Z tego artykułu dowiesz się:

  1. Czy internetowe portale nieruchomości pomogą sprzedać mieszkanie?
  2. W jaki sposób wybrać efektywny portal nieruchomości dla ogłoszenia mieszkania na sprzedaż?
  3. Jak sformułować treść ogłoszenia żeby zaciekawić odbiorców?
  4. Czy warto korzystać z darmowych portali ogłoszeń nieruchomości?

Artykuł jest częścią naszego poradnika "Sprzedaż mieszkania krok po kroku".

Gdzie wrzucić ogłoszenia?

Decyzja o zbyciu nieruchomości to zaledwie pierwszy krok w przeprowadzeniu całej transakcji do końca. Aktualnie najwięcej ogłoszeń o sprzedaży mieszkania zamieszczanych jest w Internecie, dlatego krąg najbliższych znajomych, sąsiadów i rodziny może nie wystarczyć. Jak więc odnaleźć się w gąszczu portali internetowych? Co zrobić, żeby ogłoszenie mieszkania na sprzedaż dotarło do jak najszerszego kręgu odbiorców?

Internet jako doskonałe źródło informacji – czy pomoże sprzedać mieszkanie?

Jako że rynek nieruchomości w każdym mieście jest szeroki, klienci coraz częściej poszukują własnego M za pośrednictwem ogłoszeń w Internecie. Portale nieruchomości gwarantują możliwość zaoszczędzenia czasu i energii na oglądaniu każdej nieruchomości na sprzedaż w okolicy, o której informacja trafi do wiadomości zainteresowanego. Jak zatem zabrać się za efektywną promocję ogłoszenia mieszkania na sprzedaż?

Jak wybrać odpowiedni portal nieruchomości? – przydatne informacje

Internet obfituje w ogromną ilość różnych stron służących do zamieszczania ogłoszeń mieszkań na sprzedaż. Który z nich warto wybrać, aby trafić do potencjalnych odbiorców? Jak uzyskać najwyższe możliwe zainteresowanie wobec konkurencyjnych ofert? Z pewnością są to trafne pytania, szczególnie że skuteczność dostępnych rozwiązań różni się w zależności od lokalizacji.

Sprzedaj mieszkanie bezpośrednio do SonarHome.

Oferta gotówkowa w 48h.

Uzyskaj ofertę

Chcąc zamieścić ogłoszenie na portalu nieruchomości warto pochylić się nad kwestią, z którego z nich skorzystać. Aby sprawdzić, który jest najbardziej popularny wystarczy wpisać w wyszukiwarce frazę: „kupię mieszkanie w ….”. Wówczas łatwo zweryfikować, jakie propozycje ogłoszeń mieszkań na sprzedaż otrzymują potencjalni klienci i które portale cieszą się największą popularnością. Wyniki, jakie wskaże wyszukiwarka, to te portale nieruchomości, w których warto zamieścić ogłoszenie. Niestety część z nich należy do płatnych możliwości.

W pierwszej kolejności warto skorzystać z darmowych portali ogłoszeń nieruchomości. Niewątpliwe jest to szansa, zwłaszcza gdy strony te pojawiają się wysoko w wynikach wyszukiwarki.

Niestety sformułowanie wartego zainteresowania ogłoszenia wiąże się z poświęceniem czasu, podobnie jak analiza konkurencyjnych ofert. Jako że większość portali nieruchomości wymaga uiszczenia opłat nie tylko za samo zamieszczenie, ale i za wyróżnienia, bez których dostęp klientów jest utrudniony, korzystanie z nich może okazać się dość kosztowne. Zwłaszcza, że duże portale publikują masę ogłoszeń, dlatego niewyróżniona oferta może spaść na kolejne strony, a w konsekwencji ilość potencjalnych kupujących szybko maleje. Co więcej każdy z portali funkcjonuje w oparciu o swój własny regulamin. Siłą rzeczy zapoznanie się z nimi wymaga czasu, tak jak wpisanie wymaganych danych. Często właściciel musi je zgromadzić, co wiąże się z zaangażowaniem.

Zalety portali nieruchomości - dlaczego warto skorzystać?

Portale poświęcone ogłoszeniom sprzedaży nieruchomości tworzą przydatną klientom bazę tematyczną, która bez wątpienia ułatwia poszukiwania wymarzonego M. Dobre pozycjonowanie i szeroki wachlarz różnych ofert umożliwia dotarcie do potencjalnie zainteresowanych kupców. Usystematyzowana forma ogłoszeń i właściwie przygotowane formularze informacyjne istotnie upraszczają pozyskanie potrzebnych informacji, co z punktu widzenia klienta sprzyja filtrowaniu wyłącznie wartych uwagi ogłoszeń. Co więcej jest to też ograniczenie konkurencji ofertowej, która działa na korzyść sprzedających. Jako że większość osób w dobie dzisiejszych czasów posiada swój profil w mediach społecznościowych, warto wykorzystać ten potencjał. Zamieszczając ogłoszenie w portalu nieruchomości bez przeszkód można poszerzyć grono odbiorców udostępniając je chociażby na Facebooku.

Jak powinno wyglądać ogłoszenie mieszkania na sprzedaż? – praktyczne porady

Formułując zawartość ogłoszenia mieszkania na sprzedaż, warto wcielić się w rolę klienta i opisać w nim wszystko to, co stanowiłoby przedmiot jego zainteresowania. Unikalna treść opisu może okazać się atutem, zwłaszcza że większość biur nieruchomości zamieszcza standardowe teksty, które niekoniecznie przyciągają uwagę. Typowo sprzedażowe frazy, jak i zbyt kwieciste opisy, odnoszą odwrotny do zamierzonego skutek. Potencjalni klienci zdecydowanie wolą konkretne treści, które niosą za sobą wartość informacyjną a nie zniechęcają już w momencie czytania.

Podsumowując…

Zamieszczenie ogłoszenia mieszkania na sprzedaż w Internecie jest najlepszą możliwą opcją wobec konieczności zbycia nieruchomości. Poszukiwania nabywcy tradycyjnymi drogami promocji oferty nie są w dzisiejszych czasach skuteczne. Warto wykorzystać szansę efektywnego dotarcia do szerokiego kręgu potencjalnych klientów i postarać się sformułować wartościową treść dla przykucia uwagi. Niezależnie od tego, czy trafi ona na darmowy portal ogłoszeń nieruchomości, czy też udostępnienie jej będzie wymagało opłaty, dobrze jest wykorzystać ten potencjał.

Myślisz o sprzedaży mieszkania?

Skorzystaj z naszej darmowej wyceniarki i dowiedz się, ile może być warte.

Wyceń nieruchomość

Średnia ocena: 5.0. Głosy: 1