Biuro nieruchomości
Praga-Północ

+48 664 960 560kontakt@sonarhome.pl

Informacje o dzielnicy
Praga-Północ

Liczba budynków mieszkalnych1390 budynków
Dominująca zabudowa3-piętrowa

Analiza dzielnicy Praga-Północ

  • W dzielnicy Praga-Północ wykonaliśmy dotychczas 24135 wycen.
  • Średni rok budowy wycenianych przez nas mieszkań w tej dzielnicy to 1970.
  • Najdroższą ulicą w tej okolicy jest ulica Wrzesińska. Średnia cena za metr kwadratowy wyniosła na niej 14 002 zł / m².
  • Cena za m² w dzielnicy Praga-Północ wynosi obecnie 11 935 zł / m².

Agenci nieruchomości w dzielnicy Praga-Północ

Poznaj opinie naszych klientów

O współpracy z firmą SonarHome mogę się wyrażać wyłącznie w samych superlatywach. Zakup mieszkania przebiegł sprawnie, bezproblemowo i bezstresowo w bardzo miłej atmosferze. Pani Zuzanna była pomocna w każdej kwestii. Pełen profesjonalizm. A mieszkanie piękne i wspaniale przygotowane. Jesteśmy szczęśliwi. Polecam!!!
Piotr Cz.
Serdecznie polecam SonarHome jako pośrednika w zakupie nieruchomości. Fantastyczna, profesjonalna, rzeczowa, elastyczna i terminowa obsługa. Pani Karolina T. jako przedstawiciel firmy przeprowadziła zakup nieruchomości na najwyższym poziomie! Przy tak poważnej decyzji jak zakup mieszkania profesjonalne wsparcie miało dla mnie ogromne znaczenie. Chciałabym na swojej drodze spotykać samych takich profesjonalistów jak Pani Karolina.
Emilia D.
Opinie o firmie zostały dodane na naszym profilu Google

Sprzedaj nam swoje mieszkanie

Zacznij od wypełnienia formularza

Informacje o mieszkaniu

Najczęstsze pytania

Biuro nieruchomości w dzielnicy Praga-Północ

Mogłoby się wydawać, że biuro nieruchomości Warszawa Praga-Północ będzie mieć ciężkie zadanie, jednak charakterystyczny klimat tej dzielnicy przyciąga coraz więcej osób. Historia Pragi-Północ rozpoczyna się jeszcze w XVII w. Na jej terenie znajdowała się historyczna Praga, której w 1648 r. nadano prawa miejskie. Już w 1791 r. miejscowość została przyłączona do Warszawy. W 1945 r. doszło do historycznego podziału dzielnicy - na Pragę-Północ i Pragę-Południe. Dzielnica zmieniła jednak swój obszar jeszcze raz; w 1994 r. z Pragi-Północ wyodrębniono dwie dodatkowe dzielnice: Białołękę i Targówek. Pragę-Północ zamieszkuje obecnie ponad 63 tys. mieszkańców (stan na styczeń 2021 r.). Po zmianach z 1994 r. jest to jedna z najmniejszych dzielnic stolicy, jeśli chodzi o terytorium. Praga-Północ graniczy z Targówkiem, Białołęką i Pragą-Południe, a przez Wisłę - ze Śródmieściem i Żoliborzem.

Warszawa Praga-Północ biuro nieruchomości

W dzielnicy Warszawa Praga-Północ biuro nieruchomości tylko pozornie ma trudne zadanie - to jeden z obszarów stolicy, który jest intensywnie rewitalizowany, przez co coraz więcej osób interesuje się tą dzielnicą. Która agencja nieruchomości podejmie się sprzedaży mieszkania na Pradze-Północ? Osoby, które szukają wsparcia eksperta, mogą zwrócić się do SonarHome. Otrzymają bezpłatną wycenę nieruchomości i wybiorą usługę, która lepiej wpisuje się w ich potrzeby. Klienci mogą zdecydować się na iBuying, czyli szybką sprzedaż nieruchomości, lub usługę Digital Broker i tym samym sprzedaż mieszkania na wolnym rynku. Oba rozwiązania mają swoje zalety (np. transakcja w ramach iBuyingu może zostać sfinalizowana już w 7 dni, z kolei Digital Broker pozwala na uzyskanie jak najwyższej ceny), jednak to do klienta należy ostateczna decyzja.

Jakie są usługi i atrakcje w Warszawie Praga-Północ?

Jedną z największych zalet Pragi-Północ jest komunikacja miejska - dzielnica jest wyjątkowo dobrze połączona z centrum Warszawy zarówno dzięki drugiej linii metra, jak i licznym liniom tramwajowym i autobusowym. Mimo tego, że Praga-Północ jest położona po drugiej stronie Wisły, na Śródmieście można dostać się w zaledwie kilka-kilkanaście minut. Warto też wspomnieć, że na terenie dzielnicy zlokalizowane są aż trzy stacje kolejowe. To, co stanowi jedną z głównych atrakcji Pragi-Północ, to zabytkowe kamienice z końca XIX i XX w. Mieszkańcy różnych części stolicy przyjeżdżają do tej dzielnicy, by móc na własne oczy zobaczyć małe, klimatyczne podwórka, które sprawiają wrażenie, jakby czas się zatrzymał. Na Pradze-Północ znajduje się też Miejski Ogród Zoologiczny, odwiedzany przez mieszkańców i turystów przede wszystkim latem. Centralnym Punktem dzielnicy jest natomiast Plac Wileński, w pobliżu którego znajduje się Galeria Wileńska i Dworzec Wileński. Praga-Północ jest również dzielnicą o dobrej infrastrukturze handlowo-usługowej. Na jej terenie znajduje się nie tylko duża galeria handlowa i sporo marketów, ale też lokalne targi. Dla części osób pewną wadą może być niewielka ilość terenów zielonych. Na Pradze-Północ znajduje się wprawdzie Park Praski, a mieszkańcy chętnie wybierają się na spacery także wzdłuż Wybrzeża Helskiego czy Wybrzeża Szczecińskiego, jednak brakuje większej liczby parków i zielonych skwerów.

Warszawa Praga-Północ - czy warto zamieszkać?

Praga-Północ z pewnością zainteresuje osoby, które uwielbiają stare kamienice i charakterystyczny klimat dzielnicy. To również dobry wybór dla tych, którym zależy na szybkim dojeździe do centrum. Dodatkowo ceny mieszkań na Pradze-Północ są niezwykle atrakcyjne w porównaniu do większości innych dzielnic Warszawy, co sprawia, że coraz więcej osób szuka nieruchomości właśnie w tym rejonie.