Powrót do bloga

Efektowna metamorfoza mieszkania w bloku. Jak unowocześnić mieszkanie?

Kategoria:MetamorfozyAutor: Ostatnia aktualizacja:

Metamorfoza mieszkania w bloku to nie lada wyzwanie – potrzeba do tego doświadczonego architekta, sprawnej ekipy remontowej, zaufanych dostawców oraz wysokiej jakości materiałów. Remonty generalne to nasza specjalność, a wspomniane czynniki są podstawami funkcjonowania działu Design w SonarHome. Tym razem opowiemy szerzej o metamorfozie mieszkania przy ulicy Żytniej w Warszawie.

Chcesz poznać cenę swojego mieszkania?

Zobacz podobne artykuły

Jak przerobić mieszkanie w bloku? Od czego zacząć?

Metamorfoza mieszkania w bloku rozpoczyna się od sprawdzenia stanu technicznego lokalu – od podstawowych cech, przez stan instalacji, po najdrobniejsze detale. W mieszkaniu przy Żytniej na 135 metrach kwadratowych znajdowały się: kuchnia, sześć pokoi, trzy garderoby, dwie łazienki i toaleta. Budynek został wybudowany w 2000 roku i prawdopodobnie wtedy też lokal został wykończony. Następnie mieszkanie było długo wynajmowane – przez lata każda z sypialni miała własnych lokatorów i stanowiła odrębną przestrzeń do życia. Już na pierwszy rzut oka było widać, że w mieszkaniu brakuje spójności, a całość wymaga zdecydowanego odświeżenia. Ponadto w lokalu nie było strefy dziennej, stąd decyzja o połączeniu dwóch prowizorycznie wydzielonych sypialni i wyburzeniu ściany między nowopowstałym salonem a kuchnią. W ten sposób zaaranżowaliśmy dobrze doświetloną, otwartą przestrzeń do odpoczynku z przestronnym aneksem kuchennym.

zytnia15b-44.png

Jak unowocześnić mieszkanie? Proste i efektowne zabiegi

Metamorfoza mieszkania w bloku – poza kluczowymi zmianami projektowymi – to również troska o detale. Ogromne znaczenie odgrywa tutaj chociażby kolorystyka, dlatego warto dokładnie przemyśleć kwestie z nią związane. W przypadku tego lokalu zdecydowaliśmy się na neutralną bazę kolorystyczną – biele i beże – z jednym mocnym akcentem w postaci intensywnie niebieskiej ściany, która oddziela salon od korytarza, toalety i kuchni, jednocześnie nie zamykając przestrzeni. Dzięki temu całość nie jest przytłaczająca - serce domu jest w otwartej strefie dziennej, a dalsza część mieszkania, gdzie znajdują się sypialnie, pozostaje cicha i stonowana oraz zapewnia domownikom prywatność i spokój.

zytnia15b-49.png

Nowo nabyte mieszkanie w bloku – dlaczego warto je wyremontować?

Niekiedy nabywcy mieszkań z rynku wtórnego odkładają remont, ponieważ sam zakup lokalu był sporym obciążeniem finansowym. Nie należy tego robić – warto od razu upewnić się, że wszystkie instalacje działają bez zarzutu i naprawić ewentualne wady. W mieszkaniu przy Żytniej czekało nas chociażby przerobienie przyłączy hydraulicznych – zrobiliśmy to natychmiast, by oferować naszym klientom gotowy produkt, który nie wymaga większych nakładów finansowych. Zatroszczyliśmy się również o funkcjonalność i ergonomię.

zytnia15b-2 2.png

Metamorfoza w mieszkaniu przy Żytniej to jeden z naszych największych jak dotychczas projektów. Na 135 metrach kwadratowych udało nam się stworzyć idealną przestrzeń dla rodziny, z wydzielonymi strefami do pracy i relaksu. Jesteśmy pewni, że właściciele docenią wyjątkowdesign oraz funkcjonalność wnętrza.

Czytaj również

 • NOWOŚĆ

  Stare mieszkanie jak nowe. Spektakularna metamorfoza mieszkania

  Spektakularna metamorfoza mieszkania kojarzy się z czasochłonnym procesem, ogromem pracy (zarówno koncepcyjnej, jak i fizycznej) oraz dużymi kosztami. Co gdybyśmy powiedzieli Ci, że możemy przeprowadzić remont Twojego mieszkania od A do Z i wyręczyć Cię w najbardziej uciążliwych zadaniach? Obejrzyj efekty naszych prac w lokalu przy ulicy Bema i rozważ współpracę z nami – szczególnie jeśli bez sukcesu próbujesz sprzedać nieruchomość. Już na wstępie zdradzimy, że dzięki wprowadzonym przez nas zmianom, mieszkanie przy ulicy Bema błyskawicznie znalazło właściciela.

  Metamorfozy13.10.2022
 • NOWOŚĆ

  Szybka metamorfoza mieszkania – jak błyskawicznie poprawić wystrój wnętrza?

  Szybka metamorfoza mieszkania to marzenie wielu osób, ale i spore wyzwanie. Swoją koncepcję musimy dopasować nie tylko do oczekiwań i budżetu, ale przede wszystkim do ograniczonego czasu na realizację. Jak sprawnie i efektownie poprawić wystrój wnętrza? – prezentujemy na podstawie naszej realizacji przy ulicy Grzybowskiej. Prace prowadzone były na życzenie klientki, która zdecydowała się na sprzedaż mieszkania z SonarHome.

  Metamorfozy11.10.2022