Darmowa wycena mieszkania

Informacje o mieszkaniu
Czy rozważasz sprzedaż swojego mieszkania?

Odpowiedź nie wpływa na wartość wyceny

Wycena zostanie przygotowana na zasadach określonych w regulaminie Serwisu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest SonarHome S.A., Aleja Jana Pawła II 22, 00-133 Warszawa.

Podane przez Ciebie dane osobowe będą przetwarzane w szczególności w celu sporządzenia i wyświetlenia wyceny nieruchomości. Więcej informacji na temat przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym o innych celach przetwarzania, podstawach prawnych, okresie retencji danych i o przysługujących Ci uprawnieniach, znajdziesz w naszych Zasadach ochrony danych.

Co zyskasz, wykonując darmową wycenę mieszkania w SonarHome?

 • Profesjonalny raport z analizą konkurencyjnych ofert oraz podobnych transakcji sprzedaży.
 • Monitoring ceny mieszkania i comiesięczne powiadomienia o jej zmianach.
 • Dostęp do wygodnego panelu użytkownika, dzięki któremu masz wgląd do aktualnego raportu oraz poprzednich jego wersji.

Najczęstsze pytania

  Uzyskanie wyceny mieszkania online jest całkowicie bezpłatne. Wystarczy skorzystać z naszego narzędzia do wyceny, podać podstawowe informacje o nieruchomości, aby w kilka sekund otrzymać szacunkową wartość mieszkania oraz szczegółowy raport cenowy do pobrania w formacie PDF. Dodatkowo raz w miesiącu, zupełnie bezpłatnie, otrzymasz aktualizację wyceny swojej nieruchomości.

  Darmowy kalkulator wyceny nieruchomości online działa w oparciu o autorski, zaawansowany algorytm sztucznej inteligencji, który analizuje dane o rynku nieruchomości, w tym chociażby setki tysięcy ogłoszeń z największych portali ogłoszeniowych. Wyceny powstają na podstawie:

   unikalnych ofert sprzedaży z portali;

   cech mieszkania (takich, jak: lokalizacja, metraż, standard wykończenia, piętro, rok budowy czy obecność windy w budynku);

   aktualnych cen transakcyjnych podobnych mieszkań w okolicy. 

  Narzędzie błyskawicznie zestawia dane o podobnych mieszkaniach w okolicy i szacuje wartość nieruchomości w zależności od różnorodnych czynników – w ten sposób klient za każdym razem otrzymuje wiarygodną i aktualną wycenę.  

  Ceny ofertowe to ceny podane w ogłoszeniach. Wartości te odzwierciedlają oczekiwania sprzedających i podlegają negocjacjom. Ostateczne kwoty sprzedaży – a więc ceny transakcyjne – są niższe, często znacząco. Według danych NBP, stawki podawane w ofertach różnią się od cen transakcyjnych od 8 do 17%. Ostateczna cena sprzedaży mieszkania zależy od wielu czynników, np. umiejętności negocjacyjnych czy atrakcyjności oferty na tle pozostałych. Ponadto w wielu przypadkach należy się liczyć z prowizją pośrednika, co dodatkowo obniża kwotę otrzymywaną ostatecznie przez sprzedającego.