy można dostać się już w ok. 10 minut. Na terenie Żoliborza znajdują się dwie stacje pierwszej linii metra (Warszawa Marymont i Plac Wilsona), dzięki którym można łatwo dojechać na Śródmieście i w inne, położone na południe dzielnice Warszawy. Oprócz tego mieszkańcy Żoliborza mają do dyspozycji licznie linie tramwajowe i autobusowe. Kolejną zaletą Żoliborza jest wszechobecna zieleń, nie bez powodu dzielnica nazywana jest “zielonym Żoliborzem”. Park Fosa, Stoki Cytadeli, Sady Żoliborskie - to parki, w których mieszkańcy tej dzielnicy relaksują się najchętniej. Zadowalająca jest także oferta gastronomiczna Żoliborza. Gdzie zjeść na Żoliborzu? Jednym z gastronomicznych zagłębi jest Plac Wilsona, razem z klubokawiarnią Prochownia Żoliborz. Oprócz tego na terenie dzielnicy znajduje się sporo restauracji serwujących kuchnię polską, azjatycką czy turecką. Ponadto od wiosny do późnej jesieni na Żoliborzu organizowany jest także targ śniadaniowy. Mieszkańcy Żoliborza nie mogą też narzekać na ofertę kulturalną i rozrywkową dzielnicy. Na Żoliborzu działa kino Wisła, Teatr Komedia, Teatr Trzyrzecze oraz wiele bibliotek. Na terenie dzielnicy znajdują się też muzea - Muzeum Katyńskie oraz Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej.

Warszawa Żoliborz - czy warto zamieszkać?

Nieruchomości na Żoliborzu powinny poszukać osoby, którym zależy na szybkim dojeździe do centrum, dużej ilości zieleni, a także rozbudowanej ofercie kulturalnej. Mieszkańcy nie mogą również narzekać na ofertę gastronomiczną czy infrastrukturę handlową. Nieco gorzej jest, jeśli chodzi o liczbę placówek edukacyjnych i miejsc dla rodzin z dziećmi. Należy też pamiętać, że ceny nieruchomości na Żoliborzu należą do jednych z najwyższych w Warszawie.