Mieszkania na sprzedaż Warszawa

Poniżej znajduje się pełna oferta naszych mieszkań w Warszawie.

Mieszkania na sprzedaż w Warszawie

217 mieszkań na sprzedaż

Otrzymuj najnowsze oferty SonarHome

Zaznacz jakiego mieszkania szukasz, załóż darmowe konto na platformie SonarHome, a my damy Ci znać kiedy takie mieszkanie pojawi się w naszej ofercie.

Jestem zainteresowany

W SonarHome kupisz mieszkania

 • Bezpiecznie

  Sprawdzone lokale naszych klientów, 
w sprzedaży których pośredniczymy

 • Różnego rodzaju

  Gotowe do wprowadzenia lub takie, które możesz zaaranżować zgodnie z własnymi potrzebami

 • Warte inwestowania

  Atrakcyjnie inwestycyjnie i takie w których urządzisz swój wymarzony dom

Ustaw powiadomienia

Co warto wiedzieć na temat mieszkań na sprzedaż w Warszawie?

Z danych NBP wynika, że średnia cena ofertowa za metr kwadratowy mieszkania w stolicy na rynku pierwotnym wyniosła 11 820 zł (IV kw. 2021), na rynku wtórnym - 13 302 zł. Warto jednocześnie zaznaczyć, że ceny ofertowe nie różniły się zbyt mocno od transakcyjnych i były wyższe o zaledwie kilka procent. To z kolei oznacza, że kupujący mieszkanie w tym mieście muszą przygotować się na ciężkie negocjacje i stosunkowo niskie obniżki (zarówno ze strony dewelopera, jak i prywatnego właściciela mieszkania). Jeśli chodzi zatem o mieszkania na sprzedaż, Warszawa należy do najdroższych miast w Polsce. 

Warszawa mieszkania na sprzedaż: w jakich dzielnicach można znaleźć najwięcej nieruchomości do sprzedania?

Istotne jest to, że jeśli chodzi o mieszkania w Warszawie, sprzedaż nieruchomości obejmuje wszystkie dzielnice - chociaż można wyróżnić takie, w których mieszkań do sprzedania jest znacznie więcej. Z danych SonarHome wynika, że w 2021 r. absolutnym liderem, jeśli chodzi o liczbę oferowanych ogłoszeń, był Mokotów (16 proc. nieruchomości na sprzedaż znajdowało się w tej dzielnicy). Na drugim miejscu znajduje się Wola (11 proc. wszystkich ofert), na kolejnych - Białołęka (9 proc.), Praga-Południe (9 proc.) i Śródmieście (7 proc.). Najwyższą różnicę między ceną ofertową a transakcyjną odnotowano w przypadku nieruchomości położonej na Ochocie. 

Mieszkania Warszawa na sprzedaż - rynek pierwotny czy wtórny?

Zarówno osoby, które chcą kupić w stolicy apartament od dewelopera w atrakcyjnej dzielnicy (takiej jak np. Wilanów czy Ursynów), jak i poszukujące mieszkania czy domu z rynku wtórnego (na Saskiej Kępie lub w takich klimatycznych dzielnicach jak Żoliborz czy Bielany) nie mają powodów do obaw. Rynek nieruchomości w stolicy obejmuje zarówno mieszkania na sprzedaż z rynku pierwotnego, jak i wtórnego. 

Z danych zebranych i przeanalizowanych przez SonarHome wynika, jeśli chodzi o oferty sprzedaży mieszkań, Warszawa nie ma sobie równych, a podaż nieruchomości na rynku stołecznym należy do największych w kraju. W 2021 r. liczba unikalnych ogłoszeń sprzedaży mieszkań wzrosła o 3 proc. w porównaniu do liczby ofert w 2020 r. Od II kw. 2021 r. liczba mieszkań (i to tylko na rynku wtórnym) utrzymywała się na poziomie ok. 12 tys. ofert. 

W przypadku rynku pierwotnego oferty są niezwykle atrakcyjne - inwestycje rozpoczęte przez deweloperów praktycznie w każdej dzielnicy Warszawy obejmują zarówno kawalerki, jak i mieszkania mające 2,3 lub 4 pokoje (o pow. od 38 do nawet 90 mkw.). Deweloperzy coraz częściej mają do zaoferowania przestronne lokale typu penthouse - także w samym Śródmieściu. Obecnie spora część lokali na sprzedaż z rynku pierwotnego jest zlokalizowana w dzielnicach takich jak Wilanów, Targówek, Praga-Południe, Białołęka czy Ursynów. 

Ogłoszenia o mieszkaniach na sprzedaż od dewelopera można znaleźć bezpośrednio na stronie firmy deweloperskiej. Dobre rezultaty daje również wyszukiwanie ofert z rynku pierwotnego na portalach nieruchomości. 

Z kolei jeśli chodzi o rynek wtórny, to oferta również jest mocno rozbudowana - bez względu na lokalizację. Mieszkanie “z drugiej ręki” bez przeszkód kupią zarówno osoby, którym zależy na spokojnej okolicy, mieszkaniu na parterze przy niezatłoczonej ulicy, jak i tym, którzy wolą lokal na wysokim piętrze, zależy im na bliskości restauracji i miejsc do restauracji oraz mieszkaniu w samym centrum miasta. Lokalizacja jest zresztą niezwykle istotną zaletą, jeśli chodzi o lokale z rynku wtórnego - mieszkania “z drugiej ręki” często znajdują się w najatrakcyjniejszych częściach miasta. 

Mieszkanie do kupna Warszawa: czym kierować się przy zakupie?

Niezależnie od tego, czy w jakim mieście ktoś chce kupić mieszkanie, warto odpowiedzieć sobie na kilka pytań:

 • W jakiej lokalizacji powinno znajdować się mieszkanie (w której dzielnicy, jak daleko od przystanków komunikacyjnych itd.)?
 • Jaka powinna być bezpośrednia okolica budynku (park, centra handlowo-usługowe, place zabaw)?
 • Jaka jest minimalna powierzchnia, która spełni oczekiwania kupującego (czy poszukującemu mieszkania zależy na zakupie dużego apartamentu, czy może kameralnego lokalu, którego powierzchnia jest stosunkowo niewielka)?
 • Które piętro jest najbardziej pożądane, a które najmniej (np. czy lokal powinien znajdować się na wyższym piętrze, czy lepszym rozwiązaniem jest parter)?
 • Ile pokoi powinien mieć lokal i jakie pomieszczenia powinny się w nim znajdować (czy oprócz kuchni, łazienki i salonu przyszłemu właścicielowi zależy jeszcze np. na oddzielnej sypialni lub gabinecie)?
 • Czy budynek powinien znajdować się na zamkniętej, ogrodzonej powierzchni, czy lepiej, żeby było to otwarte osiedle idealne dla rodzin z dziećmi?
 • Czy lepiej, żeby mieszkanie pochodziło z rynku pierwotnego (nowa inwestycja) czy wtórnego?

Wiele zależy również od tego, czy ma to być mieszkanie pod inwestycję (np. na wynajem), lokal na własne cele mieszkaniowe czy też może salon na potrzeby siedziby firmy. 

Mieszkania w Warszawie na sprzedaż: dlaczego stolica to idealne miejsce do zamieszkania?

Warszawa to prawdziwa oaza dla wszystkich mieszkańców, którzy doceniają urok ogromnej aglomeracji i chcą korzystać ze wszystkiego, co oferuje największe miasto w kraju. Zalet mieszkania w stolicy jest zresztą mnóstwo, dlatego też zainteresowanie kupujących nieustannie utrzymuje się na wysokim poziomie. 

Atrakcyjny rynek pracy

Po pierwsze, Warszawa przyciąga wielu inwestorów. To oznacza nie tylko nowe lokale mieszkalne, ale również biura czy budynki użyteczności publicznej. To z kolei przyciąga wiele firm, które decydują się na otworzenie w Warszawie swojej siedziby (lub przeniesienie jej do stolicy kraju z innego miasta). Atrakcyjne warunki do prowadzenia biznesu (w tym także infrastruktura itd.) sprawiają zatem, że to właśnie w Warszawie funkcjonuje najwięcej firm w Polsce, a co za tym idzie, stołeczny rynek pracy jest największym w kraju. W stolicy znacznie łatwiej znaleźć pracę niż w wielu innych regionach kraju. 

Z kwestią zatrudnienia związane są również zarobki. Już od lat średnie wynagrodzenie mieszkańców Warszawy zatrudnionych w stołecznych firmach jest znacznie wyższe niż średnia pensja pracownika z dowolnego miasta w Polsce. Na przykład w 2020 r. średnie wynagrodzenie w stolicy wyniosło 7147,46 zł brutto i było wyższe od przeciętnej miesięcznej pensji w województwie mazowieckim o 8,6 proc., a w porównaniu do całego kraju - aż o 29,4 proc. To wyraźnie pokazuje, że osoby pracujące w stolicy zarabiają średnio znacznie więcej. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na fakt, że w Warszawie pracy chętnie poszukują zwłaszcza specjaliści - którzy niekiedy swoją pracę (ze względu na jej specyfikę) mogą wykonywać jedynie w stolicy lub w zaledwie kilku największych miastach w Polsce. 

Szeroki dostęp do kultury, rozrywki i edukacji

Dla mieszkańców Warszawy dostęp do wszelkiego rodzaju rozrywek i kultury wydaje się oczywisty - na tle innych ośrodków miejskich stolica jednak zdecydowanie wygrywa, jeśli chodzi o ofertę teatrów, kin, muzeów, centrów edukacyjnych czy innych instytucji kulturalnych. Równie rozbudowana jest oferta rozrywek i atrakcji; osoby mieszkające w stolicy mogą też bez przeszkód uprawiać właściwie dowolny sport. Warto też zwrócić uwagę na szeroki dostęp do edukacji - i nie chodzi wyłącznie o imponującą liczbę szkół. Warszawa to przede wszystkim największy w kraju ośrodek akademicki, gdzie funkcjonują topowe polskie uczelnie, takie jak choćby Uniwersytet Warszawski czy Szkoła Główna Handlowa. 

Inne zalety mieszkania w Warszawie

Potencjalnych mieszkańców Warszawy powinien również zainteresować fakt, że stolica ma najlepszą komunikację publiczną w kraju - imponująca liczba połączeń autobusowych, tramwajowych i kolejowych sprawia, że bez większego problemu można dostać się do właściwie każdego miejsca w mieście. Dodatkowo stolica ma również własne lotnisko (z dogodnym dojazdem) i jest dobrze skomunikowana z innymi regionami kraju. 

Zalet mieszkania w stolicy jest zatem mnóstwo - nic dziwnego, że np. deweloperzy zachęcają potencjalnych klientów do zapoznania się z korzyściami wynikającymi z zakupu lokalu nie tylko w konkretnej dzielnicy, ale też - w Warszawie jako takiej.