Powrót do bloga

RAPORT: Sytuacja cenowa warszawskiego rynku mieszkaniowego

Kategoria:Trendy rynkoweAutor: Ostatnia aktualizacja:

Rynek nieruchomości w pierwszej połowie 2021 r. charakteryzowała duża dynamika wzrostów cen podyktowana sytuacją epidemiczną oraz gospodarczą. Mieszkania nadal stanowią atrakcyjną formę inwestycji i lokaty kapitału w obliczu rosnącej inflacji.

Chcesz poznać cenę swojego mieszkania?

Zobacz podobne artykuły

RAPORT: Sytuacja cenowa warszawskiego rynku mieszkaniowego 08.2021

Przygotowaliśmy raport „Sytuacja cenowa warszawskiego rynku mieszkaniowego”, z którego wynika, że w ciągu sześciu miesięcy 2021 r. średnie tempo wzrostu cen mieszkań na rynku wtórnym wyniosło 6%. Odnotowano także niewielki miesięczny wzrost cen mieszkań i dużą liczbę pozytywnie rozpatrzonych wniosków o kredyt hipoteczny. 

Zobacz również: mieszkania na sprzedaż Warszawa


raport - średnia cena za m2 mieszkania w Warszawie, pierwsze półrocze 2021

Czego dowiesz się z raportu?

    Ile wyniosła w pierwszym półroczu 2021 r. średnia cena za m2 mieszkania w Warszawie?Jakie było średnie miesięczne tempo wzrostu cen?Gdzie w Warszawie odnotowano rekordowy wzrost cen?W jakiej dzielnicy jest najwięcej ofert mieszkań na sprzedaż z rynku wtórnego?Ile wynosi przeciętny metraż mieszkań wystawionych na sprzedaż w Warszawie?

Polecamy również: wycena nieruchomości Warszawa

Pobierz raport
Head of Real Estate Market Analysis
O mnie

Ukończyłam gospodarkę nieruchomościami w Wyższej Szkole Bankowej i studia podyplomowe na kierunku wycena nieruchomości. Już od 11 lat jestem branżowym analitykiem – zanim trafiłam do SonarHome, gdzie objęłam posadę Head of Real Estate Market Analysis, zdobywałam doświadczenie w Centrum AMRON i Cenatorium. Specjalizuję się w wielowymiarowych analizach, pracy z danymi transakcyjnymi i ofertowymi, analizie konkurencji dla spółek deweloperskich oraz tworzeniu raportów dla sektora publicznego i prywatnego. Za swoje mocne strony uważam cierpliwość i dokładność.

Czytaj również

  • NOWOŚĆ

    Obniżki stóp procentowych ratunkiem dla rynku nieruchomości? Stabilność, czy zmiana trendu - nowe dane NBP.

    Stabilność czy początek spadków? Średnie ceny ofertowe mieszkań z rynku wtórnego w październiku kolejny miesiąc z rzędu były relatywnie stabilne względem września. W Poznaniu, Krakowie i Warszawie dynamika zmian nie przekroczyła 1%. We Wrocławiu i Łodzi kosmetyczne spadki wyniosły odpowiednio: 1% i 1,5%. Jedynie w Gdańsku odnotowano podwyżkę cen wywoławczych, która wyniosła 2,2%. W drugiej połowie listopada NBP opublikował ceny transakcyjne mieszkań w III kw. 2024 roku.

    Trendy rynkowe28.11.2024
  • NOWOŚĆ

    Rynek wymusza obniżki

    Inflacja wciąż galopuje, a dotychczasowe działania RPP nie były w stanie jej zdusić. Kryzys na rynku kredytowym ciągnie za sobą załamanie na rynku sprzedaży mieszkań. W cenach mieszkań zauważamy najmniejsze zmiany, ale to nie znaczy, że ich nie widać. Statystyki to jeden sposób na ocenę trendów, drugi to obserwacja behawioralna rynku. Sprzedających czekają w najbliższym czasie największe zmiany, co więcej, zmiana ich zachowania podczas ekspozycji mieszkania w ofercie jest już zauważalna.

    Trendy rynkowe22.09.2022
  • 25 milionów złotych – to cena luksusu

    W trudnych czasach jedyny segment nieruchomości, który ma się dobrze, to rynek luksusowy. Piętna nie odznaczyła na nim ani pandemia, ani bieżące zawirowania gospodarcze, które tak bardzo dotknęły nieruchomości z tzw. segmentu popularnego. W momentach kryzysowych rynek luksusowy zyskuje ponieważ, zamożni nabywcy szukają nieprzeciętnych aktywów, które dają perspektywę na wzrost wartości w czasie.