Powrót do bloga

Szybka metamorfoza mieszkania – jak błyskawicznie poprawić wystrój wnętrza?

Kategoria:MetamorfozyAutor: Ostatnia aktualizacja:

Szybka metamorfoza mieszkania to marzenie wielu osób, ale i spore wyzwanie. Swoją koncepcję musimy dopasować nie tylko do oczekiwań i budżetu, ale przede wszystkim do ograniczonego czasu na realizację. Jak sprawnie i efektownie poprawić wystrój wnętrza? – prezentujemy na podstawie naszej realizacji przy ulicy Grzybowskiej. Prace prowadzone były na życzenie klientki, która zdecydowała się na sprzedaż mieszkania z SonarHome.

Chcesz poznać cenę swojego mieszkania?

Zobacz podobne artykuły

Jak poprawić wystrój mieszkania?

Szybka metamorfoza mieszkania zazwyczaj oznacza home staging. To jedna z usług wykonywana przez nasz dział Design. Przeznaczona jest dla klientów, którzy zdecydują się sprzedać nieruchomość z SonarHome i dzięki odświeżeniu lokalu chcą osiągnąć jak największy zysk. Home staging polega na uatrakcyjnieniu mieszkania (w tym na usunięciu rzeczy osobistych właściciela, dokonaniu niezbędnych napraw i dodaniu właściwych dekoracji) – w trosce o podniesienie jego wartości.

Jak upiększyć mieszkanie?

Szybka metamorfoza mieszkania zakłada najczęściej wprowadzenie niewielkich zmian, które jednak oddziałują na całościowy odbiór nieruchomości przez potencjalnych klientów. Mieszkanie przy ulicy Grzybowskiej zostało zaprojektowane w formie otwartej, z wyraźnie zaznaczoną strefą wypoczynkową. Na 48 metrach kwadratowych zaaranżowano salon z aneksem kuchennym, sypialnię, korytarz oraz łazienkę. Układ funkcjonalny okazał się bardzo korzystny, jednak po latach użytkowania wymagał odświeżenia. Na czym skupiliśmy się podczas tej realizacji? 

  Życzeniem klientki było utrzymanie neutralnej kolorystyki, dlatego postawiliśmy na biele i szarości oraz naturalne materiały jak drewno, bambus i rattan. W całym mieszkaniu zadbaliśmy o właściwe oświetlenie, by uwydatnić atuty poszczególnych pomieszczeń. Ponadto nieruchomość uatrakcyjniły stylowe akcesoria. W salonie – zamiast stanowiska pracy – pojawiła się strefa wypoczynkowa. Kolejna przestrzeń do relaksu pojawiła się na balkonie.W łazience skupiliśmy się na naprawie drobnych wad na ścianach i renowacji fug.

Jak zrobić metamorfozę pokoju?

Szybka metamorfoza mieszkania nie musi dotyczyć wszystkich pokoi. Niekiedy zasadne jest odświeżenie wyłącznie jednego lub kilku pomieszczeń, by poprawić wygląd lokalu – na przykład wysłużonego salonu, który lata świetności ma za sobą. Często wystarcza naprawienie drobnych wad oraz dobranie odpowiednich akcesoriów. Można tego dokonać niewielkim nakładem kosztów, a czerpać korzyści w postaci sprzedaży mieszkania za pożądaną kwotę. Jeśli masz nieruchomość, której zbycie sprawia problemy, zastanów się, jakie zmiany sprawią, że będzie atrakcyjniejsza dla potencjalnych klientów. Jeśli nie masz doświadczenia na tym polu, skontaktuj się z nami – chętnie wesprzemy Cię naszą ekspercką wiedzą w zakresie projektowania funkcjonalnych i atrakcyjnych przestrzeni. Następnie jeden z naszych doradców pomoże Ci sfinalizować transakcję. 

Szybkie metamorfozy mieszkań to nasza specjalność. Jeśli chcesz podnieść wartość swojej nieruchomości i przyciągnąć potencjalnych nabywców, koniecznie skontaktuj się z nami: 664 960 560. Możesz być pewny, że zadbamy o dopasowanie projektu do Twoich oczekiwań i budżetu. 

Czytaj również

 • NOWOŚĆ

  Stare mieszkanie jak nowe. Spektakularna metamorfoza mieszkania

  Spektakularna metamorfoza mieszkania kojarzy się z czasochłonnym procesem, ogromem pracy (zarówno koncepcyjnej, jak i fizycznej) oraz dużymi kosztami. Co gdybyśmy powiedzieli Ci, że możemy przeprowadzić remont Twojego mieszkania od A do Z i wyręczyć Cię w najbardziej uciążliwych zadaniach? Obejrzyj efekty naszych prac w lokalu przy ulicy Bema i rozważ współpracę z nami – szczególnie jeśli bez sukcesu próbujesz sprzedać nieruchomość. Już na wstępie zdradzimy, że dzięki wprowadzonym przez nas zmianom, mieszkanie przy ulicy Bema błyskawicznie znalazło właściciela.

  Metamorfozy13.10.2022
 • Efektowna metamorfoza mieszkania w bloku. Jak unowocześnić mieszkanie?

  Metamorfoza mieszkania w bloku to nie lada wyzwanie – potrzeba do tego doświadczonego architekta, sprawnej ekipy remontowej, zaufanych dostawców oraz wysokiej jakości materiałów. Remonty generalne to nasza specjalność, a wspomniane czynniki są podstawami funkcjonowania działu Design w SonarHome. Tym razem opowiemy szerzej o metamorfozie mieszkania przy ulicy Żytniej w Warszawie.

  Metamorfozy24.08.2022