Jasne i przejrzyste koszty sprzedaży

Porównaj koszty sprzedaży mieszkania w dwóch wariantach: sprzedaży mieszkania do SonarHome oraz sprzedaży mieszkania na wolnym rynku.

Aby uzyskać wstępną kalkulację, podaj szacunkową wartość mieszkania

400 000 zł
100 000 800 000

Sprzedaż mieszkania bezpośrednio do SonarHome

Długość sprzedaży3-7 dniPrzygotowanie mieszkania0 dniLiczba wizyt w mieszkaniu1 wizytaOpłata serwisowa SonarHome8%*Uzyskana kwota368 tys. zł
Sprzedaj do SonarHome

Sprzedaż mieszkania na wolnym rynku z SonarHome

Długość sprzedaży14-120 dniPrzygotowanie mieszkania3 dniLiczba wizyt w mieszkaniu12-15 wizytOpłata serwisowa SonarHome2 - 3%Uzyskana kwota388-392 tys. zł
Sprzedaj z SonarHome
* Średni procentowy koszt transakcji do SonarHome w 2021 roku. Wartość jest wyliczana indywidualnie dla każdej nieruchomości i może wynosić od 4 do 10%.

Najczęstsze pytania

Poniżej znajdziesz najczęściej zadawane nam pytania. Jeśli nie ma w nich odpowiedzi na Twoją wątpliwość, skorzystaj z możliwości kontaktu z naszym opiekunem.

    Uzyskanie wyceny mieszkania online jest całkowicie bezpłatne. Wystarczy skorzystać z naszego narzędzia do wyceny, podać podstawowe informacje o mieszkaniu, aby w kilka chwil otrzymać szacunkową wartość mieszkania oraz szczegółowy raport cenowy do pobrania w formacie PDF. Dodatkowo raz w miesiącu, zupełnie bezpłatnie, otrzymasz aktualizację wyceny swojej nieruchomości.

    Aby zgłosić chęć sprzedaży mieszkania, wystarczy wypełnić formularz na stronie SonarHome. Osoby z Warszawy mogą wybrać szybką sprzedaż bezpośrednio do SonarHome lub opcję wsparcia naszego eksperta w sprzedaży na wolnym rynku. Po otrzymaniu zgłoszenia skontaktujemy się telefonicznie, aby przedstawić możliwości sprzedaży i wybrać najlepsze dla Ciebie rozwiązanie. Zgłoszenia z innych miast przekazujemy zaufanym agencjom nieruchomości, które doskonale znają realia lokalnego rynku.

    Zgłoszenie mieszkania i otrzymanie oferty zakupu od SonarHome są całkowicie bezpłatne i nie niosą za sobą żadnych zobowiązań.

    Ceny ofertowe to ceny podane w ogłoszeniach. Ceny te odzwierciedlają oczekiwania sprzedających i podlegają negocjacjom. Ostateczne kwoty sprzedaży, a więc ceny transakcyjne są niższe, często znacząco. Według danych NBP ceny podawane w ofertach różnią się od transakcyjnych od 8 do 17%. Ostateczna cena sprzedaży mieszkania zależy od wielu czynników, np. umiejętności negocjacyjnych, atrakcyjności oferty na tle pozostałych. Ponadto, w wielu przypadkach, należy się liczyć z prowizją pośrednika, co dodatkowo obniża kwotę otrzymywaną ostatecznie przez sprzedającego.