Biuro nieruchomości
Mokotów

+48 664 960 560kontakt@sonarhome.pl

Informacje o dzielnicy
Mokotów

Liczba budynków mieszkalnych9386 budynków
Dominująca zabudowa2-piętrowa

Analiza dzielnicy Mokotów

  • W dzielnicy Mokotów wykonaliśmy dotychczas 97647 wycen.
  • Średni rok budowy wycenianych przez nas mieszkań w tej dzielnicy to 1980.
  • Najdroższą ulicą w tej okolicy jest ulica Biały Kamień. Średnia cena za metr kwadratowy wyniosła na niej 17 167 zł / m².
  • Cena za m² w dzielnicy Mokotów wynosi obecnie 12 937 zł / m².

Agenci nieruchomości w dzielnicy Mokotów

Poznaj opinie naszych klientów

Nie mogę powiedzieć niczego złego o tej firmie. Kupili ode mnie mieszkanie które odziedziczyłam po mamie. Nie mieszkam w Polsce, więc zależało mi na tym, żeby wszystko zorganizować w jak najkrótszym czasie, póki byłam w kraju. Cały proces od momenty skontaktowania się z firma do finalizacji sprzedaży trwał około dwóch tygodni, a byłoby jeszcze szybciej gdyby nie to, że musiałam najpierw zorganizować wszystkie dokumenty związane ze spadkiem. Nie musiałam opróżniać mieszkania z mebli, co było dodatkowym ułatwieniem. Cena na pewno trochę niższa niż gdybym sprzedawała sama, ale myślę, że uczciwa, szczególnie biorąc pod uwagę szybkość i wygodę. Bardzo polecam ich usługi
Magda D.
Fachowo i profesjonalnie. Pomimo trudności z dokumentacją Pani Ewelina poradziła sobie błyskawicznie. Cały zakup mieszkania przebiegał pod pełna kontrolą agenta, byłem informowany o wszystkim na bieżąco. Polecam współpracę z firmą SonarHome.
Mateusz K.
O współpracy z firmą SonarHome mogę się wyrażać wyłącznie w samych superlatywach. Zakup mieszkania przebiegł sprawnie, bezproblemowo i bezstresowo w bardzo miłej atmosferze. Pani Zuzanna była pomocna w każdej kwestii. Pełen profesjonalizm. A mieszkanie piękne i wspaniale przygotowane. Jesteśmy szczęśliwi. Polecam!!!
Piotr Cz.
Opinie o firmie zostały dodane na naszym profilu Google

Sprzedaj nam swoje mieszkanie

Zacznij od wypełnienia formularza

Informacje o mieszkaniu

Najczęstsze pytania

Biuro nieruchomości w dzielnicy Mokotów

Każde biuro nieruchomości Warszawa Mokotów stara się przedstawić klientom najważniejsze informacje o tej dzielnicy. Historia Mokotowa sięga XII w., jednak nazwa Mokotów (dawniej Mokotowo) pojawiła się w dokumentach po raz pierwszy w 1367 r. Do Warszawy teren Mokotowa przyłączono jednak dopiero w 1916 r. Obecnie Mokotów sąsiaduje z takimi dzielnicami stolicy jak Wilanów, Ursynów, Wawer, Włochy, Ochota, Śródmieście i Praga Południe. Zajmuje powierzchnię 35,4 km2. Mokotów jest jednocześnie największą dzielnicą Warszawy, jeśli chodzi o liczbę ludności - z danych na 2020 r. wynika, że na Mokotowie mieszkało ponad 218 tys. osób.

Warszawa Mokotów - biuro nieruchomości

Klienci zainteresowani sprzedażą lub zakupem mieszkań i lokali inwestycyjnych na Mokotowie (i w całej Warszawie) mogą zwrócić się do SonarHome. To profesjonalne biuro nieruchomości, skupiające grupę ekspertów przygotowanych do kompleksowej obsługi klienta. Biuro nieruchomości Warszawa Mokotów - czy warto skorzystać z usług? SonarHome oferuje (oprócz bezpłatnej wyceny mieszkania) szybką sprzedaż nieruchomości (iBuying) oraz pomoc w sprzedaży mieszkania na wolnym rynku (usługa Digital Broker). Jeśli sprzedającemu nieruchomość zależy na jak najszybszej transakcji, powinien wybrać iBuying. Z kolei gdy priorytetem jest uzyskanie jak najwyższej ceny, lepszym wyborem może być usługa Digital Broker. Biuro nieruchomości Mokotów - jak wybrać? W SonarHome usługi są zaprojektowane w taki sposób, by odpowiadać na potrzeby klientów. Dodatkowo na każdym etapie procesu sprzedaży klient jest wspierany przez eksperta SH.

Jakie są usługi i atrakcje na Mokotowie?

Mokotów jest dzielnicą stosunkowo przyjazną dla rodzin z dziećmi. Znajduje się tu sporo żłobków, przedszkoli i szkół, nie brakuje również terenów zielonych. Rodzice mogą jednak narzekać na nieco mniejszą liczbę placów zabaw, a w niektórych rejonach - wysoką zabudowę i ruchliwe arterie. Narzekać nie mogą za to z pewnością studenci oraz osoby, dla których istotna jest oferta kulturalna i rozrywkowa w danej dzielnicy. Na Mokotowie znajdują się słynne kino Iluzjon, Cinema City, znane na całą Warszawę kluby (Progresja, Stodoła) czy galerie sztuki. Nie brakuje też pubów (Zielona Gęś, Koktajl Mołotowa czy Alternatywa). Miłośnicy dobrej kuchni mogą być jeszcze zainteresowani tym, gdzie zjeść na Mokotowie lub co zjeść na Mokotowie. W tej dzielnicy znajduje się zarówno sporo tanich barów mlecznych, jak i restauracji serwujących kuchnię azjatycką, polską, włoską czy wegańską. Mieszkańcy Mokotowa powinni również docenić sprawną komunikację miejską - na terenie dzielnicy znajduje się aż pięć stacji metra (Pole Mokotowskie, Racławicka, Służew, Wierzbno, Wilanowska). Na Mokotowie funkcjonują także liczne linie autobusowe i tramwajowe. To ważna wiadomość dla osób, które dojeżdżają do pracy do centrum lub do biurowego zagłębia na Domaniewskiej. Osoby poszukujące nieruchomości w Warszawie zresztą zazwyczaj preferują okolice metra. Nie można też zapominać o terenach rekreacyjnych. Jednym z ulubionych miejsc mieszkańców Mokotowa są Pola Mokotowskie, sprzyjające zarówno odpoczynkowi jak i aktywności fizycznej. Na terenie dzielnicy znajdują się też liczne tereny zielone - w tym Park Sielecki, Park Morskie Oko, a także oczywiście Łazienki Królewskie, przyciągające mieszkańców całej Warszawy.

Mokotów - czy warto zamieszkać?

Mokotów to dzielnica Warszawy granicząca z centrum, najczęściej wybierana przez studentów, młode małżeństwa i rodziny z dziećmi. Wyróżnia ją rozbudowana infrastruktura, sprawna komunikacja miejska z dużą liczbą połączeń, a także bogata oferta handlowa, rozrywkowa, kulturalna i edukacyjna. Bez wątpienia Mokotów jest zatem dzielnicą, w której warto zamieszkać, zwłaszcza jeśli chodzi o bliskość centrum i bogatą ofertę usług.