Mieszkania na sprzedaż Warszawa Ursus

Ursus to jedna z warszawskich dzielnic położonych na obrzeżach miasta. Nie cieszy się jeszcze tak dużym zainteresowaniem, jeśli chodzi o sprzedaż mieszkań, jak dzielnice położone bliżej centrum, jednak w najbliższych latach ten trend może się odwrócić - m.in. dzięki licznym inwestycjom deweloperskim i coraz bardziej rozbudowanej infrastrukturze. Ponadto, jeśli chodzi o połączenie komunikacyjne z centrum miasta, Ursus wcale nie znajduje się w znacznie gorszym położeniu niż choćby popularny Wilanów. 

Mieszkania na sprzedaż w Warszawie

6 mieszkań na sprzedaż

Ile kosztują mieszkania na Ursusie?

W porównaniu do wielu innych dzielnic Warszawy cena za metr kwadratowy nieruchomości na sprzedaż na Ursusie wciąż wydaje się atrakcyjna. Z szacunków SonarHome wynika, że w kwietniu 2022 r. za metr kwadratowy lokalu mieszkalnego w tej dzielnicy trzeba było średnio zapłacić 10 200 zł - czyli znacznie mniej niż na Bielanach, Woli, Mokotowie, Wilanowie czy Pradze-Południe. Jednocześnie można zauważyć duży wzrost cen na przestrzeni ostatniego roku. W kwietniu 2021 r. cena za metr kwadratowy mieszkania na Ursusie wynosiła średnio 8824 zł. Z danych SonarHome wynika również, że od początku roku szacowana cena za metr kwadratowy w tej dzielnicy wzrosła o 5,59 proc.

Czy warto kupić mieszkanie na Ursusie?

Ursus to dzielnica pofabryczna, jednak obecnie to raczej teren licznych inwestycji deweloperskich - zwłaszcza w rejonie Ursusa centralnego. Powstaje tam coraz więcej nowych osiedli mieszkaniowych o spójnej zabudowie. Stale rozbudowuje się też infrastruktura handlowo-usługowa; na terenie Ursusa znajduje się m.in. duże centrum handlowe Skorosze, a także liczne markety budowlane, spożywcze czy lokalne ryneczki. Tym samym zakup lokalu mieszkalnego na Ursusie będzie dobrą decyzją zarówno jeśli chodzi o własne cele mieszkaniowe jak i inwestycyjnie. 

O tym, że mieszkanie do kupna na Ursusie to dobra inwestycja świadczy również fakt, że zdaniem ekspertów Ursus może stać się “drugim Wilanowem” Warszawy - czyli samowystarczalną dzielnicą o kameralnym charakterze, w której nieruchomości na sprzedaż będą poszukiwać młode osoby pracujące w centrum miasta, ale wolące mieszkanie na spokojnych obrzeżach stolicy. Ursus jest też powszechnie uznawany za dzielnicę bezpieczną i spełniającą wszystkie potrzeby rodzin z dziećmi.   

Warto zwrócić też uwagę na fakt, że Ursus jest najlepszym dowodem na to, że położenie blisko centrum miasta nie jest niezbędne, by dojazd do Śródmieścia i sąsiadujących z nim dzielnic był szybki i bezproblemowy. Dzięki temu, że na terenie Ursusa znajdują się dwie stacje PKP, mieszkańcy tej dzielnicy mogą dostać się do centrum miasta już w kilkanaście minut - korzystając z SKM lub KM. Pewnym utrudnieniem może być jednak fakt, że w przeciwieństwie do wielu dzielnic Warszawy, na Ursusie nie ma przystanków tramwajowych. 

Mieszkania na sprzedaż na Ursusie - dla kogo?

Mieszkanie do kupna na Ursusie może być dobrą okazją zwłaszcza dla osób, którym zależy na zakupie nieruchomości znajdującej się nadal w granicach Warszawy, ale jednocześnie - za cenę znacznie niższą niż w przypadku lokali położonych bliżej centrum. 

Ursus będzie też idealną lokalizacją dla rodzin z dziećmi, które cenią sobie bezpieczeństwo, dostęp do placówek edukacyjnych i medycznych, spokój i przyjazny charakter dzielnicy. Warto podkreślić, że Ursus jest właściwie samowystarczalny - i wszystko, co niezbędne do życia, znajduje się na terenie tej dzielnicy. Z kolei w razie potrzeby dojazd do centrum miasta komunikacją publiczną może trwać zaledwie kilkanaście minut.

Nieruchomościami na sprzedaż na Ursusie powinny też zainteresować się osoby, które poszukują mieszkania do kupienia w celach inwestycyjnych. Cena lokali mieszkalnych w tej dzielnicy wciąż jest stosunkowo bliska, a wszystko wskazuje na to, że w kolejnych latach może zacząć zbliżać się do cen z terenów, które są usytuowane bliżej centrum stolicy.