Powrót do bloga

Stare mieszkanie jak nowe. Spektakularna metamorfoza mieszkania

Kategoria:MetamorfozyAutor: Ostatnia aktualizacja:

Spektakularna metamorfoza mieszkania kojarzy się z czasochłonnym procesem, ogromem pracy (zarówno koncepcyjnej, jak i fizycznej) oraz dużymi kosztami. Co gdybyśmy powiedzieli Ci, że możemy przeprowadzić remont Twojego mieszkania od A do Z i wyręczyć Cię w najbardziej uciążliwych zadaniach? Obejrzyj efekty naszych prac w lokalu przy ulicy Bema i rozważ współpracę z nami – szczególnie jeśli bez sukcesu próbujesz sprzedać nieruchomość. Już na wstępie zdradzimy, że dzięki wprowadzonym przez nas zmianom, mieszkanie przy ulicy Bema błyskawicznie znalazło właściciela.

Chcesz poznać cenę swojego mieszkania?

Zobacz podobne artykuły

Niezwykły remont mieszkania. Spektakularna metamorfoza w krótkim czasie

Spektakularna metamorfoza mieszkania rozpoczyna się od sprawdzenia stanu technicznego wnętrza, opracowania koncepcji i zaplanowania harmonogramu prac. Pierwotnie na 60 metrach kwadratowych znajdowały się: kuchnia, mała łazienka, salon oraz prowizorycznie wydzielone pomieszczenie bez okna, pełniące funkcję składziku. Sypialnia nie była oddzielona od pozostałej części mieszkania. Układ funkcjonalny był dla nas sporym wyzwaniem ze względu na ścianę pod kątem i dużą powierzchnię okien. Podjęliśmy szereg działań – nie tylko, by uatrakcyjnić wnętrze, ale przede wszystkim zadbać o jego funkcjonalność i ergonomię. 

Stare mieszkanie jak nowe

Spektakularna metamorfoza mieszkania zakładała stworzenie wnętrza dostosowanego do potrzeb pary lub rodziny z dzieckiem. Koncepcja  była dość odległa od stanu zastanego, dlatego całą przestrzeń zaprojektowaliśmy od nowa, łącznie z wyburzeniem wszystkich ścian i zdjęciem posadzek. Aby zadbać o funkcjonalność i atrakcyjność mieszkania, postanowiliśmy zwiększyć liczbę pomieszczeń. Usunęliśmy zabudowania z płyty wiórowej, dzięki czemu mogliśmy od nowa poprowadzić instalacje hydrauliczną i elektryczną, a także przenieść kuchnię w bardziej naturalne miejsce. Ostatecznie na wspomnianych 60 metrach kwadratowych zaplanowaliśmy salon z aneksem kuchennym, sypialnię, jedno pomieszczenie do dowolnej aranżacji (np. z przeznaczeniem na kolejną sypialnię lub gabinet do pracy zdalnej), łazienkę oraz pomieszczenie gospodarcze.

Jak zrobić spektakularną metamorfozę?

Spektakularna metamorfoza mieszkania nie zawsze musi oznaczać ogromne koszty i wiązać się z generalnym remontem – piorunujący efekt można uzyskać między innymi dzięki umiejętnemu graniu kolorami i fakturami. Podczas remontu przy ulicy Bema zdecydowaliśmy się na zestawienie kilku odważnych kolorów, ale dzięki dobraniu odpowiednich barw oraz połączeniu z delikatną, naturalną bazą, całość jest spójna i niekrzykliwa. Z pełnym przekonaniem możemy stwierdzić, że udało nam się stworzyć w pełni funkcjonalną i atrakcyjną przestrzeń, która przyciągnęła wielu potencjalnych klientów i błyskawicznie znalazła właściciela.

Spektakularna metamorfoza mieszkania jest w Twoim zasięgu, nawet jeśli uważasz, że nie masz pojęcia o aranżacji wnętrz. Jeśli chcesz podnieść wartość swojej nieruchomości i przyciągnąć potencjalnych nabywców, skontaktuj się z nami: 664 960 560. Zatroszczymy o dopasowanie projektu do oczekiwań, budżetu i pożądanego terminu realizacji. 

Czytaj również

 • NOWOŚĆ

  Szybka metamorfoza mieszkania – jak błyskawicznie poprawić wystrój wnętrza?

  Szybka metamorfoza mieszkania to marzenie wielu osób, ale i spore wyzwanie. Swoją koncepcję musimy dopasować nie tylko do oczekiwań i budżetu, ale przede wszystkim do ograniczonego czasu na realizację. Jak sprawnie i efektownie poprawić wystrój wnętrza? – prezentujemy na podstawie naszej realizacji przy ulicy Grzybowskiej. Prace prowadzone były na życzenie klientki, która zdecydowała się na sprzedaż mieszkania z SonarHome.

  Metamorfozy11.10.2022
 • Efektowna metamorfoza mieszkania w bloku. Jak unowocześnić mieszkanie?

  Metamorfoza mieszkania w bloku to nie lada wyzwanie – potrzeba do tego doświadczonego architekta, sprawnej ekipy remontowej, zaufanych dostawców oraz wysokiej jakości materiałów. Remonty generalne to nasza specjalność, a wspomniane czynniki są podstawami funkcjonowania działu Design w SonarHome. Tym razem opowiemy szerzej o metamorfozie mieszkania przy ulicy Żytniej w Warszawie.

  Metamorfozy24.08.2022