Z tego artykułu dowiesz się:

  1. Gdzie znaleźć narzędzia do wyceny mieszkania online?
  2. Jakie są zalety dokonania darmowej wyceny mieszkania online?
  3. Jakie wady ma wycena mieszkania online za darmo?

Artykuł jest częścią naszego poradnika: "Jak wycenić mieszkanie?".

Narzędzia do wyceny mieszkania

Decyzja o sprzedaży mieszkania wiąże się z koniecznością rozważenia szeregu aspektów, które mają wpływ na powodzenie całego przedsięwzięcia. Jeden z najważniejszych stanowi kwota, jaką sprzedający może uzyskać w wyniku zbycia nieruchomości. Tutaj właśnie rodzi się podstawowy kłopot, z jakim zmaga się każdy, kto postanawia sprzedać nieruchomość na własną rękę. Okazuje się bowiem, że właściwe określenie jej wartości wcale nie jest prostym zadaniem, zwłaszcza jeśli sprzedający nie ma zbyt wiele wspólnego z rynkiem nieruchomości.

Rzetelna wycena powinna uwzględniać rynkowe ceny ofert podobnych nieruchomości, a tych jest ogromna ilość. Śledzenie ich w zasadzie jest niemożliwe, a to oznacza prawdopodobieństwo wystąpienia błędu w określeniu ceny nieruchomości. Możliwe jest tak samo niedoszacowanie, jak i przeszacowanie. Obie ewentualności w końcowym rozrachunku przynoszą negatywne skutki sprzedającemu. Jak więc ustrzec się przed konsekwencjami złych decyzji? Z pomocą wszystkim tym, którzy liczą na właściwe oszacowanie wartości posiadanej nieruchomości, przychodzi wycena mieszkania online za darmo.

Gdzie szukać narzędzi do wyceny nieruchomości?

Jeśli właściciel chce samodzielnie zbyć nieruchomość, albo potencjalny kupiec zamierza zorientować się w cenach lokali, warto zacząć od poszukania prostego narzędzia do darmowej wyceny mieszkania. Przeszukując internet, można natknąć się na co najmniej kilka opcji wycen mieszkania online. Darmowych narzędzi nie ma jednak zbyt wiele. Dostęp do większości stron jest płatny, a ceny za wycenę wahają się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Na tym tle wyróżnia się oferta SonarHome, która pozwala na dokonanie darmowej wyceny mieszkania.

Udogodnienia
Jaki jest powód wyceny?*

Wycena zostanie przygotowana na zasadach określonych w regulaminie Serwisu.

Zalety narzędzi do darmowej wyceny mieszkania – w czym to pomoże?

Sprzedaż mieszkania na rynku wtórnym to złożone przedsięwzięcie, dlatego ważna jest świadomość pozytywnych skutków płynących z wyceny mieszkania online. Za darmo można uzyskać wiedzę na temat tego, ile szacunkowo warte jest dane M. Jak to działa?

Automatyczne oszacowanie przez SonarHome wartości rynkowej nieruchomości opera się na wykorzystaniu algorytmu, który uwzględnia setki tysięcy ofert. W oparciu o indywidualne parametry, wprowadzone do systemu, tworzona jest wycena mieszkania online. Darmowe sporządzenie tak ważnej w procesie sprzedaży kalkulacji ułatwia przedsięwzięcie i skraca czas jego przeprowadzenia.

Serwis SonarHome, wykorzystując aktualne dane rynkowe, błyskawicznie prezentuje cenę za metr kwadratowy nieruchomości o określonych na początku parametrach. Niewątpliwą zaletą takiej ewentualności jest pozyskanie rzetelnej informacji, która okazuje się niezwykle cenna zarówno dla sprzedającego, jak i potencjalnego nabywcy. Darmowa wycena mieszkania za pomocą kalkulatora SonarHome pomaga w określeniu właściwej ceny ofertowej. Dzięki temu właściciel ma pewność, że wystawiając nieruchomość na sprzedaż, nie przeszacował, ani nie niedoszacował faktycznej wartości. Nie ma więc obaw, że straci część możliwego do osiągnięcia zysku, ani że będzie miał kłopot ze znalezieniem kupca.

Nabywca natomiast zyska pewność, że oczekiwane parametry posiadają nieruchomości w konkretnym przedziale cenowym. Wycena mieszkania online za darmo pozwala uzyskać informację o tym, jaką nieruchomość da się nabyć, dysponując konkretną kwotą. Co więcej, wycenę można pozyskać w ekspresowym tempie, w przeciwieństwie do operatu szacunkowego.

Wady narzędzi do wyceny nieruchomości

Darmowa wycena mieszkania to świetny sposób na poznanie aktualnych tendencji rynkowych w aspekcie cen lokali o konkretnych parametrach. Czy to jednak wystarczy, aby bez przeszkód sprzedać bądź kupić nieruchomość? Niestety warto podkreślić, że owszem, znajomość rynku to cenna wiedza, ale wycena mieszkania online za darmo nie bierze pod uwagę kilku czynników.

Mianowicie wady prawne czy też specyficzne parametry to elementy, które zawsze należy sprawdzić indywidualnie. Niezbędne mogą się okazać operaty szacunkowe sporządzane przez rzeczoznawców, ponieważ uwzględniają tego typu ewentualności.

Darmowa wycena mieszkania online wydaje się jednak przydatna choćby w pespektywie samego rozeznania. Wartość mieszkania zmienia się pod wpływem tendencji rynkowych, zatem warto korzystać z narzędzia do wyceny regularnie.

Portal SonarHome nie wymaga zakładania konta, a jedynie podania danych na temat mieszkania jak:

  • dokładna lokalizacja,
  • metraż,
  • piętro, na którym jest wyceniane mieszkanie i liczba pięter w budynku,
  • rok budowy budynku,
  • liczba pokoi w mieszkaniu,
  • dodatkowe informacje (miejsce parkingowe, winda, balkon albo taras, oraz komórka lokatorska, czy piwnica),
  • powód wyceny (sprzedaż, kupno, rozeznanie w rynku).

Darmowa wycena mieszkania na stronie SonarHome przedstawia informację o jego wartości w danym momencie, wobec bieżącej sytuacji rynkowej. Prędkość jej uzyskania, jak i pojemność informacyjna sprawiają, że to doskonałe narzędzie, które można wykorzystać przy ustalaniu ceny danego M.

Myślisz o sprzedaży mieszkania?

Skorzystaj z naszej darmowej wyceniarki i dowiedz się, ile może być warte.

Wyceń nieruchomość

Średnia ocena: 5.0. Głosy: 1