Powrót do bloga

iBuying - wszystko, co musisz wiedzieć o szybkiej sprzedaży mieszkania

Kategoria:Sprzedaż mieszkaniaAutor: Ostatnia aktualizacja:

iBuying to usługa, z której mogą skorzystać osoby chcące sprzedać mieszkanie. Pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze, które należałoby zainwestować w przygotowanie mieszkania do zbycia. Czym dokładnie jest iBuying, kto może z niego skorzystać i jakie są zalety tego rozwiązania?

Chcesz poznać cenę swojego mieszkania?

Co znajdziesz w artykule?

  1. Czym jest iBuying?
  2. Do kogo skierowana jest ta usługa?
  3. Kiedy warto z niej skorzystać?

Zobacz podobne artykuły

ibuying

Na czym polega usługa iBuying?

Szybka sprzedaż mieszkania na wolnym rynku nie zawsze jest możliwa. Poszukiwanie odpowiedniego kupca może trwać zarówno kilka dni, jak i kilka czy kilkanaście miesięcy. Wiele zależy od sytuacji rynkowej w danym momencie, , od tego jaka jest wartość sprzedawanego lokalu, jaka jest jego lokalizacja czy powierzchnia. Rozwiązaniem tego problemu może być usługa iBuying SonarHome. Polega ona na sprzedaży nieruchomości bezpośrednio do firmy, bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów związanych z przygotowaniem mieszkania do sprzedaży. 

usługa iBuying

Czym się zajmuje iBuyer? 

iBuyer to inaczej firma oferująca iBuying - to ona bezpośrednio kupuje nieruchomość od klienta. Co istotne, w przypadku posiadania przez sprzedającego kompletu dokumentów może to zrobić właściwie  od ręki, czyli nawet w kilka dni od zgłoszenia się klienta do firmy. Tym samym jeśli chodzi o sprzedaż mieszkania - iBuying pozwala sfinalizować transakcję nawetw ciągu tygodnia. 

Jak skorzystać z usług iBuyera?

Wszystko, co musi zrobić klient, którego interesuje usługa iBuying SonarHome, to zgłosić się do nas swoją nieruchomość. Wystarczy wysłać formularz online, a w nim podać niezbędne dane, m.in.:

    miasto, w którym znajduje się nieruchomość,ulicę i numer budynku,metraż,liczbę pokoi,kondygnację,rok budowy,standard.

Oprócz tego zainteresowany klient powinien również zaznaczyć dodatkowe informacje o mieszkaniu (czy posiada ono balkon, czy przynależy do niego piwnica lub miejsce postojowe oraz czy w budynku funkcjonuje winda). 

Wysyłka formularza z danymi to właściwie jedyne, co musi zrobić klient, jeśli chodzi o iBuying; SonarHome zadba o resztę. Doradca kontaktuje się telefonicznie ze sprzedającym we wskazanym przez klienta terminie. W trakcie rozmowy doradca stara się poznać oczekiwania rozmówcy oraz przedstawić dostępne możliwości współpracy. 

iBuying Warszawa - do kogo jest skierowana ta usługa?

Szybka, a przede wszystkim wygodna sprzedaż mieszkania to dla wielu osób priorytet. Przyczyny mogą być różne. Czasem konieczność szybkiego zbycia nieruchomości wynika na przykład z chęci sprawnego podziału majątku po rozwodzie. Analogiczna sytuacja może mieć miejsce, gdy nieruchomość jest przedmiotem spadku, a udział w niej otrzymało kilka osób. Szybka sprzedaż mieszkania pomoże wtedy nie tylko w podziale środków między spadkobiercami, ale również - pozwoli na zaoszczędzenie kosztów związanych z utrzymywaniem nieruchomości do tego czasu. 

Na szybkim i wygodnym zbyciu nieruchomości może też zależeć osobom, które potrzebują dodatkowych środków finansowych np. ze względu na budowę domu czy chęć zakupu innego lokalu mieszkalnego. Tym samym usługa iBuying SonarHome jest skierowana do wszystkich, którzy chcą sprawnie i bez dodatkowych obowiązków i wątpliwościj zbyć nieruchomość. 


Usługa iBuying SonarHome jest także idealnym rozwiązaniem dla osób, które samodzielnie lub z pośrednikiem próbowały bezskutecznie sprzedać swoją nieruchomość i szukają pewnego partnera, które rozwiąże ich problem. Częsty przypadek to np. chęć zakupu innej nieruchomości i nie posiłkowanie się w tym celu kredytem.

iBuying Sonarhome

Jak dokładnie przebiega proces iBuyingu?

W SonarHome usługa iBuying rozpoczyna się od wypełnienia wspomnianego wcześniej formularza i telefonicznej rozmowy z doradcą. Kolejnym krokiem jest wizyta doradcy w mieszkaniu, w terminie uzgodnionym z klientem. Podczas tego spotkania doradca SonarHome podzieli się ze sprzedającym swoją wiedzą na temat aktualnej sytuacji na rynku nieruchomości, a także będzie mieć szansę na ocenę potencjału nieruchomości. Doradca przy wykorzystaniu unikalnych narzędzi analitycznych SonarHome omówi z klientem także sytuację rynkową, konkurencję danej nieruchomości oraz wskaże możliwe sposoby sprzedaży, zakładany czas potrzebny na sprzedaż oraz co najważniejsze możliwe do uzyskania kwoty przy sprzedaży na wolnym rynku z pomocą SonarHome lub bezpośredniej sprzedaży do SonarHome, czyli tzw. iBuyingu.


Automatyczna wycena oferowana na stronie SonarHome jest świetną bazą wyjściową do oszacowania zakresu wartości jakie potencjalnie można uzyskać na rynku ze sprzedaży danej nieruchomości. Kompleksowe podejście, narzędzia analityczne oraz wiedza rynkowa doradców SonarHome pozwala im natomiast na dokładne przeanalizowanie specyfiki danej nieruchomości, jej otoczenia konkurencyjnego i dopiero na tej bazie przedstawienia klientowi optymalnej strategii sprzedaży i możliwych do uzyskania kwot oraz szacowanych terminów sprzedaży. 

W trakcie spotkania z doradcą klienci mogą wyrazić swoje zainteresowanie specyficznie usługą sprzedaży na wolnym rynku z pomocą SonarHome lub usługą iBuying tzn. sprzedaży nieruchomości bezpośrednio do SonarHome. W tym drugim wypadku po spotkaniu klient otrzymuje indywidualną ofertę zakupu, która co do zasady powinna się mieścić w widełkach wstępnie przedstawionych przez doradcę na spotkaniu. Jeśli klient zaakceptuje jej warunki, zawierana jest umowa rezerwacyjna, a SonarHome wypłaca zadatek. Klient musi następnie zebrać wszystkie dokumenty niezbędne do transakcji, ale specjaliści SonarHome wspierają go w całym procesie i podpowiadają, jak i gdzie uzyskać wymagane zaświadczenia etc. 

Gdy dokumenty będą już gotowe, dochodzi do finalizacji transakcji u notariusza. Po podpisaniu ostatecznej umowy kupna-sprzedaży przez klienta, pieniądze ze zbycia nieruchomości bezpośrednio i bez niepotrzebnego ryzyka trafiają do niego. Wszystko dzięki temu, że już wcześniej środki, wpłacone przez SonarHome, znajdowały się w depozycie notarialnym. Po dopełnieniu formalności od razu są wypłacane klientowi zgodnie z postanowieniami z aktu notarialnego.

Jakie są korzyści dla sprzedających usługą iBuyingu?

Szybka sprzedaż mieszkania - Warszawa jest tu dobrym przykładem - nie zawsze jest możliwa. iBuying jednak to umożliwia. Możliwość ekspresowego zbycia nieruchomości nie jest jednak jedyną zaletą tej usługi. 

Po pierwsze, usługa iBuying SonarHome jest skonstruowana w taki sposób, by sprzedający mógł jak najbardziej komfortowo przejść cały proces sprzedaży. W przypadku sprzedaży nieruchomości na wolnym rynku właściciel zbywanej nieruchomości często musi dostosować się do warunków klienta. Mowa m.in. o terminie podpisania umowy i przekazania mieszkania. Bezpośrednia sprzedaż mieszkania do SonarHome zapewnia możliwość zawarcia umowy przedwstępnej z odroczonym terminem sprzedaży nieruchomości, dogodnym dla klienta. Dzięki temu właściciel mieszkania ma czas, by wyprowadzić się z lokalu (o ile zajmował go w momencie szukania nabywcy) oraz na jego opróżnienie i dopełnienie niezbędnych formalności. 

Kolejną ogromną zaletą usługi, jaką jest iBuying - Warszawa pod tym względem bije wszelkie rekordy jest brak konieczności spotykania się z potencjalnymi kupcami. Sprzedaż mieszkania w tak dużym mieście jakim jest stolica wiąże się z koniecznością odbierania niezliczonej ilości telefonów, a następnie spotykania się z osobami zainteresowanymi kupnem nieruchomości. Należy przy tym zaznaczyć, że większość oglądających lokal nie będzie nawet rozważała przystąpienia do transakcji. Wielu potencjalnych klientów ostatecznie zniechęci to, jak mieszkanie prezentuje się w rzeczywistości. Duża ilość telefonów są to kontakty od pośredników nieruchomości, którzy nie są zainteresowani zakupem, a jedynie chcą zareklamować swoje usługi. Co równie istotne, na obecnym rynku, następują istotne negocjacje cenowe i sprzedający musi być przygotowany na ich profesjonalne przeprowadzenie, a często także na znaczącą obniżkę swoich wymagań co do ceny.


Z brakiem konieczności odbierania telefonów i prezentacji mieszkania kolejnym oglądającym wiąże się kolejna zaleta usługi, jaką jest iBuying. Sprzedający nieruchomość nie musi przejmować się koniecznością jej przygotowywania do zbycia. Mowa zarówno o gruntownym sprzątaniu, jak i np. o drobnych remontach czy home stagingu. Usługa iBuying gwarantuje sprzedającemu komfort również pod tym względem - właściciel nieruchomości nie musi jej przygotowywać do wizyty doradcy SonarHome. 

Warto również pamiętać, że usługa iBuying SonarHome to także gwarancja bezpieczeństwa całego procesu sprzedaży. Transakcje odbywają się z udziałem renomowanych kancelarii notarialnych. Dodatkowo klient sprzedający nieruchomość otrzymuje gotówkę zaraz po sfinalizowaniu transakcji - SonarHome wpłaca pieniądze na depozyt notarialny jeszcze przed ostatecznym podpisaniem właściwej umowy-sprzedaży mieszkania u notariusza.

Co równie istotne, w SonarHome klient ma zawsze wybór i to on decyduje o najlepszej dla siebie ścieżce. Doradca przedstawia możliwe ścieżki sprzedaży, dzieli się raportami SonarHome i swoim doświadczeniem, a na końcu po otrzymaniu rekomendacji od SonarHome to klient decyduje czy lepsza jest sprzedaż na wolnym rynku np. z pomocą SonarHome, czy też wygodna, bezpieczna i szybka sprzedaż bezpośrednio do SonarHome.

Jak zatem widać, bezpośrednia sprzedaż mieszkania - iBuying - pomoże zaoszczędzić sprzedającemu nie tylko czas, nerwy, ale również pieniądze. Właściciel nieruchomości nie będzie musiał bowiem wydawać dodatkowych środków na jej przygotowanie do sprzedaży, na promocję w internecie, na negocjacje etc. Dodatkowo zyskuje gwarancję bezpieczeństwa transakcji i wszelką niezbędną pomoc od specjalistów SonarHome - m.in. wsparcie w zebraniu i przygotowanie potrzebnych dokumentów. 

2 (1).png

iBuyer czy pośrednik nieruchomości - czyje usługi opłacają się bardziej?

Część osób może się jednak zastanawiać, czy faktycznie korzystniejszym rozwiązaniem jest iBuying, czy też sprzedaż mieszkania z pomocą agenta nieruchomości. Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wiele zależy od sytuacji danego klienta. Osoby, którym nie zależy na jak najszybszej sprzedaży, a które chcą uzyskać jak najwyższą cenę za sprzedawaną nieruchomość, mogą rozważyć skorzystanie z usług doradcy nieruchomości. Doradca SonarHome informuje klienta, przedstawia mu możliwe opcje i strategie sprzedaży, a ostateczną decyzję zawsze podejmuje klient.

Jeśli jednak właścicielowi nieruchomości zależy na jak najszybszym zbyciu nieruchomości, usługa iBuying SonarHome wydaje się lepszym wyborem, zwłaszcza jeśli sprzedający nie mieszka w danym lokalu i nie wynajmuje go, a co za tym idzie, ponosi dodatkowe koszty związane z utrzymaniem nieruchomości. 

Usługa iBuying

Usługa Digital Broker

    szybka sprzedaż mieszkaniacenę nieruchomości ustala SonarHome; klient nie może sprzedać mieszkania za kwotę powyżej wycenysprzedający nie musi podejmować działań mających na celu przygotowanie mieszkania do sprzedażysprzedający nie musi umawiać się z zainteresowanymi osobami w celu prezentacji mieszkania - spotyka się jedynie z ekspertem SonarHomew cenę nieruchomości wliczone jest wynagrodzenie SonarHome - wyższe niż w przypadku usługi Digital Broker
    sprzedaż mieszkania może potrwać nieco dłużej, niż w przypadku iBuyingucenę nieruchomości ustala sprzedający; mieszkanie może sprzedać za kwotę powyżej wyceny, o ile znajdzie kupca konieczne jest przygotowanie mieszkania do sprzedaży, ale w przypadku Digital SonarHome doradca zajmuje się praktycznie wszystkimi działaniamisprzedający nie musi umawiać się z zainteresowanymi osobami w celu prezentacji mieszkania - w jego imieniu zajmuje się tym doradca SonarHomeniższy koszt usługi w porównaniu do iBuyingu

iBuying Warszawa: krótka historia o usłudze SonarHome

SonarHome tworzy grupa ekspertów rynku nieruchomości. Firma działa od 2017 r., a już ma w swojej ofercie innowacyjne usługi. Jedną z nich jest właśnie usługa iBuying; SonarHome wprowadziło ją na rynek jako pierwsza firma. Koncepcja była prosta - umożliwienie klientowi pewnej i bezpiecznej sprzedaży mieszkania za gotówkę już w kilka dni

Razem z iBuyingu, SonarHome oferuje również usługę Digital Broker, umożliwiającą sprzedaż mieszkania na wolnym rynku, ale ze wsparciem doradcy ds. nieruchomości. 

Zobacz równieżWycena nieruchomości Warszawa

Podstawową zaletą skorzystania z naszych usług jest możliwość otrzymania spersonalizowanej strategii sprzedaży opartej na doświadczeniu naszych doradców, a co najważniejsze, na obiektywnych danych rynkowych. Po zdecydowaniu się na usługi SonarHome klient zyskuje wsparcie doradcy, który dysponuje odpowiednimi danymi, wiedzą i potrzebnymi narzędziami umożliwiającymi mu stworzenie bezpłatnej strategii sprzedaży odpowiedniej dla danego klienta. Następnie klient decyduje, czy interesuje go iBuying, Digital Broker czy może rozszerzony wariant usługi Digital Broker z dodatkową gwarancją. Tym samym podejmuje decyzję dopiero po zapoznaniu się z różnymi wariantami pomocy w sprzedaży oferowanej przez SonarHome. 

Head of Marketing
O mnie

Jestem absolwentką London Metropolitan University. Uzyskałam również certyfikat Digital Marketing Institute. Posiadam dwudziestoletnie doświadczenie w marketingu, zdobywane w międzynarodowych agencjach reklamowych i firmowych działach marketingu. Dzięki temu świetnie czuję się nie tylko w branży nieruchomości, ale także w organizacjach związanych z motoryzacją i edukacją. W SonarHome kieruję działem marketingu. Specjalizuję się w obsłudze mediów społecznościowych, prowadzeniu działań SEO i content marketingu. Za swoje mocne strony uważam komunikatywność, empatię i asertywność.

Czytaj również