Jasne i przejrzyste koszty sprzedaży

Porównaj koszty sprzedaży mieszkania w dwóch wariantach: sprzedaży mieszkania do SonarHome oraz sprzedaży mieszkania na wolnym rynku.

Aby uzyskać wstępną kalkulację, podaj szacunkową wartość mieszkania:

400 000 zł
100 000 800 000

Sprzedaż mieszkania bezpośrednio do SonarHome

Długość sprzedaży3-7 dniPrzygotowanie mieszkania0 dniLiczba wizyt w mieszkaniu1 wizytaOpłata serwisowa SonarHome8%*Uzyskana kwota368 tys. zł
Sprzedaj do SonarHome

Sprzedaż mieszkania na wolnym rynku z SonarHome

Długość sprzedaży14-120 dniPrzygotowanie mieszkania3 dniLiczba wizyt w mieszkaniu12-15 wizytOpłata serwisowa SonarHome2 - 3%Uzyskana kwota388-392 tys. zł
Sprzedaj z SonarHome
* Średni procentowy koszt transakcji do SonarHome w 2021 roku. Wartość jest wyliczana indywidualnie dla każdej nieruchomości i może wynosić od 4 do 10%.

Najczęstsze pytania

Poniżej znajdziesz najczęściej zadawane nam pytania. Jeśli nie ma w nich odpowiedzi na Twoją wątpliwość, skorzystaj z możliwości kontaktu z naszym opiekunem.

    Uzyskanie wyceny mieszkania online jest całkowicie bezpłatne. Wystarczy skorzystać z naszego narzędzia do wyceny, podać podstawowe informacje o mieszkaniu, aby w kilka chwil otrzymać szacunkową wartość mieszkania oraz szczegółowy raport cenowy do pobrania w formacie PDF. Dodatkowo raz w miesiącu, zupełnie bezpłatnie, otrzymasz aktualizację wyceny swojej nieruchomości.

    Aby zgłosić chęć sprzedaży mieszkania, wystarczy wypełnić formularz na stronie SonarHome. Osoby z Warszawy mogą wybrać szybką sprzedaż bezpośrednio do SonarHome lub opcję wsparcia naszego eksperta w sprzedaży na wolnym rynku. Po otrzymaniu zgłoszenia skontaktujemy się telefonicznie, aby przedstawić możliwości sprzedaży i wybrać najlepsze dla Ciebie rozwiązanie. Zgłoszenia z innych miast przekazujemy zaufanym agencjom nieruchomości, które doskonale znają realia lokalnego rynku.

    Zgłoszenie mieszkania i otrzymanie oferty zakupu od SonarHome są całkowicie bezpłatne i nie niosą za sobą żadnych zobowiązań.

    Ceny ofertowe to ceny podane w ogłoszeniach. Ceny te odzwierciedlają oczekiwania sprzedających i podlegają negocjacjom. Ostateczne kwoty sprzedaży, a więc ceny transakcyjne są niższe, często znacząco. Według danych NBP ceny podawane w ofertach różnią się od transakcyjnych od 8 do 17%. Ostateczna cena sprzedaży mieszkania zależy od wielu czynników, np. umiejętności negocjacyjnych, atrakcyjności oferty na tle pozostałych. Ponadto, w wielu przypadkach, należy się liczyć z prowizją pośrednika, co dodatkowo obniża kwotę otrzymywaną ostatecznie przez sprzedającego.