Powrót do bloga

5 powodów, dla których warto skorzystać z usług doradcy poleconego przez SonarHome

Kategoria:Sprzedaż mieszkaniaAutor: Ostatnia aktualizacja:

Samodzielna sprzedaż mieszkania to często skomplikowany i długotrwały proces. Jeżeli nie masz doświadczenia z tego typu transakcjami, istnieje ryzyko, że nie uda Ci się sprzedać nieruchomości w założonym czasie i w najkorzystniejszej dla Ciebie cenie.

Chcesz poznać cenę swojego mieszkania?

Co znajdziesz w artykule?

 1. 5 powodów, dla których warto zgłosić mieszkanie na sprzedaż do SonarHome
 2. Czego możesz spodziewać się podczas bezpłatnej konsultacji z doradcą poleconym przez SonarHome? 5 etapów spotkania

Zobacz podobne artykuły

Dlaczego tak się dzieje? Z reguły wynika to z nieznajomości specyfiki rynku (np. ceny, tendencje, sezonowość, kwestie formalne) i/lub niewłaściwego przygotowania oferty (np. niskiej jakości zdjęcia, niekompletny opis, brak wiedzy na temat promowania ogłoszenia w sieci), ale wpływa na to wiele rozmaitych czynników, jak chociażby niski poziom umiejętności negocjacyjnych czy niewielka dostępność czasowa sprzedającego. Jeśli czujesz, że którykolwiek z opisanych wyżej problemów Cię dotyczy, rozważ współpracę z doradcą. W poniższym tekście przedstawimy pięć powodów, dla których warto skorzystać ze wsparcia lokalnego eksperta. 

5 powodów, dla których warto zgłosić mieszkanie na sprzedaż do SonarHome

  Polecamy tylko sprawdzonych doradców
  Do współpracy rekomendujemy wyłącznie doświadczonych doradców, co do których jesteśmy pewni, że sprzedadzą Twoje mieszkanie w korzystnej cenie i możliwie najkrótszym czasie. Nie mamy sieci własnych agentów, dlatego gwarantujemy, że nasz wybór jest całkowicie bezstronny, oparty przede wszystkim na wynikach doradców, ich jakości obsługi oraz znajomości lokalnego rynku. Jako SonarHome również trzymamy rękę na pulsie, ponieważ stale monitorujemy statystyki sprzedaży, aby upewnić się, że cały proces przebiega po Twojej myśli i jesteś w stu procentach zadowolony z obsługi. 
  Rekomendujemy doradców znających lokalne realia
  Możesz mieć pewność, że skontaktuje się z Tobą prawdziwy specjalista od lokalnego rynku. Podczas spotkania doradca zaprezentuje konkurencyjne oferty i transakcje zrealizowane w najbliższej okolicy, pomoże określić cenę sprzedaży i ustalić najskuteczniejszą strategię promocji. Zyskasz świadomość cech swojej oferty, a tym samym będziesz mógł uwypuklić zalety nieruchomości i naprawić jej ewentualne wady. 
  Dbamy o Twój czas i wygodę
  Nie wiesz, jak odpowiednio przygotować mieszkanie do prezentacji? Nie dysponujesz dostateczną ilością czasu na spotkania z niepewnymi klientami? Nie masz doświadczenia w negocjacjach cen? To żaden problem! Wskażemy Ci najlepszego lokalnego doradcę, który wesprze Cię na każdym etapie: podczas prezentacji, negocjacji, załatwiania formalności i finalizacji transakcji. Doradca przejmie najbardziej uciążliwe obowiązki, dbając jednocześnie o maksymalizację zysku. Nie musisz martwić się o przebieg sprzedaży – wystarczy, że przekażesz klucze naszemu partnerowi, a on zatroszczy się o profesjonalną obsługę klientów i uzyskanie najlepszej oferty zakupu. 
  Troszczymy się o bezpieczeństwo transakcji
  Gwarantujemy, że polecani przez nas doradcy działają profesjonalnie i etycznie, a wszystkie transakcje odbywają się zgodnie z wymogami formalnymi. Nasi partnerzy doskonale wiedzą skąd pozyskać niezbędne dokumenty, a do tego współpracują z zaufanymi prawnikami i notariuszami. Każdego pośrednika obowiązuje kodeks etyki zawodowej, a ponadto podlega on obowiązkowemu ubezpieczeniu OCi. 
  Jesteśmy do Twojej dyspozycji
  W razie pytań lub wątpliwości jesteśmy do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 17:00. Możesz skontaktować się z nami na każdym etapie sprzedaży, aby otrzymać dodatkowe informacje lub zgłosić ewentualne uwagi. Natychmiast zapewnimy Ci niezbędne wsparcie. Chcemy współpracować wyłącznie z najlepszymi partnerami na rynku, dlatego zależy nam na Twojej opinii. Jeśli z jakiegoś powodu nie będziesz zadowolony z wskazanego przez nas doradcy, skontaktuj się z nami, a my polecimy Ci partnera lepiej dopasowanego do Twoich oczekiwań. 

Czego możesz spodziewać się podczas bezpłatnej konsultacji z doradcą poleconym przez SonarHome? 5 etapów spotkania

Jak wygląda spotkanie z doradcą ds. nieruchomości? Jaką wiedzę na tym etapie posiada agent? Czy złożona przez niego oferta współpracy jest zobowiązująca? Na wszystkie te pytania odpowiemy w dalszej części artykułu. 

  Interpretacja raportu oraz identyfikacja wad i zalet oferty

Przed spotkaniem doradca otrzyma raport o Twojej nieruchomości, wygenerowany przez SonarHome. Znając cechy Twojego mieszkania i bazując na własnej wiedzy i doświadczeniu, przygotuje się do omówienia silnych i słabych stron oferty. Dzięki temu będziesz wiedział, jak uwypuklić zalety i naprawić ewentualne mankamenty. 

  Omówienie sytuacji na lokalnym rynku nieruchomości

Zastanawiasz się, czy to odpowiedni czas na sprzedaż mieszkania? Chcesz wiedzieć z czego wynikają ceny w danym segmencie? Jesteś ciekawy jak zmiany rządowe wpływają na branżę? Doradca przedstawi Ci aktualną sytuację na rynku nieruchomości oraz omówi tendencje kształtujące stawki. 

  Prezentacja ofert konkurencyjnych

Doradca dysponuje unikatowym narzędziem, autorstwa SonarHome, o nazwie Lead360. Prezentuje ono oferty w okolicy, co pozwala na identyfikację konkurencji oraz oszacowanie optymalnej ceny sprzedaży. 

  Oferta współpracy

 Nie musisz podejmować decyzji podczas pierwszego spotkania. Doradca opowie Ci o możliwościach współpracy i da czas na przemyślenie oferty. Agent będzie dostępny, by odpowiedzieć na pojawiające się pytania i wyjaśnić wątpliwości. W razie wątpliwości możesz skonsultować swoje wątpliwości z opiekunem klienta po stronie SonarHome.

  Ustalenie ceny i strategii sprzedaży

Wspólnie z doradcą ustalicie satysfakcjonującą cenę oraz optymalny harmonogram sprzedaży. Dodatkowo lokalny ekspert przedstawi Ci strategię promocyjną, dopasowaną do Twojej nieruchomości. Jeżeli warunki zostaną przez Ciebie zaakceptowane, będziecie mogli rozpocząć współpracę. 

  Sprzedaj mieszkanie z doradcą rekomendowanym przez SonarHome 

Dlaczego warto skorzystać z usług doradcy rekomendowanego przez SonarHome? Dzięki jego doświadczeniu i umiejętnościom dotrzesz do jak największej liczby potencjalnych kupujących i otrzymasz najkorzystniejszą ofertę. 

Head of Marketing
O mnie

Jestem absolwentką London Metropolitan University. Uzyskałam również certyfikat Digital Marketing Institute. Posiadam dwudziestoletnie doświadczenie w marketingu, zdobywane w międzynarodowych agencjach reklamowych i firmowych działach marketingu. Dzięki temu świetnie czuję się nie tylko w branży nieruchomości, ale także w organizacjach związanych z motoryzacją i edukacją. W SonarHome kieruję działem marketingu. Specjalizuję się w obsłudze mediów społecznościowych, prowadzeniu działań SEO i content marketingu. Za swoje mocne strony uważam komunikatywność, empatię i asertywność.

Czytaj również

 • NOWOŚĆ

  Kiedy wyprowadzić się ze sprzedanego mieszkania?

  Jednym z obowiązków, który ciąży na sprzedającym nieruchomość po sporządzeniu aktu notarialnego jest przekazanie kluczy do mieszkania lub domu nowemu właścicielowi. Zaplanowanie wyprowadzki jest pewnym procesem i zazwyczaj wymaga czasu. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, ile czasu ma sprzedający na opuszczenie mieszkania, jak wygląda sprzedaż mieszkania z odroczonym terminem wyprowadzki i czym grozi niedotrzymanie ustalonych terminów.

 • NOWOŚĆ

  Wycena mieszkania przez rzeczoznawcę - metody, cena i inne

  Potrzebny do banku, US czy wielu innych instytucji - operat szacunkowy okazuje się często niezbędny. Ile kosztuje jego sporządzenie przez rzeczoznawcę? Jakie czynniki rzeczoznawca uwzględnia, gdy dochodzi do szacowania nieruchomości i ile może potrwać wycena nieruchomości?

 • NOWOŚĆ

  Przeniesienie własności nieruchomości - jak wygląda proces?

  Przeniesienie własności nieruchomości zazwyczaj kojarzy nam się z przeprowadzeniem transakcji kupna-sprzedaży. W praktyce jednak pojęcie to wiąże się także z wieloma innymi sytuacjami. W jakich jeszcze okolicznościach można przenieść własność nieruchomości?