• SonarHome
  • Historie
  • Jak SonarHome pomógł Emilii kupić mieszkanie dla rodziców i zadbać o ich bezpieczeństwo

Jak SonarHome pomógł Emilii kupić mieszkanie dla rodziców i zadbać o ich bezpieczeństwo

Rodzice Emilii prowadzą gospodarstwo w mazurskiej miejscowości. Na co dzień ciężko pracują przy obróbce drewna i doglądają swoich bliskich. To wymagająca praca, ale przynosi satysfakcję i poczucie dobrze wypełnionego obowiązku. Jednak Emilia chce dla swoich rodziców czegoś więcej – chce im zapewnić stabilną przystań blisko rodziny, by jesień swojego życia mogli spędzić w komforcie i bezpieczeństwie, także finansowym.

Emilia wraz z rodzicami zdecydowali się zainwestować oszczędności w nieruchomość, bo to właśnie ona zapewni długofalowe zabezpieczenie dla całej rodziny. Postanowili wobec tego kupić mieszkanie w Warszawie, by, gdy będą już w podeszłym wieku, Emilia mogła się nimi zająć z taką samą troską, jaką oni poświęcili jej, kiedy potrzebowała ich w dzieciństwie. 

– To nie jest tak, że ja muszę im to oddać. Tylko mam takie poczucie, że chcę. – mówi Emilia – Niech moi rodzice żyją w zdrowiu i dobrej kondycji do setki. Ale kiedy myślę o tym, że mam do nich 200 kilometrów i cokolwiek będzie się działo, nie będę mogła być przy nich. A kiedy tu będą, ja będę miała komfort psychiczny i będę spokojna o to, że będę mogła się realizować, a jednocześnie mieć ich blisko i ich wspomóc.

Stąd decyzja o kupnie mieszkania natychmiast. Najlepiej w trzy minuty.

opinia o kupnie mieszkania sonarhome

Jak Emilia kupiła mieszkanie w trzy minuty?

Niemożliwe? Wręcz przeciwnie. Emilia doskonale wiedziała, jakie warunki powinno spełniać mieszkanie, którego potrzebuje dla swoich rodziców. Musiało być blisko jej domu, mieć odpowiedni metraż i taki układ pomieszczeń, który ułatwi rodzicom poruszanie się. Do tego właściwe warunki w budynku, a mianowicie windę, podjazd i przyjazne wejście. 

Początkowo Emilia sama szukała mieszkania, ale to nie było łatwe. Jak wspomina:

– Szukałam w internecie, i to nocami, bo mam bardzo ograniczony czas na takie działania. Pracuję na pełnym etacie, mam dodatkowe zajęcia poza pracą, dwójkę małych dzieci i męża, który często wyjeżdża w delegacje. Więc nie miałam innych możliwości.

Nie miała, dopóki podczas swoich internetowych poszukiwań nie trafiła na Karolinę z SonarHome. Kiedy się z nią umówiła? Oczywiście w nocy. 

– Wystarczył jeden sms. Wysłałam zapytanie i Karolina od razu odpowiedziała. Była pierwsza w nocy. Jeden sms wystarczył i już kilka dni później spotkałyśmy się, żeby omówić to, czego od niej potrzebuję.
pomoc sonarhome w kupnie mieszkania

Krótkie spotkanie Emilii z Karoliną z SonarHome wystarczyło, żeby Emilia pozbyła się wątpliwości co do swojej decyzji. Po wstępnych ustaleniach Karolina zaproponowała trzy mieszkania i już niedługo Emilia mogła je obejrzeć. Zdecydowała się od razu po obejrzeniu drugiego z zaproponowanych – było dla niej idealne, odpowiadało potrzebom jej i – przede wszystkim – jej rodziców.  

– Połączyliśmy się z mamą na kamerze. – wspomina Emilia – Karolina pomachała. Stwierdziliśmy, że bierzemy. I chyba tydzień później miałyśmy akt notarialny. Wszystkie dokumenty były już załatwione. To było bardzo proste: jeżeli jestem zdecydowana i wchodzę w coś, co mi się podoba, dodatkowo mam po drugiej stronie człowieka, który rozumie, czego chcę, to nie potrzeba dodatkowego czasu. To jest po prostu tak – i jest decyzja. W trzy minuty.

Jak Emilia wybrała mieszkanie z SonarHome?

Ekspresowa decyzja o wyborze mieszkania wcale nie jest tak zaskakująca, jak może się wydawać. SonarHome zapewnia wsparcie ekspertów, którzy doskonale wiedzą, co jest najważniejsze na każdym etapie procesu kupna nieruchomości. To oczywiście ogromna oszczędność czasu, ale także bezpieczeństwo transakcji, bo nad całością czuwa ktoś, kto ma duże doświadczenie i wiedzę. W przypadku Emilii to była Karolina – doradczyni ds. nieruchomości. 

Czym się zajmuje doradca ds. nieruchomości? Przede wszystkim wsparciem. Doradca czuwa nad całością transakcji, proponuje najlepsze rozwiązania, na bieżąco pilnuje obiegu dokumentów, a przede wszystkim - odpowiada na wszystkie pytania i rozwiewa wszelkie wątpliwości.

I tego właśnie powinien oczekiwać klient SonarHome. W przypadku Emilii były to – jak sama wspomina – pełen profesjonalizm Karoliny oraz… dobra energia i mnóstwo śmiechu.

Co zdecydowało o tym, że Emilia zaufała SonarHome?

Zapytana o to, czy warto podjąć współpracę z SonarHome, Emilia nie ma żadnych wątpliwości:

– Oczywiście! Podpisuję się pod tym obiema rękami. Ta transakcja była świetna. To nie było pierwsze mieszkanie, które kupowałam, natomiast to była pierwsza transakcja, która przebiegła tak łatwo i precyzyjnie. Kupno mieszkania to nie to samo co kupienie bochenka chleba, tylko inwestycja na kilkadziesiąt lat, a ze wsparciem SonarHome przyszło mi to bardzo łatwo.

Dlaczego? Emilia wymienia trzy czynniki, które w tej transakcji były dla niej najważniejsze: sprawna komunikacja, dyspozycyjność ekspertów oraz pełna transparentność działań na każdym etapie kupna nieruchomości. 

– Nie było zbędnych telefonów, ustalania zbędnych szczegółów. Ja cenię sobie swój czas i urzekło mnie, że dwoma smsami mogłam z Karoliną konkretnie ustalić to, co konieczne. Nawet o 1 w nocy!

Emilia zwraca także uwagę na to, że w procesie wybierania mieszkania miała pewność co do tego, że zdjęcia, które widzi, w pełni odzwierciedlają jego stan. To było szczególnie ważne dla jej rodziców, którzy w spotkaniu towarzyszyli online, mogąc się wspomóc dodatkowymi materiałami informującymi o szczegółach mieszkania, w którym mają w przyszłości zamieszkać. 

– Moi rodzice nie znają wszystkich szczegółów takich transakcji, ale w tym przypadku byli mega doinformowani. Nie mieli żadnych dodatkowych pytań!
opinia Emilii o kupnie mieszkania przy pomocy SonarHome

Jak wynegocjować najlepszą cenę za mieszkanie?

Trzy minuty, podczas których Emilia zdecydowała się na zakup mieszkania to wbrew pozorom bardzo dużo czasu, by omówić najważniejsze kwestie. Dlaczego? Bo eksperci SonarHome dostarczają swoim klientom kompletny pakiet informacji o mieszkaniu, którym są zainteresowani oraz o poszczególnym etapach transakcji, która ich czeka: wyszczególniają potrzebne dokumenty, wyjaśniają, jakich formalności należy dopilnować i rozwiewają wszelkie wątpliwości klientów. 

Ponadto SonarHome umożliwia darmową wycenę nieruchomości. Wystarczy uzupełnić informacje w formularzu, a algorytm sztucznej inteligencji w ciągu kilku minut przeanalizuje tysiące ogłoszeń na największych portalach sprzedaży nieruchomości i na ich podstawie oszacuje wartość mieszkania. Do szacunkowej ceny jest dołączony szczegółowy raport dotyczący nieruchomości. Tak przygotowani z większą pewnością przystępujemy do transakcji zakupu mieszkania – i tak też zrobiła Emilia, kiedy omawiała szczegóły swojej planowanej transakcji z Karoliną:

– Ja się precyzyjnie przygotowywałam się do tego. To mieszkanie spełniało moje warunki, ja wiedziałam, jaka jest sytuacja na rynku nieruchomości w mojej okolicy, bo szukałam już około miesiąca. A Karolina wyszła naprzeciw mnie. Tak więc jeżeli profesjonalne negocjacje zamykają się w trzy minuty – lepszej oferty nie znajdę. 

I już nie musiała szukać – już wkrótce, uzbrojona w komplet dokumentów, składała ostatnie podpisy na akcie notarialnym.

Jak zadbać o bezpieczeństwo rodziny?

Teraz spokojna o przyszłość swoich rodziców Emilia ze śmiechem wyjmuje stare, rodzinne zdjęcia. Pokazuje pierwszą ciężarówkę, którą uczyła się prowadzić. Tego stara pamięta z wczesnego dzieciństwa – miała chyba 5 czy 6 lat, gdy pierwszy raz nim jechała. Pokazuje traktory, harvestery i kombajny.

Pudełko ze zdjęciami trzyma w pudle sofy – jej rodzice jeszcze nie przenoszą się do Warszawy, więc na wspominanie z nimi jeszcze trochę zaczeka. Ale nie martwi się o przyszłość. Wszystkie kroki, które podjęła, by zapewnić komfort i bezpieczeństwo swojej rodzinie, zrobiła przy pełnym wsparciu ekspertów, płynnie i bez żadnych wątpliwości, przechodząc przez wszystkie etapy decyzji, która wielu może spędzać sen z powiek. Ale nie Emilii.

Zobacz: Opinie o SonarHome

Rozważasz sprzedaż swojego mieszkania?

Wypełnij formularz online i uzyskaj bezpłatną ofertę zakupu Twojego mieszkania.

Sprzedaj do SonarHome

Zobacz też

  • Jak Waldemar skorzystał z Digital Broker i zadbał o pamięć po bliskich
    Gdy minęło pięć lat od śmierci matki, pan Waldemar postanowił sprzedać mieszkanie, które należało do jego rodziców od roku 1970. W ciągu tych kilkudziesięciu lat nieruchomość na warszawskim Mokotowie zrosła się z historią jego rodziny. Z tym mieszkaniem pan Waldemar kojarzy pierwsze, jeszcze licealne, przyjaźnie i to z niego wyprowadził się po 11 latach, by rozpocząć nowe życie ze swoją żoną. 
  • Jak SonarHome pomógł Michałowi sprzedać mieszkanie i oszczędzić czas
    Michał swoje pierwsze mieszkanie w Warszawie kupił w 2010 roku. Było idealne: jasne, przestronne i niesamowicie klimatyczne – jak to mieszkania w kamienicy. Dla młodego chłopaka, którym Michał wtedy był, wydawało się osiągnięciem na całe życie.