Jasne i przejrzyste koszty sprzedaży

Porównaj koszty sprzedaży mieszkania w dwóch wariantach: sprzedaży mieszkania do SonarHome oraz sprzedaży mieszkania na wolnym rynku.

Aby uzyskać wstępną kalkulację, podaj szacunkową wartość mieszkania

400 000
100 000 800 000

Sprzedaż mieszkania bezpośrednio do SonarHome

Długość sprzedaży3-7 dniPrzygotowanie mieszkania0 dniLiczba wizyt w mieszkaniu1 wizytaProcentowe koszty transakcji~8%*Uzyskana kwota368 000
Sprzedaj do SonarHome

Sprzedaż mieszkania na wolnym rynku z SonarHome

Długość sprzedaży14-120 dniPrzygotowanie mieszkania3 dniLiczba wizyt w mieszkaniu12-15 wizytProcentowe koszty transakcji~8%*Uzyskana kwota380-420k
Sprzedaj z SonarHome
* Średni procentowy koszt transakcji do SonarHome w 2021 roku. Wartość jest wyliczana indywidualnie dla każdej nieruchomości i może wynosić od 4 do 10%.

Najczęstsze pytania

Poniżej znajdziesz najczęściej zadawane nam pytania. Jeśli nie ma w nich odpowiedzi na Twoją wątpliwość, skorzystaj z możliwości kontaktu z naszym opiekunem.

    Uzyskanie szacunkowej wyceny online oraz otrzymanie raportu cenowego jest całkowicie bezpłatne.

    Aby zgłosić chęć sprzedaży mieszkania, wystarczy wypełnić formularz. Po otrzymaniu zgłoszenia skontaktujemy się z Tobą telefonicznie.

    Zgłoszenie mieszkania i otrzymanie oferty zakupu od SonarHome jest całkowicie bezpłatne i nie niesie za sobą żadnych zobowiązań. Jedyne koszty po stronie sprzedającego mogą pojawić się w momencie akceptacji oferty i konieczności pobrania odpowiednich, wymaganych do finalizacji transakcji, zaświadczeń z banku lub urzędu.

    Ceny ofertowe podane w ogłoszeniach podlegają negocjacjom. Ostateczne kwoty sprzedaży, a więc ceny transakcyjne są niższe, często znacząco. Według danych NBP ceny ofertowe różnią się od transakcyjnych od 8 do 17%. W drugim kwartale 2020 roku w Warszawie różnica wyniosła 14%. Ostateczna cena sprzedaży mieszkania zależy od wielu czynników, np. umiejętności negocjacyjnych, atrakcyjności oferty na tle pozostałych, itd.