Mieszkania na sprzedaż Warszawa Białołęka

Warszawska Białołęka to jedna z dzielnic najmocniej oddalonych od centrum stolicy; północna i wschodnia granica Białołęki stanowią zresztą granicę Warszawy. Jednocześnie to również jedna z największych dzielnic stolicy o stosunkowo niskiej gęstości zaludnienia. Większość mieszkańców to natomiast osoby młode, a społeczność tej dzielnicy jest uznawana nawet za jedną z najmłodszych w całym mieście.

Mieszkania na sprzedaż w Warszawie

14 mieszkań na sprzedaż

Otrzymuj najnowsze oferty SonarHome

Zaznacz jakiego mieszkania szukasz, załóż darmowe konto na platformie SonarHome, a my damy Ci znać kiedy takie mieszkanie pojawi się w naszej ofercie.

Jestem zainteresowany

Sprawdź pozostałe oferty SonarHome

Zobacz oferty

W SonarHome kupisz mieszkania

  • Bezpiecznie

    Sprawdzone lokale naszych klientów, 
w sprzedaży których pośredniczymy

  • Różnego rodzaju

    Gotowe do wprowadzenia lub takie, które możesz zaaranżować zgodnie z własnymi potrzebami

  • Warte inwestowania

    Atrakcyjnie inwestycyjnie i takie w których urządzisz swój wymarzony dom

Ustaw powiadomienia

Ile kosztują mieszkania na Białołęce?

Oferty sprzedaży mieszkań na Białołęce zainteresują osoby, które szukają nieruchomości w Warszawie w cenie znacznie niższej niż w większości dzielnic. Z danych SonarHome wynika, że szacunkowa cena za metr kwadratowy nieruchomości na sprzedaż na Białołęce wyniosła w kwietniu 2022 r. “zaledwie” 9388 zł - co na tle innych dzielnic jest stosunkowo niską kwotą. Dla porównania, szacunkowa cena z kwietnia 2021 r. to 8211 zł. 

Z danych SonarHome wynika jednak, że szacowana cena za metr kwadratowy lokalu mieszkalnego na Białołęce wzrosła od początku roku o 4,94 proc. Można się też spodziewać utrzymania trendu wzrostowego - zwłaszcza biorąc pod uwagę ceny w innych dzielnicach stolicy.

Czy warto kupić mieszkanie na Białołęce?

Mieszkania do kupienia na Białołęce zdecydowanie powinny szukać osoby, które wprawdzie chcą mieszkać w Warszawie, ale nie mają potrzeby zakupu nieruchomości blisko centrum miasta. Należy mieć świadomość, że Białołęka wprawdzie zyskała całkiem dobre połączenie komunikacyjne m.in. z Bielanami, jednak dotyczy to przede wszystkim osiedli takich jak Tarchomin czy Nowodwory. W przypadku pozostałych osiedli w tej dzielnicy dojazd do centrum jest już zdecydowanie trudniejszy i czasochłonny.

Mieszkanie do kupna w tej dzielnicy może być natomiast poszukiwane przez osoby, którym zależy przede wszystkim na ciszy, spokoju i zieleni. Tym samym Białołęka będzie świetną dzielnicą mieszkalną dla osób, które lubią atmosferę spokojnego, willowego przedmieścia. Z kolei osoby, które liczą na rozbudowaną infrastrukturę drogową i komunikacyjną, mogą czuć się zawiedzione - Białołęka pod tym względem wypada znacznie gorzej niż większość dzielnic Warszawy. To jednak umożliwia utrzymanie stosunkowo niskich cen nieruchomości. 

Białołęka może być natomiast dobrym miejscem do zamieszkania dla rodzin z dziećmi - na terenie dzielnicy znajdują się liczne place zabaw, placówki edukacyjne czy punkty opieki medycznej. Próżno szukać tu jednak bogatej oferty rozrywkowej, kulturalnej czy nawet gastronomicznej. 

Jednocześnie warszawska Białołęka może być dobrym miejscem na zakup nieruchomości w celach inwestycyjnych. Warto mieć na uwadze, że dzielnica intensywnie się rozwija, a planowane przez nią inwestycje mają podnieść poziom życia mieszkańców. Za kolejne kilka lub kilkanaście lat standard życia na Białołęce może zatem przypominać ten, do którego na co dzień przyzwyczajeni są mieszkańcy Ursynowa czy Bielan. Bardzo możliwe również, że na Białołękę doprowadzona zostanie metro, co umożliwiłoby szybki dojazd do centrum. Wartość nieruchomości na Białołęce może być wtedy nawet kilkukrotnie wyższa. 

Mieszkania na sprzedaż na Białołęce - dla kogo?

Obecnie sprzedaż mieszkań na Białołęce może zainteresować osoby, którym nie przeszkadza mieszkanie na peryferiach, a które doceniają uroki kameralnych osiedli skąpanych w zieleni. Białołęka to też dobre miejsce dla osób, które nie potrzebują na co dzień korzystać z uroków wielkomiejskiego życia, ale jednocześnie (na przykład ze względu na pracę) poszukują taniego mieszkania na terenie Warszawy.