Mieszkania z ogródkiem

Mieszkania z ogródkiem zaczęły cieszyć się ogromną popularnością podczas pandemii koronawirusa, gdy możliwości spędzania wolnego czasu zostały znacząco ograniczone. Jak znaleźć mieszkanie na parterze z ogródkiem, co warto wziąć pod uwagę i kiedy faktycznie będzie to dobre rozwiązanie?

Mieszkania na sprzedaż w Warszawie

4 mieszkań na sprzedaż

Mieszkania z ogródkiem na sprzedaż

Mieszkanie na sprzedaż z ogródkiem to nieruchomość poszukiwana obecnie przez wiele osób planujących zakup mieszkania. Powód jest prosty - mimo mieszkania w budynku wielorodzinnym, często w centrum miasta, właściciel takiej nieruchomości ma możliwość odpoczynku na zewnątrz, a w dodatku może w ogródku posadzić kwiaty, warzywa czy owoce. Warto mieć jednak świadomość, że mieszkanie z ogródkiem w wielu miejscach można kupić jedynie od dewelopera; wcześniej niezbyt często budowano bloki z ogródkami przynależącymi do mieszkań na parterze. 

Gdzie szukać amieszkania z ogródkiem na sprzedaż?

Mieszkanie w bloku z ogródkiem - choć nie jest tym samym, co dom z własną działką - jest obecnie poszukiwane przez wiele osób, chcących mieć możliwość zrelaksowania się na świeżym powietrzu w dowolnej chwili. Gdzie szukać takiego lokalu mieszkalnego?

Dla osób szukających mieszkania z ogródkiem Warszawa może być paradoksalnie miastem, w którym stosunkowo łatwo będzie znaleźć wymarzoną nieruchomość. Deweloperzy są świadomi tego, że coraz większej grupie osób zależy na możliwości odpoczynku w ogrodzie i chociaż częściowego kontaktu z naturą. Z tego względu jeśli chodzi o mieszkanie na parterze z ogródkiem, Warszawa może być dobrym miejscem poszukiwań - to właśnie tam realizowanych jest najwięcej inwestycji deweloperskich w całym kraju. 

Ofert sprzedaży nieruchomości warto zatem w pierwszej kolejności szukać na stronach lokalnych deweloperów; wiele ofert zamieszczanych jest również na ogólnopolskim portalu RynekPierwotny.pl. Spora część ogłoszeń zamieszczana jest także na innych portalach ogłoszeniowych, takich jak Otodom.pl czy Olx.pl. 

Warto jednocześnie mieć świadomość, że jeśli chodzi o mieszkanie z ogródkiem rynek wtórny również potrafi czasem zaskoczyć - takie nieruchomości są sprzedawane znacznie rzadziej (zwłaszcza jeśli chodzi o lokale w blokach z tzw. wielkiej płyty), jednak takie oferty także się zdarzają. Dodatkowo na własne mieszkanie z ogródkiem można liczyć np. w przypadku niektórych mieszkań w prywatnych kamienicach - o ile przynależy do nich również nieco większe podwórko. 

Ogłoszenia - sprzedaż mieszkań z ogródkiem

W przypadku ogłoszeń o sprzedaży mieszkania z ogródkiem warto zwrócić uwagę na kilka kwestii. W pierwszej kolejności należy zorientować się, czy ogródek jest ogrodzony; niektórzy deweloperzy nie stawiają dodatkowego ogrodzenia wokół budynku, a ogródek od reszty terenu oddzielają np. niewielkie tuje. Takie rozwiązanie jest jednak mało bezpieczne, a ponadto nie zapewnia wystarczającej prywatności właścicielom mieszkania. 

Oprócz tego należy też zwrócić uwagę na to, czy oprócz ogródka mieszkanie ma również balkon. W wielu wypadkach niewielki taras znajduje się na poziomie ziemi; w niektórych budynkach do ogródka schodzi się jednak po kilku schodkach z balkonu. Oba rozwiązania mają swoje zalety, ale i wady, dlatego warto wcześniej zastanowić się nad swoimi preferencjami w tej kwestii. 

Zalety i wady mieszkania z ogródkiem

Mieszkanie z ogródkiem opinie ma różne - dla wielu osób to doskonałe rozwiązanie, pozwalające na wygodny relaks na hamaku, leżaku czy po prostu na kocu na trawie. Z drugiej strony nie da się ukryć, że wielu osobom mieszkanie z ogródkiem na parterze (zwłaszcza w bloku) wydaje się mniej bezpieczne. Ogródek to także dodatkowe obowiązki - takie jak koszenie trawy czy dbanie o ewentualny żywopłot. Z tego względu przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie takiej nieruchomości warto jeszcze raz rozważyć wszystkie za i przeciw. 

Sprawdź: Wycena nieruchomości Warszawa