Mieszkania na sprzedaż Warszawa Praga-Południe

Praga-Południe, położona po prawej stronie Wisły, to dzielnica z niesamowitym potencjałem, wokół której narosło jednak wiele krzywdzących stereotypów. Zdaniem wielu osób charakter tej dzielnicy wciąż się kształtuje - powstają tu nie tylko nowe inwestycje mieszkaniowe, ale również wiele obiektów sportowych, kulturalnych czy też nowe powierzchnie biurowe.

Mieszkania na sprzedaż w Warszawie

32 mieszkań na sprzedaż

Otrzymuj najnowsze oferty SonarHome

Zaznacz jakiego mieszkania szukasz, załóż darmowe konto na platformie SonarHome, a my damy Ci znać kiedy takie mieszkanie pojawi się w naszej ofercie.

Jestem zainteresowany

W SonarHome kupisz mieszkania

  • Bezpiecznie

    Sprawdzone lokale naszych klientów, 
w sprzedaży których pośredniczymy

  • Różnego rodzaju

    Gotowe do wprowadzenia lub takie, które możesz zaaranżować zgodnie z własnymi potrzebami

  • Warte inwestowania

    Atrakcyjnie inwestycyjnie i takie w których urządzisz swój wymarzony dom

Ustaw powiadomienia

Ile kosztują mieszkania na Pradze-Południe?

Wiele osób jest przekonanych, że ceny mieszkań na sprzedaż na Pradze-Południe są znacznie niższe niż w innych dzielnicach Warszawy. To jednak nie do końca prawda. Z szacunków SonarHome wynika, że w kwietniu 2022 r. za metr kwadratowy nieruchomości na sprzedaż w tej dzielnicy trzeba było zapłacić średnio 11 280 zł - czyli faktycznie mniej, niż np. na Woli, ale z kolei więcej niż na popularnych Bielanach. Dla porównania, w kwietniu 2021 r. za metr kwadratowy lokalu mieszkalnego na Pradze-Południe trzeba było zapłacić średnio 9850 zł - wzrost cen jest zatem mocno zauważalny. Tylko od początku tego roku szacowana cena za metr kwadratowy mieszkania w tej dzielnicy wzrosła o 7,51 proc.

Czy warto kupić mieszkanie na Pradze-Południe?

Praga-Południe jest obecnie bez wątpienia jedną z najszybciej rozwijających się dzielnic Warszawy - liczba nowych inwestycji (nie tylko mieszkaniowych) może zaskakiwać. Mimo, że Praga-Południe znajduje się po drugiej stronie Wisły, wciąż można z niej stosunkowo szybko dostać się do centrum miasta. Jest to możliwe dzięki linii metra M2. Dodatkowo, dzięki jej rozbudowie, mieszkańcy Pragi-Południe mogą również szybko dojechać m.in. na Targówek. Warto też mieć na uwadze, że na Pradze-Południe usytuowane są liczne przystanki tramwajowe oraz autobusowe, a także stacje PKP (na których zatrzymują się zarówno pociągi Kolei Mazowieckich jak i Szybkiej Kolei Miejskiej). 

Dobry dojazd do centrum (i w inne dzielnice Warszawy) to jednak tylko jeden z powodów, dla których warto poszukać mieszkania do kupienia właśnie w tej części stolicy. Kolejnym jest bogata infrastruktura i fakt, że na terenie dzielnicy cały czas powstają kolejne inwestycje o różnym charakterze. Mieszkańcy Pragi-Południe mają łatwy dostęp do placówek edukacyjnych, przychodni, sklepów, usług czy lokali gastronomicznych. Wszystko, co jest niezbędne do codziennego funkcjonowania, znajduje się właśnie na terenie dzielnicy. 

Co ciekawe, Praga-Południe - wbrew szkodliwym stereotypom - jest również dzielnicą stosunkowo cichą. To wspaniała wiadomość dla osób, które pracują blisko centrum miasta, ale wolą mieszkać na spokojnym osiedlu. Dodatkowo na terenie Pragi-Południe znajduje się też sporo terenów zielonych i rekreacyjnych. Jednym z najbardziej popularnych jest tzw. Poniatówka, czyli plaża nad Wisłą, na której warszawiacy chętnie relaksują się w ciepłe dni. Ponadto na terenie tej dzielnicy znajduje się również Park Skaryszewski.

Mieszkania na sprzedaż na Pradze-Południe - dla kogo?

To, co warto podkreślić, to fakt, że na Pradze-Południe mieszkanie do kupna dopasowane do własnych potrzeb znajdą zarówno miłośnicy nowoczesnych budynków jak i wielbiciele starych, odrestaurowanych kamienic. Nie brakuje również ofert mieszkań na sprzedaż w blokach z lat PRL.

O kupnie mieszkania na Pradze-Południe mogą zatem pomyśleć osoby, dla których bardzo ważny jest dobry dojazd do centrum, ale jednocześnie które wolą mieszkać w nieco spokojniejszej dzielnicy, której charakter wciąż się kształtuje. Nie da się też ukryć, że zakup lokalu na Pradze-Południe można również potraktować jak dobrą inwestycję - zwłaszcza, że w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy ceny mieszkań w tym rejonie Warszawy bardzo mocno wzrosły.